poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Spłacają cudzy kredyt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2004, 20:11
Autor: (cyk)

Jolanta O., jako współpracownik Providentu, wyłudzała pieniądze od swoich znajomych.

Sposób działania Jolanty O. z Włodawy był prosty. Zwracała się do koleżanek, żeby na siebie zaciągnęły kredyt w Providencie. Potem brała od nich pieniądze i deklarowała szybką spłatę. – W 2002 roku wzięliśmy dla niej dwa kredyty – opowiada Zofia Nowak. – 1,5 tys. zł ja i tyle samo mój mąż. Mówiła, że jest w potrzebie że szybko to zwróci. Spłaciła wszystko.
Nowakowie zdziwili się po roku, kiedy przyszło do nich upomnienie. Dowiedzieli się, że nie spłacają aż trzech kredytów. – O. bez naszej zgody zaciągnęła kredyty na łączną kwotę 7,5 tys. zł – mówi Nowakowa. – Sfałszowała podpisy i wzięła pieniądze. W Providencie powiedzieli, że w umowach figurujemy my i dla nich to się liczy. Zaczęliśmy ten kredyt spłacać.
Wiemy już, że Nowakowie nie są jedynymi ofiarami. Taki sam los spotkał Teresę Baj. Dla swojej koleżanki zaciągnęła dwa kredyty po 1000 zł. Teraz okazało się, że ani jeden, ani drugi nie jest spłacany. – Zaufałam jej, bo mówiła, że szybko to spłaci – mówi Teresa Baj. – Chciałam pomóc. Wygląda na to, że będę musiała to spłacać, tylko z czego? Na miesiąc mamy z dziećmi 486 zł.
– Nie znamy szczegółów tej sprawy. Prosimy pokrzywdzonych o kontakt z nami. Nie ma możliwości, aby w przypadku sfałszowania umowy klient spłacał kredyt – zapewnia Anna Wensław z biura prasowego Provident Polska w Warszawie.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kilka miesięcy temu Jolanta O. została z pracy zwolniona. Rzekomo za złamanie procedur obowiązujących w firmie. Dziś unika kontaktu ze swoimi ofiarami. Nie odbiera telefonów, nie wpuszcza nikogo do domu. Nie wiadomo, ile osób oszukała.

Jeśli zostałeś oszukany, zadzwoń: Provident Polska: tel. (022) 455 47 73
Imiona i nazwiska osób pokrzywdzonych zostały zmienione
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!