Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 grudnia 2009 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Strach przed polem elektromagnetycznym

0 9 A A

Chełmskie starostwo i Lubelski Urząd Wojewódzki nie wydały firmie Centertel pozwolenia na budowę bazy telefonii komórkowej w gminie Rejowiec. Jednak decyzje te uchylił właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny. Mieszkańcy są oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Problem dotyczy mieszkańców Adamowa, Wereszcz Dużych i Małych, Zawadówki i Marysina. Baza ma stanąć w Adamowie na działce, którą Centertel już wydzierżawił od tamtejszego rolnika.
Rzecz w tym, że to około

60 m od najbliższych zabudowań i 150 m od zwartej zabudowy. Mieszkańcy boją się, że urządzenia, jakie mają tam być zainstalowane, będą szkodzić ich zdrowiu i środowisku.
– Kiedy ta baza zostanie zbudowana, to spadnie też cena naszych działek – mówi Zofia Łukomska z Komitetu Protestacyjnego. – Uważamy, że sąd bardzo źle nas potraktował. Choć jest demokracja, to wychodzi na to, że nie mamy nic do powiedzenia!

Mieszkańcy mają za złe Centertelowi, że wydzierżawiając działkę nie wyjawił wcześniej swoich planów. Nikogo o nic nie pytał, ani niczego nie konsultował. Wszystko się wydało dopiero, kiedy wystąpił do starostwa o pozwolenie na budowę. Starostwo wydało decyzję negatywną, a więc Centertel zaskarżył ją do wojewody, który jednak zajął takie same stanowisko. Koniec końców Centertel skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który obie wcześniejsze decyzje uchylił.

– Skoro pod protestem przeciwko budowie bazy podpisało się 170 mieszkańców, to nie mogliśmy nie stanąć po ich stronie – mówi wicestarosta Adam Rychliczek. – Centertel miał prawo dochodzić swoich racji w sądzie. Teraz czekamy na uzasadnienie jego orzeczenia. Kiedy je otrzymamy, podejmiemy dalsze kroki.

Rychliczek nie ukrywa, że kiedy Centertel ponownie wystąpi o pozwolenie na budowę, to decyzja starostwa też będzie negatywna, ale już inaczej niż poprzednio uzasadniona. Wcześniej jednak chce przeczytać, co zakwestionował sąd.

Niespełna kilometr od miejsca, gdzie ma stanąć baza, stoi już maszt telefonii komórkowej. Należy jednak do innego operatora.

– Dlaczego operatorzy po prostu się nie dogadają i nie korzystają wspólnie z gotowego masztu – pyta Łukomska. – Zamiast tego chce postawić nową 50-metrową konstrukcję z ośmioma antenami. Te urządzenia mają emitować silne pole elektromagnetyczne i to skierowane w kierunku zwartej zabudowy. Nigdy się na to nie zgodzimy.

Niestety, nie udało się nam skontaktować z przedstawicielami Centertela.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
samanta w. / 23 grudnia 2009 o 13:56
Jak rozum spi, to budza sie demony!
Nie mozna miec pretensji do ludzi, ktorzy nigdzie w zyciu nie byli, a swiat ogladaja z ekran TV.
To jest tragedia Polski B i C.
Miejmy nadzieje, ze ich dzieci beda mialy szanse na lepsze zrozumienie rzeczywistosci wszystkich nas otaczajacej!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 21:27
Ludzie, w Warszawie , w Krakowie nie protestują , w gminie Rejowiec - tak! Z moją komórka biegam po pagórach bo nigdzie sie nie mogę dodzwonić a tu masz , protestują.
Avatar
~Nowy~ / 22 grudnia 2009 o 21:20
Zapraszam operatorow komórkowych do mnie.Gmina Tereszpol.
Avatar
witt / 22 grudnia 2009 o 19:57
wstyd mi że w dwudzestym pierwszym wieku na lubelszczyźnie panuje takie zacofanie nie darmo nazywają nas polską B , zamiast iść z postępem to przez takie postępowanie poprostu się cofamy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 17:47
Mogliby coś tam jednak postawić, orange ma tam bardzo słaby zasięg :]
Avatar
kiniek / 22 grudnia 2009 o 14:04
Siedzieć godzinami przed telewizorem lub komputerem, które emitują porządne pole elektromagnetyczne lub nosić komórkę w spodniach, tuż przy "klejnotach" jakoś się nie boicie? A tanie mikrofale z hipermarketów? Żenada
Avatar
Cynik / 22 grudnia 2009 o 13:16
Mam rozumieć, że nie dodzwoniliście się do Centertela?
Avatar
gs / 22 grudnia 2009 o 09:59
No i chwała bogu!!! Nie będą mogli nas podsłuchiwać i lokalizować!
Avatar
remi / 22 grudnia 2009 o 09:25
Weźcie przestańcie ględzić. Nie ma tych wichurach zasięgu praktycznie wcale, dlatego śmieją się z Was ze na wypi... żyjecie.Antena musi tam być.
Avatar
samanta w. / 23 grudnia 2009 o 13:56
Jak rozum spi, to budza sie demony!
Nie mozna miec pretensji do ludzi, ktorzy nigdzie w zyciu nie byli, a swiat ogladaja z ekran TV.
To jest tragedia Polski B i C.
Miejmy nadzieje, ze ich dzieci beda mialy szanse na lepsze zrozumienie rzeczywistosci wszystkich nas otaczajacej!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 21:27
Ludzie, w Warszawie , w Krakowie nie protestują , w gminie Rejowiec - tak! Z moją komórka biegam po pagórach bo nigdzie sie nie mogę dodzwonić a tu masz , protestują.
Avatar
~Nowy~ / 22 grudnia 2009 o 21:20
Zapraszam operatorow komórkowych do mnie.Gmina Tereszpol.
Avatar
witt / 22 grudnia 2009 o 19:57
wstyd mi że w dwudzestym pierwszym wieku na lubelszczyźnie panuje takie zacofanie nie darmo nazywają nas polską B , zamiast iść z postępem to przez takie postępowanie poprostu się cofamy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 17:47
Mogliby coś tam jednak postawić, orange ma tam bardzo słaby zasięg :]
Avatar
kiniek / 22 grudnia 2009 o 14:04
Siedzieć godzinami przed telewizorem lub komputerem, które emitują porządne pole elektromagnetyczne lub nosić komórkę w spodniach, tuż przy "klejnotach" jakoś się nie boicie? A tanie mikrofale z hipermarketów? Żenada
Avatar
Cynik / 22 grudnia 2009 o 13:16
Mam rozumieć, że nie dodzwoniliście się do Centertela?
Avatar
gs / 22 grudnia 2009 o 09:59
No i chwała bogu!!! Nie będą mogli nas podsłuchiwać i lokalizować!
Avatar
remi / 22 grudnia 2009 o 09:25
Weźcie przestańcie ględzić. Nie ma tych wichurach zasięgu praktycznie wcale, dlatego śmieją się z Was ze na wypi... żyjecie.Antena musi tam być.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 1

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!