Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 grudnia 2008 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Stworzyli studio nagrań o jakim marzyli

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 10 A A

Na uruchomienie profesjonalnego studia nagrań poświęcili ostatnie lata. Kosztowało to mnóstwo wysiłku i wyrzeczeń, ale postawili na swoim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stworzyli miejsce, które pod względem technicznym nie odstaje od najlepszych tego typu obiektów w kraju.

Studio "Squat” jest dobrze znane muzykom z Chełma i regionu, chociaż tylko nieliczni mieszkańcy miasta wiedzą o jego istnieniu. Swoje piosenki nagrywały tu między innymi takie zespoły jak "4 pory Roq”, "Myly ludzie” i "Chłopaki z szarego tłumu”. Studio zrodziło się z muzycznych fascynacji Łukasza Żebrowskiego. Wkrótce dołączył do niego Dariusz Mika.

Przez kilka ostatnich lat pracowali w starym, zniszczonym budynku należącym do chełmskiego szpitala. Stąd nazwa studia "squat”, czyli opuszczone pomieszczenie.

Niedawno, po żmudnych poszukiwaniach lepszego lokalu, studio przeniosło się do Chełmskiego Domu Kultury. Teraz dysponuje sprzętem na europejskim poziomie.

- Oczywiście chcielibyśmy gościć w naszym studiu artystów z całego kraju. Ale prawda jest taka, że działalność komercyjna nie jest naszym głównym celem. Przede wszystkim chcemy pracować na rzecz lokalnej społeczności - tłumaczy Łukasz Żebrowski. - I tak też robimy.

Rok temu w studiu powstała płyta "Świąteczne życzenia”, na której zaśpiewali muzycy z Chełma oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na cel charytatywny.

Teraz w studiu do swoich występów przygotowują się młodzi soliści. Po nich do "Squata” Żebrowski i Mika planują zapraszać lokalne zespoły. - Wszystko po to, żeby je jak najlepiej wypromować - mówi Żebrowski. - Z czasem chcielibyśmy ich utwory wydawać na płytach. Dlaczego? - W naszym regionie jest wiele grup, które warto pokazać. To jeden z naszych głównych celów.

Co jeszcze mają w planach Żebrowski i Mika? - Chcielibyśmy organizować kursy dla młodzieży, podczas których poznawałaby ona tajniki realizacji dźwięku. Przymierzamy się również do realizacji chełmskiej wersji programu "Idol”.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 13 października 2010 o 08:49
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 o 23:55
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 o 21:57
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 o 11:59
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 o 22:54
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 o 13:33
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 o 08:20
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 o 00:52
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 o 13:22
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 o 08:28
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Avatar
Radek / 13 października 2010 o 08:49
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 o 23:55
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 o 21:57
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 o 11:59
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 o 22:54
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 o 13:33
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 o 08:20
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 o 00:52
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 o 13:22
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 o 08:28
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!