niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Fotograf na miejscu, bezpłatny transport, dogodny czas na złożenie wniosków. To wszystko ma zachęcić ludzi, aby wymienili stare dowody tożsamości.

W najbliższą niedzielę taką możliwość będą mieli mieszkańcy Urszulina i Sosnowicy.
Niedzielna wymiana dowodów osobistych to inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na Lubelszczyźnie, a zarazem w kraju, pilotażową akcję przeprowadzono w Markuszowie. A w ubiegłą niedzielę także w gminach Rybczewice, Gorzków i Żółkiewka.
- To był naprawdę bardzo dobry pomysł - nie ukrywa zadowolenia Janusz Cichosz, wójt gminy Gorzków. - W niedzielę dowody wymieniło prawie dwieście osób. Szacujemy, że po tej akcji nowe dokumenty ma już ponad 80 procent mieszkańców gminy.
Cichosz podkreśla, że mieszkańcom odpowiadał nie tylko dogodny czas (wymianę zorganizowano w dzień świąteczny), ale też możliwość zrobienia na miejscu zdjęć. - W gminie na co dzień nie ma fotografa - mówi wójt. - Mieszkańcy chcąc zrobić zdjęcie jadą do Krasnegostawu. A tu fotograf przyjechał na miejsce. A nawet więcej. Ponad 20 chorych i niepełnosprawnych mieszkańców fotograf odwiedził w ich własnych domach.
Podobne ułatwienie w najbliższą niedzielę będą mieli mieszkańcy Sosnowicy i Urszulina. W obu gminach o akcji informują plakaty i ulotki. Do wymiany dokumentu zachęcają sołtysi, a nawet księża z ambon.

- Już w środę można było w urzędzie gminy zrobić zdjęcia do nowego dowodu - mówi Krystyna Jaśkiewicz, wójt gminy Sosnowica, gdzie nowych dokumentów nie wyrobiło sobie jeszcze niespełna 20 procent mieszkańców. - Skorzystaliśmy z tego, że środa jest dniem targowym i do Sosnowicy przyjeżdża wtedy dużo ludzi z terenu gminy. Z możliwości skorzystało ponad sto osób. Mamy nadzieję, że w niedzielę wnioski o nowe dokumenty złożą wszyscy pozostali.
Warto zaznaczyć, że dodatkowym ułatwieniem i zachętą jest bezpłatny transport do siedziby gminy. W Sosnowicy w niedzielę urząd będzie otwarty już od godz. 8. Urzędnicy będą czekali na interesantów do godz. 14.
Nieco później, bo od godz. 10, swoje drzwi dla mieszkańców otworzy w niedzielę urząd gminy w Urszulinie. - To dobra pora, bo ludzie będą akurat wychodzili z kościoła - wyjaśnia Roman Wawrzycki, wójt gminy. - W naszej gminie dowodów nie wymieniło jeszcze około 40 procent mieszkańców. Liczymy na to, że wielu z nich zrobi to właśnie w niedzielę. Urząd będzie otwarty do godz. 15. A jeśli będzie taka potrzeba, to na jesieni akcję powtórzymy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!