Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 grudnia 2009 r.
16:17
Edytuj ten wpis

Śmieci zdradziły właściciela

0 4 A A

Na działce Wspólnoty Mieszkaniowej "Europa” przy ul. Krzywej z dnia na dzień wyrosła góra śmieci. Strażnicy miejscy ustalili już właścicieli. Odpowiedzą nie tylko za zaśmiecanie terenu, ale i udostępnienie cudzych danych osobowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strażników zaalarmował Stanisław Senkowski, prezes "Europy”. – Zrobiłem to już kolejny raz – mówi. – Co rusz ktoś podrzuca nam worki ze śmieciami. Tym razem grubo przesadził. Obok naszego budynku zastałem kilkanaście worków wypakowanych wszelkim paskudztwem. Wystarczyło w nich pogrzebać, aby ustalić tych, którzy je podrzucili.

Razem z Senkowskim worki przetrząsali także strażnicy miejscy. – Śmieci nie zawsze zdradzają właściciela – mówi inspektor Leszek Smutniak. Tym razem mamy dowody i sprawcę. Za zaśmiecanie mogliśmy mu wystawić 50-złotowy mandat.

Poszkodowany uznał jednak, że to zbyt niska kara i zapowiedział, że będzie dochodził swojego drogą powództwa cywilnego. A sąd może orzec wówczas karę grzywny nawet do 5 tys. zł.
Śmieci pochodziły z jednej z okolicznych pizzerni. Jej właściciel zdążył skontaktować się już z Senkowskim.

– Jego pracownicy uprzątnęli worki – mówi prezes "Europy”. – A ja obiecałem, że jeśli tytułem zadośćuczynienia wpłaci na konto wspólnoty 500 zł, to odstąpię od wszelkich roszczeń. Kiedy tylko przeleje pieniądze, potwierdzę mu to na piśmie.

Sprawę można by uznać za polubownie załatwioną. Problem w tym, że przeszukując worki strażnicy znaleźli w nich dokumenty, których nie powinno tam być. Ich zdaniem doszło do naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych. Dlatego też ten wątek sprawy wraz z dowodami przekazali policji, której zadaniem jest ustalenie, czy w tym przypadku rzeczywiście doszło do przestępstwa.

– Niestety takie sytuacje, jak na ul. Krzywej są na porządku dziennym – mówi Arkadiusz Sadziński, strażnik miejski. – Mandaty w wysokości 50 zł nie robią specjalnego wrażenia na sprawcach. Inaczej bywa, kiedy poszkodowani tracą cierpliwość i decydują się skarżyć śmieciarzy przed sądem.

Co na to Prawo

Zaśmiecanie terenów publicznych traktowane jest jako wykroczenie. Kto zaśmieca teren prywatny naraża się tylko na mandat, bądź odpowiedzialność z powództwa cywilnego. Mandaty po 100 zł można także "zarobić” za nieposiadanie umowy na wywóz śmieci lub pojemnika. Z kolei za naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych można trafić nawet na dwa lata do więzienia

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luke / 9 grudnia 2009 o 12:31
~tom~ napisał:
...Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją! ...



Problem polega też na tym, że artykuł nie dotyczy Lublina, tylko Chełma. Subtelna różnica, ale jednak... Rozumiem, pewnie nie doczytałeś...
żnica, ale jednak... Rozumiem, pewnie nie doczytałeś... rozwiń
Avatar
takijeden / 9 grudnia 2009 o 12:12
~tom~ napisał:
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. (...)Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii


A może w workach były np.dokumenty pracowników?Badania lekarskie,CV kandydatów do pracy i tp?O tym nie pomyślałeś?Tam też są dane osobowe...
Avatar
~tom~ / 9 grudnia 2009 o 08:42
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. I niech się teraz rumienią ze wstydu ci, którzy twierdzą, że Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją!
PS. "Okoliczna" to może być ludność. Na określenie obiektów stacjonarnych (nieruchomości itp.) jest takie dobre polskie słowo: "pobliska". Brzmi jakby lepiej.
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. I niech się teraz rumienią ze wstydu ci, którzy twierdzą, że Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją!
PS. "Okoliczna" to może być ludność. Na określenie obiektów stacjonarnych (nieruchomości itp.) jest takie dobre polskie słowo: "pobliska". Brzmi jakby lepiej. rozwiń
Avatar
gośc / 9 grudnia 2009 o 05:15
Panie Barczyński, pisze Pan: "Śmieci pochodziły z jednej z okolicznych pizzerni." Co to takiego jest ta "pizzernia"? W jakim to języku? Proszę sobie kupić słownik lub wciskać f7 w Wordzie, bo wstyd.
Avatar
luke / 9 grudnia 2009 o 12:31
~tom~ napisał:
...Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją! ...



Problem polega też na tym, że artykuł nie dotyczy Lublina, tylko Chełma. Subtelna różnica, ale jednak... Rozumiem, pewnie nie doczytałeś...
żnica, ale jednak... Rozumiem, pewnie nie doczytałeś... rozwiń
Avatar
takijeden / 9 grudnia 2009 o 12:12
~tom~ napisał:
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. (...)Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii


A może w workach były np.dokumenty pracowników?Badania lekarskie,CV kandydatów do pracy i tp?O tym nie pomyślałeś?Tam też są dane osobowe...
Avatar
~tom~ / 9 grudnia 2009 o 08:42
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. I niech się teraz rumienią ze wstydu ci, którzy twierdzą, że Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją!
PS. "Okoliczna" to może być ludność. Na określenie obiektów stacjonarnych (nieruchomości itp.) jest takie dobre polskie słowo: "pobliska". Brzmi jakby lepiej.
Heh, okazuje się że "okoliczna pizzernia" była magazynem danych osobowych. I niech się teraz rumienią ze wstydu ci, którzy twierdzą, że Lubln niczym się nie wyróżnia. Otóż wyróżnia się - u nas legitymuje się gości pizzerii i to jeszcze przed konsumpcją!
PS. "Okoliczna" to może być ludność. Na określenie obiektów stacjonarnych (nieruchomości itp.) jest takie dobre polskie słowo: "pobliska". Brzmi jakby lepiej. rozwiń
Avatar
gośc / 9 grudnia 2009 o 05:15
Panie Barczyński, pisze Pan: "Śmieci pochodziły z jednej z okolicznych pizzerni." Co to takiego jest ta "pizzernia"? W jakim to języku? Proszę sobie kupić słownik lub wciskać f7 w Wordzie, bo wstyd.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!