piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Teraz pora na Anusin i Stasin Dolny

Dodano: 21 czerwca 2011, 18:13
Autor: (bar)

Gospodarze powiatu chełmskiego do końca listopada 2013 r. chcą scalić grunty położone w dwóch obrębach: Anusin i Stasin Dolny w gminie Siedliszcze. Z wnioskiem do starosty chełmskiego o dokonanie scalenia wystąpili sami właściciele gospodarstw rolnych.

W Anusinie już zostało przeprowadzone spotkanie z zainteresowanym rolnikami, podczas którego w obecności Pawła Ciechana, starosty chełmskiego zostało odczytane postanowienie w sprawie wszczęcia postępowania scaleniowego.

– Po odczytaniu postanowienia omówiliśmy z rolnikami główne założenia scalenia – mówi Ciechan. – Ze względu na małą powierzchnię projektowanego obszaru scalenia wsi Anusin i wsi Stasin Dolny oraz fakt, że te obręby graniczą ze sobą, scalenie obu obiektów przeprowadzone zostanie w ramach jednego postępowania geodezyjno-administracyjnego.

W Anusinie do scalenia jest 137,68 ha, a w Stasinie Dolnym 259,4177 ha, czyli postępowanie dotyczy łącznie ponad 397 ha gruntów. Mieszkańcy wsi zapoznali się z kolejnymi etapami postępowania i z korzyściami wynikającymi ze scalenia.

W dyskusji interesował ich między innymi sposób zamiany gruntów, przekształcania funkcji działek z ornych na budowlane, czy też możliwość sprzedaży nieruchomości w trakcie scalenia. Właściciele gruntów zostali poproszeni o czynny udział w zebraniach, podczas których ustalane będą szczegóły projektu oraz o zgłaszanie służbom geodezyjnym starostwa wszelkich wątpliwości i sugestii.

Główne korzyści rozpoczętego projektu, to likwidacja uciążliwej szachownicy pól, urządzenie funkcjonalnej sieci dróg, rowów melioracyjnych, przepustów i przejazdów oraz aktualizacja klasyfikacji gruntów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!