poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Teraz pora na Anusin i Stasin Dolny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2011, 18:13
Autor: (bar)

Gospodarze powiatu chełmskiego do końca listopada 2013 r. chcą scalić grunty położone w dwóch obrębach: Anusin i Stasin Dolny w gminie Siedliszcze. Z wnioskiem do starosty chełmskiego o dokonanie scalenia wystąpili sami właściciele gospodarstw rolnych.

W Anusinie już zostało przeprowadzone spotkanie z zainteresowanym rolnikami, podczas którego w obecności Pawła Ciechana, starosty chełmskiego zostało odczytane postanowienie w sprawie wszczęcia postępowania scaleniowego.

– Po odczytaniu postanowienia omówiliśmy z rolnikami główne założenia scalenia – mówi Ciechan. – Ze względu na małą powierzchnię projektowanego obszaru scalenia wsi Anusin i wsi Stasin Dolny oraz fakt, że te obręby graniczą ze sobą, scalenie obu obiektów przeprowadzone zostanie w ramach jednego postępowania geodezyjno-administracyjnego.

W Anusinie do scalenia jest 137,68 ha, a w Stasinie Dolnym 259,4177 ha, czyli postępowanie dotyczy łącznie ponad 397 ha gruntów. Mieszkańcy wsi zapoznali się z kolejnymi etapami postępowania i z korzyściami wynikającymi ze scalenia.

W dyskusji interesował ich między innymi sposób zamiany gruntów, przekształcania funkcji działek z ornych na budowlane, czy też możliwość sprzedaży nieruchomości w trakcie scalenia. Właściciele gruntów zostali poproszeni o czynny udział w zebraniach, podczas których ustalane będą szczegóły projektu oraz o zgłaszanie służbom geodezyjnym starostwa wszelkich wątpliwości i sugestii.

Główne korzyści rozpoczętego projektu, to likwidacja uciążliwej szachownicy pól, urządzenie funkcjonalnej sieci dróg, rowów melioracyjnych, przepustów i przejazdów oraz aktualizacja klasyfikacji gruntów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!