poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Sztaby szykują magazyny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2001, 17:48

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę, zanim przyjdzie wiosna, przecież nawet odrobinę też podzielić można...” – słowa tej piosenki od kilku już lat towarzyszą akcji zainicjowanej przez Radio Lublin . Przebiega ona pod tym samym hasłem. W tym roku będzie to już jej dziewiąta edycja.

Dzięki pomocy wrażliwych ludzi dary trafią do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, podopieczni ośrodków pomocy społecznej, mali mieszkańcy domów dziecka i schronisk dla bezdomnych. Przypominamy, że potrzebne są przede wszystkim rzeczy nowe lub w dobrym stanie. Żadne dziecko, nawet jeżeli w domu się nie przelewa, nie chciałoby otrzymać w prezencie starego swetra czy uszkodzonej zabawki. Miłą niespodzianką będą natomiast kolorowe maskotki czy ładne ubrania. Jak co roku zbierane będą również słodycze, artykuły spożywcze o przedłużonej trwałości: mąka, cukier, kasze czy makarony oraz środki czystości. Na wsi płody rolne.
Do chełmskiego sztabu akcji trafiły już pierwsze dary. Zebrali je uczestnicy rajdu samochodowego zorganizowanego przez Automobilklub Chełmski. Zamiast wpisowego każdy ofiarował słodycze za minimum 20 zł. W szkołach, które odpowiedziały na apel organizatorów odbywają się dyskoteki, na które biletem wstępu jest upominek dla dzieci. Jeszcze w tym tygodniu, 6 grudnia, o godz. 12 przy ul. Lwowskiej zorganizowane zostaną Mikołajki na deptaku. Tego samego dnia, o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury odbędą się Mikołajki Bluesowe, z udziałem zespołów: Midnight Ekspress, Cotton South oraz Heart and Soul. Upoważnieniem do wejścia na widownie będą również dary rzeczowe.
– Do chwili obecnej zarejestrowaliśmy 20 sztabów lokalnych – mówi Jolanta Kędzierawska koordynator akcji. – Powstały one przy Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, szkołach, młodzieżowych placówkach kultury. Jak zawsze do udziału w akcji zgłosili się stali i wypróbowani już współpracownicy.
Są takie osoby i gminy, które wyprzedzają działania organizatorów. Od lat dobrym duchem akcji jest np. Maria Patra z Rejowca Fabrycznego. Na pochwałę zasługują też mieszkańcy gminy i miasta Rejowiec Fabryczny, gminy Dorohusk, Dubienka, Siennica Różana, Urszulin, Siedliczsze, Wojsławice, Wierzbica, Wyryki, Hańsk czy Ruda Huta. Aktywnie w akcje włączają się mieszkańcy Krasnegostawu i Włodawy.
– Liczymy na młodzież, która jeszcze nigdy nas nie zawiodła – mówi redaktor Mirosław Majewski z Radia Lublin, przewodniczący społecznego komitetu organizacji akcji. – I oczywiście na pracowników ośrodków pomocy społecznej, bez których akcja nie miałaby szans powodzenia – dodaje.
Uliczna zbiórka darów zorganizowana zostanie w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, w godz. 9-14. W Chełmie punkty zlokalizowane będą w sklepie Stokrotka przy ul. Zachodniej, w Centrum Handlowym Graf (dawny Max) przy ul. Lwowskiej, w Chełmskim Domu Kultury, pl. Tysiąclecia, w sklepie Lider przy ul. Wolności, w Unimarkecie przy ul. Lubelskiej, w sklepie Maja przy ul. Lwowskiej oraz w okolicach placówek handlowych należących do PSS Społem: nr 1przy ul. Piłsudskiego, nr 36 przy ul. Lwowskiej i nr 27 przy ul. Szpitalnej. Dary z poszczególnych punktów, specjalnie oznakowanymi samochodami, będą odbierać funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz miejskiej. Trafią one od magazynów PCK. Tam dokonana zostanie ich selekcja i skomple
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!