czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Świat w oczach urzędnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2005, 19:21

Co się robi podczas Dni Chełma? Przemawia i słucha przemówień, wznosi toasty, wręcza kwiaty, przyjmuje kwiaty, ściska prawicę, stoi przed zastawionym stołem a nawet siedzi za biurkiem. Mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia.

Czy widzieliście już wystawę zdjęć w holu Urzędu Miasta? – zapytała nas nasza Czytelniczka. – Jeśli nie, to zróbcie to koniecznie. To jakieś kuriozum.
Wystawa to trzy dużych rozmiarów plansze. W każdej rozmieszczono dziesiątki fotografii. Jeśli wierzyć podpisom, mają one ilustrować ostatnie trzy z rzędu Dni Chełma.
– Konia z rzędem temu, kto by to odgadł – zżyma się pani Beata. – Te zdjęcia w żaden sposób nie oddają tego, co się dzieje podczas imprezy. Ani śladu fajnej atmosfery. Za to pełno urzędników. A mieszkańców miasta prawie nie ma. O co tu chodzi?
Rzeczywiście, ze zdjęć do znudzenia wyglądają wykrawaceni notable, a to ściskający sobie prawice, a to dzierżący w dłoniach kieliszki z szampanem. Krzysztof Grabczuk, prezydent Chełma, zapytany o wystawę zdecydowanie się od nie odciął. – To pomysł przewodniczącego Rady Miasta Longina Bożeńskiego i jego proszę o to pytać – odpowiedział. Przyznał, że zdjęcia oglądał, a nawet wypatrzył jedno, na którym wygląda jakby był pijany.
Wykonane przez pięciu autorów fotografie na wystawę wybierał osobiście Bożeński.
• Po co właściwie ta wystawa?
– Aby pokazać, jak mieszkańcy świętowali Dni Chełma – mówi przewodniczący. – Trochę na zasadzie „przeżyjmy to jeszcze raz”.
Bożeński podkreśla, że eksponowane zdjęcia bezpłatnie ofiarowali miastu ich autorzy. Jego zdaniem wystawa będzie wisieć w holu urzędu dopóki mieszkańcom się nie znudzi. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!