poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Sprzedają działki w strefie ekonomicznej. Trzech inwestorów na początek

Dodano: 26 grudnia 2015, 18:27

Prezydent Chełma wydała zarządzenie w sprawie sprzedaży terenów w obrębie chełmskiej podstrefy ekonomicznej. To bezpośrednia reakcja na oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez konkretnych inwestorów wniosków o rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– W rachubę wchodzi trzech poważnych inwestorów – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM. – Wcześniej zgłosili się do naszego magistratu. Na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów wydzieliliśmy i wyceniliśmy potrzebne im działki. Obecnie przygotowujemy procedury przetargowe, aby inwestorzy mogli te nieruchomości kupić.

Grel ma nadzieję, że przetargi zostaną rozstrzygnięte już na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Po ich rozstrzygnięciu inwestorzy będą mogli wystąpić do miasta o pozwolenie na budowę.

Z wiedzy Grela wynika, że projektowo już się do tego przygotowują. A skoro tak, to jest nadzieja, że w nowych zakładach produkcja ruszy jeszcze przed końcem 2016 r. Najważniejszym efektem dla miasta ma być to, że w podstrefie pracę znajdzie co najmniej 200 osób.

– Po przetargu w Podstrefie Chełm pozostanie do zagospodarowania jeszcze 1,5 ha terenu – dodaje Grel. – Myślę, że nie na długo, skoro zgłaszają się do nas kolejni inwestorzy zainteresowani uruchomieniem działalności gospodarczej przy ul. Hutniczej Prowadzimy z nimi bardzo rzeczowe rozmowy.

Kolejną nowinką dotyczącą Podstrefy Chełm jest zarezerwowanie w uchwalonym już budżecie na rok przyszły 300 tys. zł na techniczną dokumentację i budowę drogi na potrzeby inwestorów. W zależności od liczby i rozmieszczenia nowych zakładów droga ta może być rozbudowywana między innymi za pieniądze pochodzące ze sprzedaży działek.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hehe.... zerknijcie w JARTOM. Wolnych hal magazynowych jest całe mnóstwo i na każdej z nich można zrobić świetne interesy, tylko to wszystko wymaga długoterminowego podejścia, odpowiednich fachowców. Nie zrobicie wielkich inwestycji z dnia na dzień.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bzdury bzdury bzdury propaganda propaganda propaganda który raz my to już słyszymy!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!