Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 lipca 2010 r.
20:17
Edytuj ten wpis

"Stop powodziom": W Chełmie zagra orkiestra serc dla powodzian

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 6 A A

W niedzielę w Chełmie zostanie zorganizowana przez miejski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiórka "Stop powodziom”. Każdy, kto wrzuci nawet symboliczną złotówkę do puszek wolontariuszy, otrzyma niebieskie serduszko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Połączony ze zbiórką festyn to element ogólnopolskiej akcji WOŚP, która ma na celu zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń niezbędnych do zwalczania skutków powodzi. Wspólne przedsięwzięcie poprowadzi 168 sztabów w całym kraju. W Chełmie akcję koordynuje Automobilklub Chełmski, a wydarzeniu patronuje prezydent Agata Fisz.

– W niedzielę na ulicach miasta będzie można spotkać ponad czterdziestu wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał puszkę, identyfikator i niebieskie serduszka – mówi Grzegorz Gorczyca, prezes ACh. – Mamy nadzieję, że chełmianie jak zawsze okażą wiele serca i chętnie wspomogą ten szczytny cel.

Koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są planowane na deptaku przy ulicy Lwowskiej. Festyn rozpocznie się o godzinie 10. Wtedy to zaplanowano pokazy sprzętu policyjnego i wojskowego. – Gośćmi festynu będą też funkcjonariusze Straży Granicznej i pożarnej, który uczestniczyli w akcji ratowniczej w Wilkowie – mówi Gorczyca. – Opowiedzą o tym, jak służby pracowały nad neutralizowaniem skutków powodzi.

Zaplanowano też jarmark rozmaitości, loterię fantową i licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc powodzianom. Podczas niej będzie można kupić m.in. oryginalny hełm Milicji Obywatelskiej. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Na deptaku zostanie wystawiona zjeżdżalnia, trampolina i basen z piłeczkami. Po południu na orkiestrowej scenie zaprezentują się zespoły. Ich repertuar jest tak zróżnicowany, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpi m.in. Kapela Swojacy, zespół Combat, hiphopowcy z grupy Opposti oraz grupy taneczne Ballo i klub Boogie Opus Twist.

– Na pewno nie przejdę obojętnie obok wolontariuszy– mówi 19-letnia Beata. – Każdy z nas powinien wspomóc tę akcję chociaż jakimś skromnym datkiem. To nasz moralny obowiązek.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lipca 2010 o 11:12
marcel napisał:
ok cel szczytny ale co z ciszą wyborczą!
Takie akcje wbrew zamierzeniom, obnażają bezradność rządzącej PO i słabość naszego państwa pod jej rządami.
Co zrobił rząd żeby przeciwdziałać powodzi i jak pomaga powodzianom?


Jurek spier..........j
Nie masz kiedy robić tylko w ciszę wyborczą
To startuj na premiera i buduj wały i szpitale.
POpierania rządzących nieudaczników nie masz zapisanego w statucie swojej fundacji.
I nie nazywaj mnie oszołomem.


Jurek spier..........j
Nie masz kiedy robić tylko w ciszę wyborczą
To startuj na premiera i buduj wały i szpitale.
POpierania rządzących nieudaczników nie masz zapisanego w statucie swojej fundacji.
I nie nazywaj mnie oszołomem. rozwiń
Avatar
marcel / 2 lipca 2010 o 10:32
ok cel szczytny ale co z ciszą wyborczą!
Takie akcje wbrew zamierzeniom, obnażają bezradność rządzącej PO i słabość naszego państwa pod jej rządami.
Co zrobił rząd żeby przeciwdziałać powodzi i jak pomaga powodzianom?
Avatar
~suchy~ / 2 lipca 2010 o 09:36
Zaraz ktoś powie że to zakłócanie ciszy wyborczej.. tak jak już do TVPiS uczyniło.. ot telewizja publiczna. Brawo Chełm ! Brawo WOŚP !
Avatar
Edward / 2 lipca 2010 o 09:06
[url="http://www.ultrasonline.com/ref/edwin269/"]http://www.ultrasonline.com/ref/edwin269/[/url]
Avatar
ship / 2 lipca 2010 o 08:58
A w Lublinie coś będzie? Jakaś zbiórka? Czy tak tradycyjnie NIC?
Avatar
~gość~ / 2 lipca 2010 o 08:23
co znaczy zargra?
Avatar
Gość / 2 lipca 2010 o 11:12
marcel napisał:
ok cel szczytny ale co z ciszą wyborczą!
Takie akcje wbrew zamierzeniom, obnażają bezradność rządzącej PO i słabość naszego państwa pod jej rządami.
Co zrobił rząd żeby przeciwdziałać powodzi i jak pomaga powodzianom?


Jurek spier..........j
Nie masz kiedy robić tylko w ciszę wyborczą
To startuj na premiera i buduj wały i szpitale.
POpierania rządzących nieudaczników nie masz zapisanego w statucie swojej fundacji.
I nie nazywaj mnie oszołomem.


Jurek spier..........j
Nie masz kiedy robić tylko w ciszę wyborczą
To startuj na premiera i buduj wały i szpitale.
POpierania rządzących nieudaczników nie masz zapisanego w statucie swojej fundacji.
I nie nazywaj mnie oszołomem. rozwiń
Avatar
marcel / 2 lipca 2010 o 10:32
ok cel szczytny ale co z ciszą wyborczą!
Takie akcje wbrew zamierzeniom, obnażają bezradność rządzącej PO i słabość naszego państwa pod jej rządami.
Co zrobił rząd żeby przeciwdziałać powodzi i jak pomaga powodzianom?
Avatar
~suchy~ / 2 lipca 2010 o 09:36
Zaraz ktoś powie że to zakłócanie ciszy wyborczej.. tak jak już do TVPiS uczyniło.. ot telewizja publiczna. Brawo Chełm ! Brawo WOŚP !
Avatar
Edward / 2 lipca 2010 o 09:06
[url="http://www.ultrasonline.com/ref/edwin269/"]http://www.ultrasonline.com/ref/edwin269/[/url]
Avatar
ship / 2 lipca 2010 o 08:58
A w Lublinie coś będzie? Jakaś zbiórka? Czy tak tradycyjnie NIC?
Avatar
~gość~ / 2 lipca 2010 o 08:23
co znaczy zargra?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia] 36 8

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 38

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą