sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Takich targów pracy w Chełmie jeszcze nie było

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2011, 20:36

31 maja w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbędą się targi pracy (Archiwum)
31 maja w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbędą się targi pracy (Archiwum)

Targi pracy na stałe wpisały się do kalendarza Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Najbliższe odbędą się 31 maja w hali sportowej MOSiR przy ul. Granicznej. Od poprzednich mają się różnić rozmachem i liczbą wystawców.

– Tym razem do udziału w targach zaprosiliśmy około 50 wystawców – mówi Alicja Nawrocka, dyrektor PUP w Chełmie. To pracodawcy, instytucje oraz partnerzy rynku pracy z Chełma i powiatu.

Na targach będzie można zapoznać się z ofertami pracy w różnych zawodach i specjalnościach, przede wszystkim w ramach branży budowlanej, usługowej i handlowej. Ponadto, w zorganizowanym przez PUP punkcie konsultacyjnym na zainteresowanych będą czekali doradcy zawodowi. Podpowiedzą m.in., jak poprawnie, a przede wszystkim skutecznie, napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Z założenia planowane targi, tak jak i poprzednie, mają być okazją do promowania przedsiębiorczości. Sprawdzonym sposobem na to jest prezentowanie możliwości uzyskania wsparcia ze strony różnego rodzaju tak zwanych partnerów rynku pracy. Chodzi także o zainteresowanie bezrobotnych organizowanymi przez PUP, jak i inne instytucje szkoleniami, kursami czy realizowanymi projektami.

– Nie chcemy w żaden sposób ograniczać zaproszonych do współpracy wystawców – dodaje Nagrodzka. – Po prostu liczymy na ich inwencję. Na przykład zaproponowaliśmy im, aby sami zadbali o graficzną oprawę swoich stoisk. Być może będą też chcieli pokazać wytwarzane przez siebie produkty albo też na żywo zaprezentować świadczone przez siebie usługi.

– Uczestniczyłem już w kilku targach i przyznaję, że raz udało mi się dogadać z jednym z wystawców – mówi Rafał Bogunki, od ponad roku bezrobotny. – Przełożyło się to na siedem miesięcy wcale nie najgorzej płatnej pracy. Niestety, firma zaczęła przeżywać kryzys i redukcja dotknęła w pierwszej kolejności pracowników z najkrótszym stażem. Wierzę, że znowu coś dla siebie znajdę.

Tegoroczne targi pracy (potrwają od godz. 10 do 14) przygotowywane są w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "Urząd bez granic”. Partnerami PUP w tym przedsięwzięciu jest MOSiR oraz spółka Targowiska Miejskie.

W związku z tym główny organizator nie ponosi żadnych kosztów związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy.

Targom mają patronować prezydent Agata Fisz i Paweł Ciechan, starosta chełmski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!