piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Telewidz z anteną

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2005, 21:10

Lokator może zrezygnować z kablówki, a właściciel domu nie może zabronić mu montażu anteny na dachu. Ale większość spółdzielni i wspólnot w Chełmie znalazło inne rozwiązanie. Montuje anteny zbiorcze.

Pan Józef jest emerytem. Do tej pory odbierał program telewizyjny za pośrednictwem kablówki. Za pakiet podstawowy płacił 7,76 zł miesięcznie. – Mogłem oglądać program I, II, telewizję regionalną, Polonię, Polsat i TV 4. Mój kolega, który ma antenę zbiorczą za taką samą ilość programów płacił ponad trzy razy mniej – mówi. – Dlatego zrezygnowałem z kablówki.
Tak samo mogą postąpić praktycznie wszyscy mieszkańcy miasta. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” takie anteny zamontowane są w niemal wszystkich blokach. – Wielu naszych członków nie chciało korzystać z kablówki – mówi Jadwiga Michalczyk. – Spełniliśmy ich prośbę i podpisaliśmy umowę z firmą, która nie tylko podłączyła AZART, ale również świadczy nam naprawy i usługi konserwatorskie.
Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa zezwala swoim członkom na montaż indywidualnych anten na balkonach, kominach i ścianach zewnętrznych, tak by nie powodowały one uszkodzeń budynku. – Jedynym odstępstwem od tej reguły są ściany bloków już ocieplonych – mówi Henryk Wikło, prezes ChSM.
Wielu lokatorów wystąpiło też do spółdzielni z prośbą o powrót do anten zbiorczych. W kilku blokach takowe już są. Za ich montaż płacili sami zainteresowani, około 100 zł od mieszkania. Teraz jest prawie 30 zł taniej.
– Mamy taki blok przy ul. Ceramicznej, gdzie wszyscy lokatorzy odbierają program z anteny zbiorczej – dodaje prezes. – Ale jest i tak, że w danym bloku z takiego rozwiązania korzystają np. mieszkańcy jednej klatki, albo tylko kilku lokali.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!