piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Spóźnialscy będą mieli problem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2008, 17:45

Ci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o wymianę dowodu osobistego, na pewno nie dostaną nowego dokumentu przed końcem miesiąca.

A to oznacza, że mogą mieć problemy. Nie wezmą np. kredytu i nie załatwią sprawy w urzędzie.

W Chełmie dowodu osobistego nie wymieniło jeszcze pół tysiąca osób. Starym dokumentem posługuje się również podobna liczba mieszkańców Krasnegostawu i Włodawy. - Nawet jeśli dziś złożą wniosek, nowego dowodu przed 31 marca nie dostaną - mówi Mirosław Grzywna, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Chełmie. - Czas oczekiwania na dokument sięga już bowiem ponad półtora miesiąca, a z każdym dniem termin ten się wydłuża.

Maria Woś wniosek złożyła dopiero wczoraj. - Nie było mnie w kraju - tłumaczy. - Liczę się z tym, że będę długo czekała na nowy dokument, ale szczerze powiedziawszy dla mnie ważniejszy jest paszport. Z kolei Adam Kogut uważa, że urzędnicy wprowadzili ludzi w błąd.

- Przez cały czas wszyscy mówili, że stare dowody są ważne do końca marca. Nikt nie raczył nas jednak poinformować, że wniosek należało złożyć przynajmniej miesiąc wcześniej - żali się. - Co z tego, że złożyłem go przed końcem miesiąca, skoro i tak w marcu nie odbiorę dowodu.

- Termin ważności starych dowodów znany był przynajmniej od roku - odpiera zarzuty Grzywna. - I tak został przedłużony o trzy miesiące. Więc takie tłumaczenia są co najmniej nie na miejscu.

Okazuje się, że nawet ci, którzy już dawno złożyli wnioski, nie spieszą się po nowy dokument. W chełmskim USC na odbiór czeka ponad 1,5 tysiąca dowodów. - Wniosek złożyłam jeszcze w styczniu - mówi Dorota Jamróz. - Dowód był gotowy już kilka dni temu, ale nie spieszyłam się. A dzisiaj znalazłam czas, by go odebrać.

- Po pierwszym kwietnia, tych, którzy nie będą mieli aktualnego nowego dowodu osobistego może spotkać niemiła niespodzianka - ostrzega Grzywna. - I nie będzie to prima aprilis. Takie osoby nie załatwią żadnej sprawy, która wymaga okazania dowodu osobistego.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
stary dowod
baks
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stary dowod
stary dowod (18 marca 2008 o 23:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
baks napisał:
Niech urzędnicy przestaną straszyć, do załatwienia spraw potrzebny jest dowód lub paszport i prawo jazdy lub poczciwa książeczka wojskowa lub inny dokument ze zdjęciem, skończmy z bzdurami. To Państwo wymusiło wymianę a nie my , trak było z prawem jazdy.Poniekąd masz rację-tak jest w cywilizowanych krajach.Niestety u nas do załatwienia czegokolwiek potrzebny jest dowód osobisty... Kraik chce żebyśmy wymienili? Niech kraik zapłaci za to.Dlaczego MY mamy ponosić koszty kaprysu jakiegoś pajaca z warsiawki??
Rozwiń
baks
baks (18 marca 2008 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech urzędnicy przestaną straszyć, do załatwienia spraw potrzebny jest dowód lub paszport i prawo jazdy lub poczciwa książeczka wojskowa lub inny dokument ze zdjęciem, skończmy z bzdurami. To Państwo wymusiło wymianę a nie my , trak było z prawem jazdy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!