piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Starą pralkę w dobre ręce

Dodano: 19 lipca 2007, 16:19
Autor: MONIKA MOJSYM

Pani Magda nazbierała cały worek starych baterii. Zastanawia się, co z nimi zrobić, bo wie że do śmietnika tak po prostu nie może ich wyrzucić.

Stare pralki, odkurzacze, kosiarki do trawy i dziecięce kolejki elektryczne a także inne przedmioty można zostawić w punkcie przyjęć zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zupełnie za darmo. - Dopiero kilka osób przyniosło do nas zużyte baterie - mówi Agnieszka Jasińska z Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami - jeżeli ktoś chce pozbyć się nawet jednej, to tez przyjmiemy. Mieszkańcy Chełma często nie wiedzą, że mają taką możliwość. Do tej pory baterie dostawaliśmy od szkół, które organizowały specjalne akcje.
W punkcie przyjęć PGO można zostawić również inne przedmioty. Nie działające urządzenia gospodarstwa domowego począwszy od żelazek. na zamrażarkach skończywszy. A także komputery, telefony, telewizory i instrumenty muzyczne. Znajdzie się też miejsce dla starych bankomatów i przyrządów medycznych
- Cieszy nas, że coraz więcej jest osób, które chcą dbać o środowisko. Ludzie przyznają, że o naszym punkcie dowiedzieli się od sąsiadów i znajomych - mówi Jasińska - Nasi klienci są niezwykle aktywni. Załatwiają przyczepki do przywiezienia sprzętu. Często mówią nawet, że ich krewni mieszkający w mniejszych gminach mają problem, żeby pozbyć się na przykład zardzewiałej pralki.

Niestety, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami nie ma jeszcze samochodu, który mógłby przyjechać i zabrać niepotrzebne urządzenia z podwórka. Mieszkańcy miasta muszą dostarczać je na własny koszt.
Punkt przy PGO został stworzony przede wszystkim z myślą o przyjmowaniu zużytego sprzętu elektrycznego. Ale na upartego, można podrzucić do niego też stare meble. A nawet czysty gruz. Pracownicy PGO pracują nad tym, żeby w przyszłości można było w punkcie zostawiać także zużyte tonery do drukarek
- Do nas można przywieźć różne niepotrzebne przedmioty, ale klienci muszą mieć świadomość, że przy kupnie np. nowej lodówki mogą starą zostawić w sklepie. Sprzedawcy często o tym nie informują, a to przecież ich obowiązek - przypomina Jasińska.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!