czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Strony jeszcze rozmawiają

  Edytuj ten wpis

Pracownicy SP ZOZ w Krasnymstawie złożyli już ponad 400 wniosków o wypłacenie im zaległych należności z tytułu trzynastek i ustawowych podwyżek. Suma wszystkich roszczeń sięga około 4 mln zł.

Pięć oganizacji związkowych oraz samorządy lekarzy i pielęgniarek upominanie się o pieniądze potraktowały jako swoisty środek nacisku na starostę krasnostawskiego i pozostałych członków Zarządu Powiatu. Chcą by wycofano decyzję o mianowaniu dyrektorem ZOZ Ireneusza Sawy. Starosta nie konsultował tej nominacji ze związkowcami, gdyż nie musiał, o co ci mają do niego pretensje. Obecnego dyrektora podejrzewają o daleko idące zakusy prywatyzacyjne. Uważają, że praktyka ta nie poprawi bardzo trudnej pod względem finansowym sytuacji ZOZ. Podejrzewają natomiast, że stawką jest przejęcie przez określoną grupę ludzi kontroli nad najbardziej lukratywnymi działami krasnostawskiej służby zdrowia.
- Ostatni raz spotkaliśmy się z przedstawicielami Zarządu Powiatu 22 października - mówi Ryszard Niewiadomski z zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. - Chociaż o zbliżeniu stanowisk nie ma jeszcze mowy, to przynajmniej zgodziliśmy się, że będziemy nadal ze sobą rozmawiać.
To, że podzielone strony zdobyły się jednak na pozostawienie uchylonej furtki dla wzajemnych kontaktów doceniła także Krystyna Buda, przewodnicząca zakładowej "Solidarności”. Pewne nadzieje wiąże także z kolejnym spotkaniem z Zarządem Powiatu, w którym na stanowcze życzenie starosty ma wziąć udział także nowy dyrektor. Zapytany o plany prywatyzacji SP ZOZ odparł, że skoro Rada Powiatu jest temu przeciwna, to jemu nie pozostaje nic innego jak temu stanowisku się podporządkować.
W krasnostawskim ZOZ z dnia na dzień potęguje się psychoza, wynikająca z obawa o przyszłość zakładu i zachowanie pracy. Poza związkowymi liderami, nikt nie chce się wypowiadać z imienia i nazwiska.
- To obrzydlistwo - stwierdziła podczas niedawnego protestu pracownica ZOZ, wskazując na oflagowanie okupowanego przez związkowców budynku dyrekcji. - Zakład się wali, a oni zamiast ratować, co się jeszcze da, nie wiadomo w czyim imieniu się biją.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!