niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Stok w Kumowej Dolinie gotowy do sezonu


Wyciąg w Kumowej Dolinie
Wyciąg w Kumowej Dolinie (fot. Jacek Barczyński)

Chełm. Na stoku narciarskim w Kumowej Dolinie jest już wyciąg narciarski. W ten sposób administrator obiektu, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdążył się już przygotować do zimowego sezonu

Dobrą wiadomością dla narciarzy jest to, że główny stok został wydłużony z dotychczasowych 150 do 200 metrów. Analogicznie przedłużony został także wyciąg. Na szczycie wzniesienia pojawiły się również nowe słupy oświetleniowe. Ponadto MOSiR dokupił 30 nowych kompletów nart z butami. Dzięki temu dysponować będzie 80 kompletami do wypożyczenia.

- Zarządca obiektu przygotowuje teren i wyciąg do odbiorów technicznych – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. - Zgodnie z procedurami potrwać to może kilka tygodni, stąd wyciąg ustawiany jest już na początku października. Stok zostanie uruchomiony gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Wzorem lat ubiegłych w Kumowej Dolinie będą czynne dwa wyciągi w tym główny, obecnie już 200-metrowy oraz mały wyciąg na oślej łączce służącej do nauki jazdy na nartach. Zainteresowani będą mogli liczyć na fachowy instruktaż. Równolegle trwają prace związane z urządzeniem trzeciej trasy zjazdowej.

Zgodnie z przyjętym planem ma ona prowadzić z najwyższego punktu wzniesienia w kierunku północnym, po czym łukiem schodzić do podstawy stoku. Jej odpowiednie wyprofilowanie wymaga jednak zwiezienia na miejsce ton ziemi.

- MOSiR wciąż przyjmuje ziemię – dodaje prezydent Fisz. – Stawką jest złagodzenie zbocza co ma przełożyć się na bezpieczne warunki dla narciarzy.

Tak jak w roku ubiegłym wypożyczalnia sprzętu oraz kasa będzie ulokowana na parterze budynku amfiteatru. Sam obiekt będzie przebudowany zgodnie z przygotowywanym projektem. Jego autorzy mają uwzględnić także dodatkowe pomieszczenia na potrzeby użytkowników tras zjazdowych.
Podczas ubiegłorocznego sezonu narciarskiego MOSiR sprzedał około 4 tys. karnetów na zjazdy.

Zanotował też blisko 1,5 tys. wypożyczeń sprzętu narciarskiego, w tym nart, desek, kijków, czy kasków. Gospodarze liczą na to, że w porównaniu z minionymi sezonami zbliżająca się zima będzie bardziej łaskawa dla narciarzy. Im dłużej śnieg będzie zalegał na stoku, tym lepszy będzie wynik finansowy jego funkcjonowania. 

QUIZ

Sprawdź, co wiesz o miastach województwa lubelskiego

Czytaj więcej o: zima śnieg Kumowa Dolina
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2017 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włodarze liczą na brak śniegu, bomwówczas zaoszczędzą na odśnieżaniu. Chociaż w zeszłym roku wybrałem się autem w kierunku Hrubieszowa. Istny lód. Jazda poniżej 40km/h, nawet schodziłem do 30! Dopiero po dwóch stłuczkach wypuszczono piaskarkę? Zarobiono na mandatach, to i piasek się pojawił. A kto zwróci zdrowie i życie poszkodowanym? O stratach finansowych nawet nie wspomnę. Na drugi raz nie będę dzwonił do radia i służb drogowych, lecz od razu na Prokuraturę. Droga niedostosowana do warunków jazdy stwarzająca zagrożenie dla zdrowia i życia. Do dziś żałuję, że tak nie zrobiłem. Oszczędziłbym bólu kobiecie, która wpakowała się pod tira. Szanowni państwo. Pamiętajcie! Dzwonić na Prokuraturę i zgłaszać przestępstwo. Bo włodarse oszczędzają na wszystkim, tylko nie na swoim.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!