Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 lutego 2018 r.
11:27

Teraz szczere pole, ale jeszcze w tym roku galeria handlowa. Zmienia się nazwa i inwestor

57 10 A A

W szczerym polu, między ulicami Lubelską i Rejowiecką jeszcze w tym roku ma stanąć Galeria Chełm. Pierwotnie obiekt – Galerię Chełmską – miała zbudować miejscowa spółka. Ostatecznie inwestorem będzie warszawska firma Acteeum Group.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że galeria ma być gotowa w IV kwartale tego roku Acteeum Group poinformowała na swojej stronie internetowej. Z informacji wynika, że już nie w Galerii Chełmskiej, ale Galerii Chełm ma być około 60 lokali handlowych. Cała planowana powierzchnia sprzedaży to 17 tys. mkw., w tym wiodący supermarket zajmie 2,3 tys. mkw. Przy handlowym centrum ma powstać parking na 520 miejsc.

Do nowej galerii będzie wchodziło się trzema wejściami od strony ul. Rejowieckiej. Z kolei dojazdy do centrum mają prowadzić zarówno od strony Rejowieckiej, jak i Lubelskiej. Inwestor gotów jest partycypować w kosztach prac drogowych związanych z niezbędnymi zmianami w organizacji ruchu. Szczegóły uzgadnia z miastem.

Poprzedni inwestor, czyli spółka Galeria Chełmska podzieliła się z naszymi czytelnikami wizualizacją planowanego przez nią obiektu. Cały kompleks w architektonicznym zamyśle był wręcz imponujący. W swoim kształcie na pewno byłby wizytówka chełmskiego handlu. Tymczasem następcy jeszcze nie chcą zdradzić, jak będzie wyglądała galeria w ich wydaniu. Nie zdradzają też, jakie marki chcą podpisać z nimi umowy na wynajem powierzchni sprzedaży.

– Z wynajmem nie mamy problemu – mówi Mariusz Kowalczyk, w Acteeum Group odpowiedzialny za komercjalizację planowanego obiektu. – Praktycznie połowa galerii jest już wynajęta przez firmy sieciowe, ale i operatorów lokalnych. Odświeżamy kontakty z firmami, które wcześniej nawiązały współpracę ze spółką Galeria Chełmska.

Przed planowanym terminem budowy handlowego kompleksu, czyli I kwartałem 2012 r., Galeria Chełmska już podpisywała umowy z przyszłymi najemcami. Praktycznie wynajęła blisko 75 proc. powierzchni sprzedaży. Strategicznymi operatorami miały być Tesco i Castorama. Wprowadzić tam miały się także między innymi sklepy takich marek, jak New Yorker, RTV Euro AGD, H&M, Martes Sport, Apart, Rossmann, Orange oraz operator kinowy Cinema Lumiere.

Poprzedni inwestor na projekt związany z budową galerii poświęcił pięć lat. W końcu się poddał.

– Po dwóch falstartach odstąpiliśmy od tej inwestycji – powiedział nam w maju ubiegłego roku Artur Dziewa, prezes spółki Galeria Chełmska. – Tę decyzję wymusiła na nas sytuacja rynkowa. Wierzę, że firma kupująca od nas działkę, na której miał stanąć nasz obiekt, ma więcej pieniędzy i doświadczenia w budowie dużych obiektów handlowych.

Acteeum Group handlowe galerie wybudował już między innymi w Stalowej Woli, Tomaszowie i Wołominie.

Quiz: Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lutego 2018 o 22:59
jak zwykle dno , nedza i bieda w tym chemie , od 20 lat jak nie było tak nie ma pracy , ciekawe kto bedzie kupował jak ludzie nie maja pieniedzy
Avatar
juzek / 19 lutego 2018 o 17:37
Mam nadzieję, że biedronkę w niej otworzą.
Avatar
Gosia / 19 lutego 2018 o 14:46
Ja również mam taka ndzieję. często robię zakupy w Lublinie w AUCHAN
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 14:44
może AUCHAN się zdecyduje. W Chełmie brakuje takiego sklepu. Mam nadzieję, że powstanie w tej galerii.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 23:04
Ta Galeria powstanie jak skończą południową obwodnicę.
Avatar
Emeryt / 16 lutego 2018 o 08:49
Nareszcie 
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:42
od chwasta do galerii w ciągu kilku miesięcy ?????????? SUKCESÓW
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:49
Predzej jakis rolnik posieje na jesień tam pszenice niż otworzą galerie
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:19
Wybory, wybory... a po wyborach? Ja tam o światowej recesji nic nie wiem, każdy wie, że PO i jego lustrzane odbicie .N przerypią w samorządowych wyborach, czyli... nie nastąpi "zła koniunktura". Co do nieopłacalności budowy Galerii Handlowej w Chełmie. Czyżby właściciel butiku się wypowiadał? Nie bój się kolego, nikt tam twojego kiczowatego towaru tam nie sprzeda. No, chyba że H&M oraz ZARA. Galeria przyciagnie kolejne marki znane Chełmianinom i okolicznych osad tylko z wizyt w Lublinie. Ździwiłbyś się, ile osób kupuje tylko i wyłącznie w galerii ubrania. Dlaczego? Bo tych marek nie znajdziesz w budce przy deptaku. Oczywiście nie wszystko tam jest najwyższej jakości. Małolatom oprócz dwóch wyżej wymienionych marek z pewnością spodoba się Stradivarius. Ciekawe, czy z Lwowskiej przeniosą się tam Diverse, Mohito, Esotiq, Empik, Wrangler... czy z Lubelskiej Reserve? Warto tutaj w komentarzach podać sklepy, o które warto byłoby zabiegać. Ja osobiście byłbym za... Le Cooper.
Wybory, wybory... a po wyborach? Ja tam o światowej recesji nic nie wiem, każdy wie, że PO i jego lustrzane odbicie .N przerypią w samorządowych wyborach, czyli... nie nastąpi "zła koniunktura". Co do nieopłacalności budowy Galerii Handlowej w Chełmie. Czyżby właściciel butiku się wypowiadał? Nie bój się kolego, nikt tam twojego kiczowatego towaru tam nie sprzeda. No, chyba że H&M oraz ZARA. Galeria przyciagnie kolejne marki znane Chełmianinom i okolicznych osad tylko z wizyt w Lublinie. Ździwiłbyś się, ile osób kupuje tylko i ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:05
Rychło w czas budują. Za kilka miesięcy ruszy światowa recesja. Nie pokazują projektu czyli pewnie to jakiś wiejski projekt. 17k metrów kwadratowych szału nie robi. Trzeba być szaleńcem aby teraz w Chełmie budować "galerię".
Avatar
Gość / 24 lutego 2018 o 22:59
jak zwykle dno , nedza i bieda w tym chemie , od 20 lat jak nie było tak nie ma pracy , ciekawe kto bedzie kupował jak ludzie nie maja pieniedzy
Avatar
juzek / 19 lutego 2018 o 17:37
Mam nadzieję, że biedronkę w niej otworzą.
Avatar
Gosia / 19 lutego 2018 o 14:46
Ja również mam taka ndzieję. często robię zakupy w Lublinie w AUCHAN
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 14:44
może AUCHAN się zdecyduje. W Chełmie brakuje takiego sklepu. Mam nadzieję, że powstanie w tej galerii.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 23:04
Ta Galeria powstanie jak skończą południową obwodnicę.
Avatar
Emeryt / 16 lutego 2018 o 08:49
Nareszcie 
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:42
od chwasta do galerii w ciągu kilku miesięcy ?????????? SUKCESÓW
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:49
Predzej jakis rolnik posieje na jesień tam pszenice niż otworzą galerie
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:19
Wybory, wybory... a po wyborach? Ja tam o światowej recesji nic nie wiem, każdy wie, że PO i jego lustrzane odbicie .N przerypią w samorządowych wyborach, czyli... nie nastąpi "zła koniunktura". Co do nieopłacalności budowy Galerii Handlowej w Chełmie. Czyżby właściciel butiku się wypowiadał? Nie bój się kolego, nikt tam twojego kiczowatego towaru tam nie sprzeda. No, chyba że H&M oraz ZARA. Galeria przyciagnie kolejne marki znane Chełmianinom i okolicznych osad tylko z wizyt w Lublinie. Ździwiłbyś się, ile osób kupuje tylko i wyłącznie w galerii ubrania. Dlaczego? Bo tych marek nie znajdziesz w budce przy deptaku. Oczywiście nie wszystko tam jest najwyższej jakości. Małolatom oprócz dwóch wyżej wymienionych marek z pewnością spodoba się Stradivarius. Ciekawe, czy z Lwowskiej przeniosą się tam Diverse, Mohito, Esotiq, Empik, Wrangler... czy z Lubelskiej Reserve? Warto tutaj w komentarzach podać sklepy, o które warto byłoby zabiegać. Ja osobiście byłbym za... Le Cooper.
Wybory, wybory... a po wyborach? Ja tam o światowej recesji nic nie wiem, każdy wie, że PO i jego lustrzane odbicie .N przerypią w samorządowych wyborach, czyli... nie nastąpi "zła koniunktura". Co do nieopłacalności budowy Galerii Handlowej w Chełmie. Czyżby właściciel butiku się wypowiadał? Nie bój się kolego, nikt tam twojego kiczowatego towaru tam nie sprzeda. No, chyba że H&M oraz ZARA. Galeria przyciagnie kolejne marki znane Chełmianinom i okolicznych osad tylko z wizyt w Lublinie. Ździwiłbyś się, ile osób kupuje tylko i ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:05
Rychło w czas budują. Za kilka miesięcy ruszy światowa recesja. Nie pokazują projektu czyli pewnie to jakiś wiejski projekt. 17k metrów kwadratowych szału nie robi. Trzeba być szaleńcem aby teraz w Chełmie budować "galerię".
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!