wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Tajemnica choinek rosnących na drodze wyjaśniona

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2011, 16:19

Żart, czy happening, najważniejsze, że choinki ostrzegają kierowców przed drogowymi pułapkami (Konra
Żart, czy happening, najważniejsze, że choinki ostrzegają kierowców przed drogowymi pułapkami (Konra

Po ostatnich deszczach i mrozach droga w Woli Korybutowej stała się niemal nieprzejezdna. Samochody, jeden po drugim, grzęzną w pokruszonym asfalcie. Dlatego miejscowi, dla bezpieczeństwa podróżnych, w największe dziury poutykali choinki.

Każde z drzewek zostało owinięte taśma ostrzegawczą. Rzucają się w oczy. – Nie wiem kto to zrobił, ale na pewno miał rację – uważa Konrad Pawlak z Zawadowa, położonego obok Woli Korybutowej.

Nasz Czytelnik sfotografował oryginalne oznakowanie. Zapewnia, że przed tygodniem sam mało nie ugrzązł swoim samochodem na zniszczonej drodze. Nawet jeśli umieszczenie choinek w drogowych wyrwach miało być jedynie swoistym happeningiem, to zwróciło uwagę na problem.

Przyjrzeli mu się m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych. – Przyznali, że droga wymaga pilnego remontu, ale żadne konkretne deklaracje z ich strony nie padły – mówi Zenon Macioszek, radny gminy Siedliszcze z Woli Korybutowej. – Tymczasem po naszej powiatówce jeździ się już niczym po drodze gruntowej.

Jego zdaniem, powodem fatalnego stanu drogi są niewłaściwie urządzone i utrzymywane pobocza. Jezdnia po prostu przypomina rynnę. Położona na podmokłym terenie, za sprawą mrozów, została wypiętrzona w górę.

Macioszek ma jeszcze inne pretensje do drogowców. W swoim czasie w związku z mnożącymi się wypadkami zwrócił się do nich, aby na skrzyżowaniu w Woli Korybutowej od strony Siedliszcza oraz Łęcznej ustawili znaki STOP.

Ci obiecali, że uporają się z tym, jak tylko po zimie pozwolą na to warunki pogodowe. Tymczasem jak dotąd nie kiwnęli palcem w tej sprawie.

Hieronim Zonik, wójt gminy Siedliszcze zasłania się, że droga jest powiatowa, a więc jemu, jako wójtowi, nic do niej. Dlaczego jednak chociaż nie próbował wpłynąć na chełmskie starostwo i Zarząd Dróg Powiatowych aby obejrzeli się na drogę w Woli Korybutowej?

– Właśnie w sprawie dróg powiatowych poróżniłem się ze starostą i wicestarostą – mówi wójt. – Przez 12 lat wyremontowali u nas zaledwie 6 km drogi i to nie tam, i nie w taki sposób, jak byśmy chcieli. Tak jakby chcieli nam zrobić na złość.

W porównaniu z ubiegłą kadencją, wójt Siedliszcza pod względem politycznym znalazł się obecnie w znacznie lepszej sytuacji. Starostą został bowiem Paweł Ciechan, jego bliski partner z grupy G-9, która w radzie powiatu wraz z koalicjantami ma zdecydowaną przewagę.

Dlatego Zonik ma nadzieję, że w tym układzie podległy staroście ZDP będzie bardziej wrażliwy na drogowe potrzeby jego gminy. A takich dróg, jak ta w Woli Korybutowej ma jeszcze dwie, w Hojeńcu i Mogielnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wanda
Gość
ogrodnik
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wanda
wanda (30 marca 2011 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"w Hojeńcu i Mogielnicy"- nie! Chojeniec i Mogilnica!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2011 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczcie drogę od miejscowości od Lipsko do Krasnobrodu, droga turystyczna, od 2008 roku miała być nowa nawierzchnia i do tej nic!!!
Rozwiń
ogrodnik
ogrodnik (30 marca 2011 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
łoj dziennikarze - choinkę to w domu macie w święta - sosna, jodła, świerk to są drzewa iglaste - dbajcie o POLSZCZYZNĘ trochę, ja wiem, że kiedyś ukończenie zawodówki było trudniejsze niż teraz studiów.... ale na dziennikarstwie powinni choć trochę zwrócić uwagę na to jakich słów się używa.
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2011 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga powiatowa Ożarów-Czesławice -Nałęczów od dłuższego czasu nieprzejezdna. PKS zawiesił kursy...Nikt nawet palcem nie ruszył.
Rozwiń
szofer
szofer (30 marca 2011 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CO TAM DROGI POWIATOWE PROSZĘ PRZEJECHAĆ SIĘ DROGĄ "MARSZAŁKOWSKĄ"841 Z CYCOWA DO LUDWINOWA,URĄGA OKREŚLENIU DROGA WOJEWÓDZKA-ALE CÓŻ TAKIE WOJEWÓDZTWO,TAKA DROGA WOJEWÓDZKA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!