poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Starosta chełmski wciąż szuka rzecznika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2008, 19:31

Kazimierz Stocki ciągle szuka odpowiedniego kandydata na swojego rzecznika. Poprzedni nie spełnili oczekiwań.

Jedni znali się tylko na mediach inni tylko na samorządzie, a starosta chciałby, aby rzecznik znał się i na jednym, i drugim.

Wczoraj ogłoszono kolejny konkurs. Tym razem nie na rzecznika, ale inspektora. Plan jest taki, aby wybrana na inspektora osoba pełniła jednocześnie rolę rzecznika. Po co ta ekwilibrystyka? Okazuje się, że łatwiej w urzędzie zostać inspektorem, więc jest szansa, że w końcu znajdzie się kandydat, któremu uda się sprostać wymaganiom. Poprzednim bowiem nie sprostał nikt.

- Przy pierwszym naborze kandydaci musieli pochwalić się 5-letnim stażem pracy, w tym 2-letnim w jednostkach samorządowych, administracji państwowej, lub służbie cywilnej. Do tego powinni mieć doświadczenie w mediach - wyjaśnia Adam Kraska, sekretarz powiatu.

- Były też inne wymagania m.in. znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Te kryteria nie są wymyślone ani przeze mnie, ani przez starostę. Wynikają z ustawy o pracownikach samorządowych. Są wysokie, ale rzecznik to stanowisko kierownicze i stąd to wynika.

Do konkursu przystąpiły cztery osoby. Dwie, z doświadczeniem pracy w mediach, odpadły na stracie ze względu na brak urzędowego stażu. Dwie pozostałe staż miały, ale poległy m.in. na znajomości prawa prasowego. Starostwo znalazło się wię c w impasie. Ale tylko na chwilę.

- Ogłosiliśmy kolejny konkurs, tym razem na stanowisko inspektora - mówi sekretarz. - Teraz kandydaci nie muszą mieć doświadczenia w pracy samorządowej, wystarczy, że będą mieli trzyletni staż pracy zawodowej i wyższe wykształcenie, najlepiej dziennikarskie. Osobie, która wygra, zostaną powierzone obowiązki rzecznika.

Ogłoszenie o naborze jest już w Biuletynie Informacji Publicznej chełmskiego starostwa. Kandydaci mogą składać dokumenty do pierwszego października.
Starostę Kazimierza Stockiego spytaliśmy, jak wyobraża sobie swojego nowego rzecznika.

- Jest mi obojętne czy będzie to kobieta, czy mężczyzna. Zależy mi jedynie, aby była to osoba kompetentna, operatywna i miała znajomość środowiska mediów, z którymi przecież będzie współpracować na co dzień - mówi Stocki. - Chciałbym, aby znała też przynajmniej jeden język obcy.

Stocki nie ukrywa, że od początku bardziej interesowało go doświadczenie medialne kandydatów niż samorządowe. Jednak, jak tłumaczy, przepisy nie pozostawiały w tej kwestii żadnej wątpliwości i trzeba się było do nich zastosować. Teraz, gdy znaleziono wyjście z sytuacji, starosta ma nadzieję, że odpowiedni kandydat się znajdzie i z miejsca zajmie się swoją pracą, czyli m.in. promowaniem powiatu, informowaniem mediów o pracy urzędu, a także odpowiadaniu na dziennikarską krytykę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wolny człowiek
ZEN
pepe
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wolny człowiek
wolny człowiek (26 września 2008 o 22:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak przyjmie swojego!A jak nie, to zrobi konkurs i tak przyjmie swojego!
Rozwiń
ZEN
ZEN (19 września 2008 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja nimom pracy , wienc dajta temu staroscie muj adres to bende jego zecznikiem a przy okazji jeszcze staroscine moge wozic do miasta sluzbowym samochodem a jak nie staroscine to moze curkie?

Tsza mi do Endrju napisac list polecony moze un co pomoze w tem temacie bo jak widac po facyjacei tyn pan starosta to tysz rolnik wiec jenzyk spulny siem znajdzie.

Zenon Skiba- Brumsztyk
kolonia Budzewo Dolne 33a
gmina Jeziorany


a jak kto chce swize mliko to tysz mozna pszyjechac do mnie, tanio spszedaje bo na laptopa zbieram (soltys jusz ma)
interneta tysz mamy we wsi
Rozwiń
pepe
pepe (18 września 2008 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To naprawdę wielki zaszczyt być rzecznikiem takiej "osobowości". Choć moim zdaniem kandydat powinien też mieć zacięcie adwokackie, co rusz czytam o jakichś pretensjach do pana Stockiego.
Rozwiń
B.H.O.
B.H.O. (18 września 2008 o 05:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kandydat Obama Barack , mam staz 2 letni i dobrze gadam, i bede 1szym czlowiekiem w chelmskim urzedzie ktory biegle mowi po angielsku
jak sie ma sprawa kasy, ile dajecie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!