piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Szpital na rozdrożu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lutego 2007, 16:57

20 mln zł chce dać Zarząd Województwa na dokończenie budowy szpitala w Chełmie.

Ale czy tej nowej, spełniającej wszystkie wymogi, placówce starczy pieniędzy na leczenie pacjentów? Dług szpitala sięga już 30 mln zł.

W tym roku komornik już dwukrotnie zablokował konto szpitala. Po raz pierwszy w styczniu. Sytuacja powtórzyła się przed tygodniem. Powód? Ponad
40 pracowników zażądało odsetek od kwot wypłaconych im jeszcze przed dwoma laty oraz pieniędzy, które powinni dostać z tzw. ustawy 203. - Komornik zaspokoił roszczenia tych osób - mówi Marek Słupczyński, dyrektor chełmskiego szpitala. - Kosztowało to nas około 200 tys. zł.
Na dzisiaj szpital jest winny wszystkim swoim pracownikom około 3 mln zł. Większość rozumie sytuację i odstąpiła na razie od egzekucji. Czy na długo? - Nie wiem, czy starczy mi cierpliwości - mówi jedna z pielęgniarek. - Koleżanki, które wystąpiły o egzekucję, dostaną pieniądze. Dlatego myślę, że inni mogą pójść w ich ślady.
Dyrektor twierdzi, że gdyby miał pieniądze, zapłaciłby wszystkie zaległości. Nie tylko pracownikom, ale i dostawcom, m.in. usług i leków. Na szczęście, z większością wierzycieli, np. ZUS, zawarł porozumienie.
Krzysztof Grabczuk, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, którego gościliśmy w redakcji w miniony piątek powiedział, że nie wyobraża sobie, aby długi, które ciążą na chełmskim szpitalu, spowodowały jego zamknięcie. - Ten szpital jest potrzebny. Dlatego w projekcie tegorocznego budżetu przeznaczyliśmy pieniądze na dokończenie jego budowy. Chodzi
o 20 mln zł.
- Mam nadzieję, że propozycja zarządu zostanie zaakceptowana przez sejmik - mówi z nadzieją w głosie dyr. Słupczyński. - Będziemy mogli kontynuować rozpoczęte wcześniej przedsięwzięcia, czyli dokończenie budowy bloku operacyjnego i wykończenie największego szpitalnego budynku, potocznie zwanego łóżkowcem. I liczy na naszych radnych, którzy już obiecali, że ją poprą.
Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, wówczas do nowego budynku, być może jeszcze w tym roku, przeniesione zostaną oddziały zabiegowe, m.in. chirurgia i ortopedia. Poprawi się nie tylko komfort leczonych tu pacjentów, ale także warunki pracy lekarzy i pielęgniarek. Bo w nowo oddanym budynku pojawi się nowy, wysokiej klasy, sprzęt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!