wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Spółki trzeba przewietrzyć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2007, 10:46

Rozmowa z Pawłem Siepsiakiem, radnym rady miasta Chełm

• Na jednym z forów internetowych przyznał Pan, że jest autorem części pomysłów na obsadzenie rad nadzorczych chełmskich spółek komunalnych.
- Muszę powiedzieć, że artykuł "Specjalistów jak na lekarstwo” jest moim zdaniem kreacją sztucznych problemów. Moim zdaniem w praktyce dziennikarskiej jest za dużo zjadliwości, pędu ku sensacji i dużo komercji. Jeżeli chcecie Państwo mieć obiekt oskarżeń za rekomendację trzech wspomnianych w artykule osób to proszę kierować zarzuty pod moim adresem, nie zaś do Pani Prezydent. To ja poleciłem te osoby.
• Wspomina Pan o trzech kandydaturach, za które ponosi Pan odpowiedzialność, zaskakujących nominacji było jednak więcej.
- Moi kandydaci, to pani Renata Gałan oraz panowie Marek Piwko i Piotr Michalski. W każdym przypadku są to osoby posiadające niezbędne kwalifikacje i kontakty, które będą bardzo przydatne spółkom, w których będą pracować. Pani Gałan oprócz swojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego posiada ukończone podyplomowe studia Agro-unia, ma pojęcie o ściąganiu środków UE i ten wkład może być dla spółki ważny w przypadku rozważań o możliwościach i zasadności zastosowania w MPEC biomasy. Marek Piwko jest ekonomistą i informatykiem, a ta wiedza i umiejętności wydają się tam teraz szczególnie potrzebne. Piotr Michalski oprócz tego iż jest prawnikiem zajmuje się też od wielu lat gospodarką komunalną prezesując w jednej ze spółek w naszym województwie.
• I tylko przez przypadek cała trójka, to członkowie SLD lub SdPL?
Oczywiście, że to nie przypadek. Uważam, że właśnie z przyczyn politycznych, pomimo swojej fachowości, nie mogą się przebić w miejscach swojej pracy. My to zmieniamy.
• Fachowców o podobnej wiedzy nie ma na miejscu?
- Niewielu, a na dokładkę są to ludzie powiązani lokalnymi układami towarzyskimi czy rodzinnymi. Moim zdaniem te układy należy przewietrzyć. Moim założeniem jest doprowadzenie do sytuacji, którą nazwać można "zero szwagrów w spółkach. O zgłoszonych przeze mnie kandydatach można powiedzieć wszystko, ale nie to, że są moją rodziną. Myślę iż po ostatnich 4 latach władzy ważne aby w nadzorze znaleźli się też ludzie którzy trochę z boku, świeżym okiem spojrzą na sprawy, osoby które na co dzień nie są tu związane koleżeńskimi układami.
• Jaki ma Pan stosunek do nominacji dla ludzi z PSL i PiS?
- Nie wolno zapominać, że istnieje rządząca miastem koalicja. Osobiście przyznaję, że żałuję rezygnacji pana Mieczysława Nizio. Jego pozycja w Zamojskiej Korporacji Energetycznej mogła bardzo pomóc w realizacji dalekosiężnych projektów MPEC, służących spółce i miastu.

Rozmawiał Ryszard Szymański
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!