Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 marca 2010 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Student zatrzymał kierowcę: "Pijakowi za kółkiem nie popuszczę!"

0 60 A A

Adrian Kociubiński z Chełma zatrzymał pijanego kierowcę. Swoim samochodem zablokował mu drogę i odebrał kluczyki. – Być może ocalił komuś życie – dziękowali wczoraj Adrianowi policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adrian jest studentem Politechniki Lubelskiej. 4 marca jechał dostawczym busem w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Przez CB-radio usłyszał, że czerwonym oplem kadetem jedzie pijany kierowca.

– Po drodze zdążył już zahaczyć o kilka samochodów – opowiada Adrian Kociubiński. – Kierowcy ostrzegali się przez radio i mówili, że trzeba go zatrzymać.

Okazja nadarzyła się w Łabuńkach. Kierowcy zaczęli zwalniać i na drodze utworzył się korek. Utknął w nim także czerwony opel z pijanym za kierownicą.

– Wtedy zatarasowałem mu drogę busem – mówi Adrian. – Z innymi kierowcami wyciągnęliśmy mężczyznę z samochodu i zabraliśmy kluczyki. On nawet nie wiedział, co się dzieje. Musiał być mocno pijany. Potem dowiedziałem się, że miał około dwóch promili alkoholu.

Kierowcy zepchnęli opla do rowu i wezwali policję. Gdy na chwilę wrócili do swoich samochodów, pijany zaczął uciekać.

– Udało mi się go dogonić, unieszkodliwić i przytrzymać do przyjazdu mundurowych – śmieje się Adrian. – Powiem szczerze, że gdyby taka sytuacja się powtórzyła, zareagowałbym tak samo. I namawiam do tego innych kierowców. Nie można tolerować potencjalnych zabójców za kierownicą. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Wczoraj zastępca komendanta chełmskiej policji Mariusz Gap i Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego, podziękowali Adrianowi za wzorowe zachowanie na drodze.

– Być może swoim zachowaniem ocalił komuś życie – mówi Gap. – Liczę na to, że jego postawa oraz jeszcze jednego kierowcy, pana Bartka, który niedawno także zatrzymał pijanego za kółkiem, zmobilizuje też innych.

– Muszę przyznać, że mamy coraz więcej przypadków, gdy ludzie pomagają nam wyeliminować z dróg pijanych kierowców – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji. – Bywa, że jest nawet kilka tygodniowo. O pijakach za kółkiem informują nas zarówno użytkownicy dróg, jak i bliscy nietrzeźwego kierowcy. Tak jak niedawno: kobieta dała nam znać, że jej mąż usiadł za kierownice po kieliszku.

W ubiegłym roku na Lubelszczyźnie pijani kierowcy spowodowali 219 wypadków. Zginęły 42 osoby, a 390 zostało rannych.

Prof. Ryszard Radzik, socjolog, UMCS

- Polacy nie tylko tolerują pijanych za kierownicą, ale w ogóle naruszanie prawa. To nam zostało z czasów, gdy współpraca z obcą władzą była traktowana jako donoszenie. Poza tym, w naszym społeczeństwie w ogóle jest przyzwolenie na picie, a jazdy autem po kilku głębszych nie traktuje się na równi z innymi przestępstwami. Na szczęście coraz częściej przejmujemy wzorce z Zachodu.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 21:30
ktoś napisał:
Mogę się założyć, że większość z was nic by nie zrobila w takiej sytuacji i przejechała by obojętnie obok takiej sytuacji. Większość komentujących tu osób wyrażają sie znieczulicą tylko ciekawe co by zrobili jak by ten chłopak uchronił kogoś z waszych bliskich. Nie życzę tego nikomu ale ja się spotkqałem z taką sytuacją pianego kierowcy moja córka przez niego leżała 2 miesiące w śpiączce. I nie róbcie tu z siebie wielkich znawców przepisów drogowych w tej sytuacji chodziło o uratowanie życia innych ludzi jak i tego pianego kierowcę



Ci co tak krytykują tego studenta to zwykli durnie którzy sami pewnie jeżdżą po pijanemu i dlatego tak się oburzają, ze ktoś ma tyle odwagi aby przeciwstawić się temu deb***izmowi na polskich drogach.



Ci co tak krytykują tego studenta to zwykli durnie którzy sami pewnie jeżdżą po pijanemu i dlatego tak się oburzają, ze ktoś ma tyle odwagi aby przeciwstawić się temu deb***izmowi na polskich drogach. rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 17:30
Z tego co jest tu napisane działo się to w korku, wiec nie było nawet wykroczenie, a co najwyżej wymuszenie pierwszeństwa….A gdyby w wypadku który spowodował pijany kierowca zginąłby ktoś wam bliski, żona, dziecko jak wtedy byście komentowali??… BRAWO STUDENT !!!!
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 13:49
Pisząc tu o łamaniu przepisów studenta nie myślicie o tym co ten pijak mógł zrobić więc postawcie na szali co jest ważniejsze złapanie kolejnego pianego i potencjalnego morderce czy uchylenie przepisów dla dobra innych LUDZI!!!
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 13:33
Niestety mój przedmówca ma rację twierdząc,że student złamał prawo . Ta pogarda dla prawa powinna skończyć się przed prokuratorem .
Avatar
ktoś / 14 marca 2010 o 13:22
Mogę się założyć, że większość z was nic by nie zrobila w takiej sytuacji i przejechała by obojętnie obok takiej sytuacji. Większość komentujących tu osób wyrażają sie znieczulicą tylko ciekawe co by zrobili jak by ten chłopak uchronił kogoś z waszych bliskich. Nie życzę tego nikomu ale ja się spotkqałem z taką sytuacją pianego kierowcy moja córka przez niego leżała 2 miesiące w śpiączce. I nie róbcie tu z siebie wielkich znawców przepisów drogowych w tej sytuacji chodziło o uratowanie życia innych ludzi jak i tego pianego kierowcę
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 12:43
~gość~ napisał:
ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI .


a jakie przepisy złamał? KONKRET poproszę
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 11:38
To taki współczesny ORMO-wiec...
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 11:23
Gość napisał:
Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem.

ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI .

ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI . rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 10:52
~gosc~ napisał:
NIESTETY MUSZE ZGODZIC SIE Z KOMENTARZAMI,ZE STUDENT ZLAMAL PRAWO !!! POLICJA POWINNA GO UKARAC !!! PRAWO OBOWIAZUJE WSZYSTKICH A WY ROBICIE Z NIEGO BOHATERA !!!



Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem.



Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem. rozwiń
Avatar
~gosc~ / 14 marca 2010 o 10:37
NIESTETY MUSZE ZGODZIC SIE Z KOMENTARZAMI,ZE STUDENT ZLAMAL PRAWO !!! POLICJA POWINNA GO UKARAC !!! PRAWO OBOWIAZUJE WSZYSTKICH A WY ROBICIE Z NIEGO BOHATERA !!!
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 21:30
ktoś napisał:
Mogę się założyć, że większość z was nic by nie zrobila w takiej sytuacji i przejechała by obojętnie obok takiej sytuacji. Większość komentujących tu osób wyrażają sie znieczulicą tylko ciekawe co by zrobili jak by ten chłopak uchronił kogoś z waszych bliskich. Nie życzę tego nikomu ale ja się spotkqałem z taką sytuacją pianego kierowcy moja córka przez niego leżała 2 miesiące w śpiączce. I nie róbcie tu z siebie wielkich znawców przepisów drogowych w tej sytuacji chodziło o uratowanie życia innych ludzi jak i tego pianego kierowcę



Ci co tak krytykują tego studenta to zwykli durnie którzy sami pewnie jeżdżą po pijanemu i dlatego tak się oburzają, ze ktoś ma tyle odwagi aby przeciwstawić się temu deb***izmowi na polskich drogach.



Ci co tak krytykują tego studenta to zwykli durnie którzy sami pewnie jeżdżą po pijanemu i dlatego tak się oburzają, ze ktoś ma tyle odwagi aby przeciwstawić się temu deb***izmowi na polskich drogach. rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 17:30
Z tego co jest tu napisane działo się to w korku, wiec nie było nawet wykroczenie, a co najwyżej wymuszenie pierwszeństwa….A gdyby w wypadku który spowodował pijany kierowca zginąłby ktoś wam bliski, żona, dziecko jak wtedy byście komentowali??… BRAWO STUDENT !!!!
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 13:49
Pisząc tu o łamaniu przepisów studenta nie myślicie o tym co ten pijak mógł zrobić więc postawcie na szali co jest ważniejsze złapanie kolejnego pianego i potencjalnego morderce czy uchylenie przepisów dla dobra innych LUDZI!!!
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 13:33
Niestety mój przedmówca ma rację twierdząc,że student złamał prawo . Ta pogarda dla prawa powinna skończyć się przed prokuratorem .
Avatar
ktoś / 14 marca 2010 o 13:22
Mogę się założyć, że większość z was nic by nie zrobila w takiej sytuacji i przejechała by obojętnie obok takiej sytuacji. Większość komentujących tu osób wyrażają sie znieczulicą tylko ciekawe co by zrobili jak by ten chłopak uchronił kogoś z waszych bliskich. Nie życzę tego nikomu ale ja się spotkqałem z taką sytuacją pianego kierowcy moja córka przez niego leżała 2 miesiące w śpiączce. I nie róbcie tu z siebie wielkich znawców przepisów drogowych w tej sytuacji chodziło o uratowanie życia innych ludzi jak i tego pianego kierowcę
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 12:43
~gość~ napisał:
ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI .


a jakie przepisy złamał? KONKRET poproszę
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 11:38
To taki współczesny ORMO-wiec...
Avatar
~gość~ / 14 marca 2010 o 11:23
Gość napisał:
Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem.

ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI .

ŁAMANIE PRAWA TO ŁAMANIE PRAWA I NIC TEGO NIE USPRAWIEDLIWIA . NIE BRONIE PIJAKA ,ALE TEGO STUDENTA NALEŻY PRZYKŁADNIE UKARAĆ . POWINIEN ZOSTAC WYRZUCONY Z UCZELNI A POLICJANCI Z PRACY ZA KOMPLETNY BRAK KOMPETENCJI . rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2010 o 10:52
~gosc~ napisał:
NIESTETY MUSZE ZGODZIC SIE Z KOMENTARZAMI,ZE STUDENT ZLAMAL PRAWO !!! POLICJA POWINNA GO UKARAC !!! PRAWO OBOWIAZUJE WSZYSTKICH A WY ROBICIE Z NIEGO BOHATERA !!!



Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem.



Oczywiście, natomiast nie złamał prawa ten pijak za kółkiem, jego powinno się przeprosić, ze w ogóle ktoś miał czelność go zatrzymywać a co dopiero karać! Może mu pomnik postawicie, obrońcy prawa i porządku - akurat jak znalazł - pomnik (nie) znanego kierowcy pod wpływem. rozwiń
Avatar
~gosc~ / 14 marca 2010 o 10:37
NIESTETY MUSZE ZGODZIC SIE Z KOMENTARZAMI,ZE STUDENT ZLAMAL PRAWO !!! POLICJA POWINNA GO UKARAC !!! PRAWO OBOWIAZUJE WSZYSTKICH A WY ROBICIE Z NIEGO BOHATERA !!!
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 9 0

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 0 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!