piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

To nie tylko nasz sukces

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2009, 21:19

Ksiądz Roman Skowron, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej oraz Wiesław Brodowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za zasługi na rzecz miasta zostali uhonorowali „Złotymi Karpiami”.
Jacek Barczyński
barczynski@dziennikwschodni.pl
– To wyróżnienie to dla mnie wielki honor – mówi Brodowski. – Tym większy, że nie pochodzę z Krasnegostawu. Jako mieszkaniec tego miasta czuję się więc szczególnie dowartościowany.
Brodowski postrzega przyznane mu „Złote Karpie” jako wyróżnienie nie tylko dla niego, ale całego zespołu, z którym na co dzień współpracuje. Na myśli ma zarówno podwładnych z Powiatowego Centrum, ale też ze Stowarzyszenia Integracyjnego Magnum Bonum, któremu prezesuje. Twierdzi, że pracując na obu tych stanowiskach wraz z zespołami ludzi starał się robić zawsze więcej, niż od nich oczekiwano. Bywało, że dla osiągnięcia wyznaczonego celu dużo też ryzykował. Zapewne wszystko to zwróciło na niego uwagę członków kapituły. I jakby tego wszystkiego było jeszcze mało, to znajduje czas, aby z powodzeniem pełnić obowiązki radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.
– Jestem przekonany, że inne powiaty mogą uczyć się od niego prowadzenia spraw związanych z opieką społeczną – mówi Bogusław Kalinecki, przewodniczący kapituły. – To, co osiągnął daje mu jak najlepsze świadectwo.
Za drugim z laureatów, ks. Skowronem, murem opowiedziała się niemal cała parafia. Popierając go parafianie wyrazili mu wdzięczność za wzorowe utrzymywanie ich świątyni, uporządkowanie zabytkowego cmentarza, prowadzenie kuchni dla ubogich, a przede wszystkim za jego otwartość i życzliwość.
– Naprawdę cieszę się z tego wyróżnienia – mówi ks. Skowron. – Uważam jednak, że robię po prostu to, do czego zostałem powołany. Przecież w każdym z nas drzemią jakieś talenty. Skoro ludzie chcieli dla mnie tego wyróżnienia, to cieszę się razem z nimi, że je otrzymaliśmy.
„Złote Karpie” zostaną wręczone obu laureatom 29 maja 2009 r. podczas Dni Złotego Karpia – Dni Powiatu i Miasta Krasnystaw.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!