Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 grudnia 2011 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Syn ukradł 5 tys. zł i przegrał je na automatach. Ojciec chce odzyskać pieniądze

0 9 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Mariusz Maciaszczuk nie może pogodzić się, że jego 16-letni syn w ciągu kilku miesięcy przegrał na automatach ok. 5 tys. zł. Na dodatek pieniądze te kradł swoim najbliższym. Teraz ojciec chce wysądować od właściciela lokalu z automatami tyle, ile syn przegrał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mateusz kradł i grał w przerwach miedzy pobytami w ośrodkach wychowawczych. Korzystając z pomocy dorosłego, udało mu się np. sprzedać w punkcie złomu niezarejestrowany samochód ojca. Twierdzi, że dostał za niego... 600 zł.

– Nie jesteśmy w stanie go upilnować – mówi Maciaszczuk. – Dzień w dzień potrafił okradać. Nie ma schowka, którego by nie odkrył.

Pan Mariusz ustalił miejsce, w którym jego syn przegrywał pieniądze. To mikroskopijny lokalik przy należącej do chełmskiego PKS stacji paliw przy ul. Armii Krajowej. Chociaż, sądząc po reklamach, można by przypuszczać, że znajduje się w nim cafe-bar, to stoją tam tylko dwa automaty do gry i nic więcej. Nikt nikogo tutaj nie kontroluje.

– Przecież prawo zabrania osobom do lat 18 grania na automatach – zżyma się Maciaszczuk. – A skoro tak, to nie wystarczy nakleić na maszynę karteczkę z taką informacją, ale też trzeba to prawo egzekwować. Uważam, że ktoś powinien mieć baczenie na to, co się dzieje w tym lokalu.

– Nie jesteśmy w stanie tego lokalu upilnować – mówi Mirosław Romaniuk, kierownik pekaesowskiej stacji paliw. – Ja i moi podwładni mamy inne zadania. Niemniej staramy się przeganiać młodych ludzi od automatów. Niestety, często bywają aroganccy, a nawet wręcz agresywni. Mamy z nimi sporo kłopotów.

Chełmski PKS wydzierżawił lokal opolskiej spółce FP. Zdaniem jej przedstawiciela Andrzeja Jagielskiego z umowy wynika, że to właściciel lokalu ma pilnować porządku i nie dopuszczać, aby na automatach grali nieletni.

– W myśl prawa, młody człowiek, jeśli decyduje się grać na automacie, popełnia wykroczenie skarbowe – mówi Jasielski. – W tej sytuacji odpowiedzialny za to jest jego prawny opiekun.

Jagielski podkreśla, że po zmianie ustawy hazardowej, uczulił zarząd chełmskiego PKS na jego obowiązki związane z utrzymywaniem punktu z automatami. Wskazał m.in. na obowiązek niedopuszczania do tych urządzeń osób, które tak jak Mateusz nie ukończyły 18 roku życia.

Maciaszczyk, pomimo wychowawczych niepowodzeń, chce czuć się odpowiedzialny za syna. Z drugiej strony, nie zamierza darować właścicielom lokalu, w którym Mateusz przegrywał kradzione pieniądze, że to tolerowali.

* Imiona nazwisko bohatera i jego syna zostały zmienione. Pozostają do wiadomości redakcji.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiki / 19 kwietnia 2015 o 14:21

Ludzie, czy Wy nie kumacie, że jak 16 chłopak ma wywrócone w głowie to ojciec nie jest w stanie go upilnować? Rozumiem tego gościa. Dla takiego szczyla jedyne co można zrobić to zamknąć w izolatce i bić po dupie, ale tego prawo zabrania. Powiedzcie, jakie narzędzia ma ojciec do dyspozycji? Tylko czekać do 18-ki i wygnać na zbity r... Takie mamy prawo. Za wszystko odpowiedzialny opiekun, a wyrodny synek śmieje się ze starego. 

Avatar
zaza / 21 grudnia 2011 o 19:08
i kto to miał wychowywać?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:47
A jakby ten nieletni gówniarz wziął od ojca auto i spowodował wypadek (np. śmiertelny) to kogo tatuś by winił za to ?
Od kogo tatuś wtedy by żądał odszkodowania za uszkodzone auto ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 12:56
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka.
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka. rozwiń
Avatar
Krystian Z. / 21 grudnia 2011 o 11:50
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color="#FF0000"]Ale na kim ciążył ten obowiązek?????[/color]
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color=&quo... rozwiń
Avatar
s / 21 grudnia 2011 o 09:34
Nie ma to jak wyciągać wszystkie brudy rodzinne na zewnątrz. Brawo!
Avatar
Yogi / 21 grudnia 2011 o 09:16
Znajdzie wszystkie schowki hehehehehe....Schowek z którego twój synalek tatuśku nie zapierd* pieniędzy nazywa się bank.
Avatar
marek / 21 grudnia 2011 o 08:58
A jakby był pełnoletni i przegrałby kradzione pieniądze, to okradziony też mógłby żądać od lokalu zwrotu tych pieniędzy? TATKO -OPANUJ się - Nie umiałeś wychować , nie odzywaj się!!!!!!
Avatar
KKK / 21 grudnia 2011 o 07:37
Jaki ojciec taki syn. Gówniarz recydywa kradnie pieniądze a stary szuka winnych gdzie indziej. Dlaczego niby uczciwy właściciel automatów ma odpowiadać finansowo za przestępstwa popełnione przez kogoś innego. Pozostaje jeszcze kwestia jak stary chce udowodnić, że gówniarz pieniądze przegrał na automatach a nie naprzykład przepił i przetańczył. zycze powodzenia na sprawie sądowej
Avatar
kiki / 19 kwietnia 2015 o 14:21

Ludzie, czy Wy nie kumacie, że jak 16 chłopak ma wywrócone w głowie to ojciec nie jest w stanie go upilnować? Rozumiem tego gościa. Dla takiego szczyla jedyne co można zrobić to zamknąć w izolatce i bić po dupie, ale tego prawo zabrania. Powiedzcie, jakie narzędzia ma ojciec do dyspozycji? Tylko czekać do 18-ki i wygnać na zbity r... Takie mamy prawo. Za wszystko odpowiedzialny opiekun, a wyrodny synek śmieje się ze starego. 

Avatar
zaza / 21 grudnia 2011 o 19:08
i kto to miał wychowywać?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:47
A jakby ten nieletni gówniarz wziął od ojca auto i spowodował wypadek (np. śmiertelny) to kogo tatuś by winił za to ?
Od kogo tatuś wtedy by żądał odszkodowania za uszkodzone auto ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 12:56
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka.
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka. rozwiń
Avatar
Krystian Z. / 21 grudnia 2011 o 11:50
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color="#FF0000"]Ale na kim ciążył ten obowiązek?????[/color]
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color=&quo... rozwiń
Avatar
s / 21 grudnia 2011 o 09:34
Nie ma to jak wyciągać wszystkie brudy rodzinne na zewnątrz. Brawo!
Avatar
Yogi / 21 grudnia 2011 o 09:16
Znajdzie wszystkie schowki hehehehehe....Schowek z którego twój synalek tatuśku nie zapierd* pieniędzy nazywa się bank.
Avatar
marek / 21 grudnia 2011 o 08:58
A jakby był pełnoletni i przegrałby kradzione pieniądze, to okradziony też mógłby żądać od lokalu zwrotu tych pieniędzy? TATKO -OPANUJ się - Nie umiałeś wychować , nie odzywaj się!!!!!!
Avatar
KKK / 21 grudnia 2011 o 07:37
Jaki ojciec taki syn. Gówniarz recydywa kradnie pieniądze a stary szuka winnych gdzie indziej. Dlaczego niby uczciwy właściciel automatów ma odpowiadać finansowo za przestępstwa popełnione przez kogoś innego. Pozostaje jeszcze kwestia jak stary chce udowodnić, że gówniarz pieniądze przegrał na automatach a nie naprzykład przepił i przetańczył. zycze powodzenia na sprawie sądowej
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 0

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 6 1

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 13 6

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 25 58

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 8 18

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 4 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 14 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.