Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 maja 2010 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Strażacy ochotnicy podpalali stodoły w Krupem

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 9 A A

Po trwającym ponad pół roku śledztwie, krasnostawskim policjantom udało się zatrzymać sprawców serii podpaleń w Krupem (pow. krasnostawski). Piromanami okazali się młodzi strażacy z miejscowej OSP. Najpierw podpalali, potem brali udział w akcji ratowniczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ustaliła policja podpalacze działali już od 2007 roku. Wtedy spowodowali pierwszy pożar. Rok później wywołali kolejne dwa. Prawdziwa seria podpaleń miała miejsce rok temu. Wtedy podłożyli ogień cztery razy. W tym roku także dokonali już jednego podpalenia. Płonęły sterty ze słomą i sianem, stodoły oraz inne budynki gospodarcze. Poszkodowani rolnicy szacowali straty w tysiącach złotych.

Zatrzymani to 19-letni Michał M. i 22-letni Marek G. Obaj są mieszkańcami Krupego. Obaj też są strażakami ochotnikami. Jak ustalono, aktywnie brali udział w gaszeniu "swoich” pożarów. Dzisiaj mężczyźni staną przed prokuratorem.

Młodszemu z mężczyzn policjanci udowodnili udział w każdym z ośmiu podpaleń. Starszy przyznał się do współudziału w trzech z nich.

Jaki motyw mieli piromani? Prawdopodobnie kierowała nimi chęć zysku. Za udział w każdej akcji gaśniczej dostawali wynagrodzenie: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 16 maja 2010 o 23:57
heheheh, co za de....le rodzidze i dziadkowie co niektórych muszą być szczęśliwi ...no ale co poradzic, skoro w głowie sama "mecha" heheheh, ....współczuje, ...podpalili nawet swoich sąsiadów :/ ...dla takich zero wyrozumiałości !!!!!!!!! do komieniołomów !!!!!!!!!!!!!!!
heheheh, co za de....le rodzidze i dziadkowie co niektórych muszą być szczęśliwi ...no ale co poradzic, skoro w głowie sama "mecha" heheheh, ....współczuje, ...podpalili nawet swoich sąsiadów :/ ...dla takich zero wyrozumiałości !!!!!!!!! do komieniołomów !!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
maxx / 13 maja 2010 o 12:49
mosquito napisał:
Na głupotę tych katolików to ustawy nie ma !


A skąd wiesz , że są katolikami?
Avatar
Prezes / 13 maja 2010 o 09:13
A ja znam ochotniczą sekretarkę.Ochoczo mi daje...
Avatar
gość ~~ / 12 maja 2010 o 22:18
Tylko człowiek ( niby istota rozumna), może wpaść na tak idiotyczny pomysł.
Avatar
sadi / 12 maja 2010 o 22:05
Bo każdy strażak to s...syn
Avatar
orzeszek85 / 12 maja 2010 o 21:05
Jełopy bo tylko tak można nazwać takich co psują dobry wizerunek nas ochotników. Tak apropo nikt za tak marne grosze jakie dostaje się za akcje poświęcając czas niekiedy zdrowie i życie z was którzy piszecie że ktoś się chce dorobić na czyimś nieszczęściu, oprócz takich deb***i. Jak ma chęć zysku to niech znajdzie sobie stałą prace
Avatar
mosquito / 12 maja 2010 o 16:03
Na głupotę tych katolików to ustawy nie ma !
Avatar
Maria / 12 maja 2010 o 15:28
Jaka to ochotnicza straż pożarna, jak im płacą za robotę. Równie dobrze można w ten sposób nazywać wszystkie zawody, np ochotniczy hydraulik, ochotnicza sekretarka i t.d.
Avatar
strażak sam / 12 maja 2010 o 13:43
BARDZIEJ AKTYWNI BYLI PRZY PODPALANIU,deb***i nie sieją sami sie rodzą.
Avatar
~gość~ / 16 maja 2010 o 23:57
heheheh, co za de....le rodzidze i dziadkowie co niektórych muszą być szczęśliwi ...no ale co poradzic, skoro w głowie sama "mecha" heheheh, ....współczuje, ...podpalili nawet swoich sąsiadów :/ ...dla takich zero wyrozumiałości !!!!!!!!! do komieniołomów !!!!!!!!!!!!!!!
heheheh, co za de....le rodzidze i dziadkowie co niektórych muszą być szczęśliwi ...no ale co poradzic, skoro w głowie sama "mecha" heheheh, ....współczuje, ...podpalili nawet swoich sąsiadów :/ ...dla takich zero wyrozumiałości !!!!!!!!! do komieniołomów !!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
maxx / 13 maja 2010 o 12:49
mosquito napisał:
Na głupotę tych katolików to ustawy nie ma !


A skąd wiesz , że są katolikami?
Avatar
Prezes / 13 maja 2010 o 09:13
A ja znam ochotniczą sekretarkę.Ochoczo mi daje...
Avatar
gość ~~ / 12 maja 2010 o 22:18
Tylko człowiek ( niby istota rozumna), może wpaść na tak idiotyczny pomysł.
Avatar
sadi / 12 maja 2010 o 22:05
Bo każdy strażak to s...syn
Avatar
orzeszek85 / 12 maja 2010 o 21:05
Jełopy bo tylko tak można nazwać takich co psują dobry wizerunek nas ochotników. Tak apropo nikt za tak marne grosze jakie dostaje się za akcje poświęcając czas niekiedy zdrowie i życie z was którzy piszecie że ktoś się chce dorobić na czyimś nieszczęściu, oprócz takich deb***i. Jak ma chęć zysku to niech znajdzie sobie stałą prace
Avatar
mosquito / 12 maja 2010 o 16:03
Na głupotę tych katolików to ustawy nie ma !
Avatar
Maria / 12 maja 2010 o 15:28
Jaka to ochotnicza straż pożarna, jak im płacą za robotę. Równie dobrze można w ten sposób nazywać wszystkie zawody, np ochotniczy hydraulik, ochotnicza sekretarka i t.d.
Avatar
strażak sam / 12 maja 2010 o 13:43
BARDZIEJ AKTYWNI BYLI PRZY PODPALANIU,deb***i nie sieją sami sie rodzą.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra