niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Tego jeszcze nie było: studia magisterskie w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2010, 16:02

To historyczna chwila dla chełmskiej edukacji. W końcu doczekaliśmy się w naszym mieście studiów magisterskich. Rekrutacja trwa, a chętnych jest już około 70.

Ofertę studiów drugiego stopnia ma Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej. Decyzję ministerstwa nadającą uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku "politologia” otrzymała w tym miesiącu.

– Myślę, że wprowadzenie studiów magisterskich, to nie tylko wielkie wydarzenie dla naszej szkoły, ale także dla całego środowiska akademickiego miasta i regionu – mówi dr Michał Gołoś, rektor WSSMiKS.
Faktycznie, to duża sprawa. Studenci z tytułem licencjata nie będą już musieli wyjeżdżać do innych miast, aby zdobyć tytuł magistra. Co więcej, jest szansa, że to właśnie do Chełma będą przyjeżdżać studiować.

– Dla mnie to bardzo dobra wiadomość – mówi chełmianka Monika Szadkowska. – Właśnie skończyłam studia licencjackie i prawdopodobnie skorzystam z okazji kontynuowania nauki w naszym mieście. Tak będzie wygodniej i mam nadzieję taniej, mimo ze te studia są płatne. Kierunek też mi odpowiada. Zamierzam złożyć dokumenty w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że nie będzie za późno

Raczej nie, bo choć chętni już się zgłaszają (jest ich około 70) na studia stacjonarne i niestacjonarne uczelnia przygotowała 250-300 miejsc.

Za naukę trzeba będzie zapłacić. Semestr kosztuje 1,9 tys. zł. Co w zamian? Trzy specjalności do wyboru: polityka transgraniczna, samorząd terytorialny i komunikacja społeczna. Do tego zajęcia prowadzone przez naprawdę dobrą kadrę: profesorów z Uniwersytetów Jagiellońskiego, Wrocławskiego, Toruńskiego, Gdańskiego i... Lwowskiego, a także z UMCS.

No i najlepsza chyba wiadomość: – Chciałbym podkreślić, że choć będą to studia na kierunku politologia, to o przyjęcie mogą ubiegać się nie tylko absolwenci politologii. Zapraszamy także tych, którzy kończyli studia pierwszego stopnia także na innych kierunkach – wyjaśnia Gołoś i dodaje, ze pierwszeństwo przy rozpatrywaniu podań, będą mieli studenci WSSMiKS. – w pierwszym rzędzie tegoroczni absolwenci, następnie, jeśli będzie takie zainteresowanie, także nasi absolwenci z lat poprzednich.

I jeszcze jedno. Uczelnia planuje przeprowadzkę do nowego kompleksu przy ul. Wojsławickiej. – Mamy nadzieję, że już od lipca przyszłego roku kalendarzowego uda się rozpocząć zajęcia dydaktyczne w nowym budynku – mówi rektor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
catburn
~Chełmianin~
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

catburn
catburn (18 lipca 2010 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='miko' date='15.07.2010, 21:51:38' post='316348']
będzie więcej palikmiotów
[/quote/]

Palikot jest po filozofii
Rozwiń
~Chełmianin~
~Chełmianin~ (18 lipca 2010 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tak mocnego bólu tylko lekarz wyzwoli.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2010 o 23:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~Chełmianin~ napisał:
Ukończyłem UMCS w Lublinie.Mniej boli,czy więcej boli.Proponuję dokonać korekty w myśleniu.

chyba po pierwszej sesji???
Rozwiń
~Chełmianin~
~Chełmianin~ (17 lipca 2010 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
a Ty jesteś absolwentem takiej uczelni? Popracuj nad ortografią.

Ukończyłem UMCS w Lublinie.Mniej boli,czy więcej boli.Proponuję dokonać korekty w myśleniu.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2010 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~Chełmianin~ napisał:
Kogoś mocno boli,źe w Chełmie są studia magisterskie.Niedługo PWSZ w Chełmie równieź wprowadzi studia magisterskie i komu to przeszkadza,źe uczelnie Chełmskie się rozwijają.

a Ty jesteś absolwentem takiej uczelni? Popracuj nad ortografią.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!