wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Tomasz Antoniuk nowym wójtem gminy Urszulin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 kwietnia 2012, 13:39
Autor: (bar)

W niedzielę mieszkańcy gminy Urszulin głosowali w drugiej turze wyborów nowego wójta (Archiwum)
W niedzielę mieszkańcy gminy Urszulin głosowali w drugiej turze wyborów nowego wójta (Archiwum)

Po tragicznej śmierci Romana Wawrzyckiego, wójta gminy Urszulin, jego następcą będzie Tomasz Antoniuk. Tak podczas niedzielnych wyborów uzupełniających zadecydowali wyborcy, którzy przy 46-procentowej frekwencji oddali na niego 977 głosów.

Kontrkandydat Antoniuka, Dariusz Kozłowski otrzymał 563 głosy.

– Za pierwszy swój obowiązek na nowym stanowisku poczytuję sobie zakończenie tego, co rozpocząłem jeszcze z wójtem Romanem Wawrzyckim – mówi nowy wójt.

– Między innymi chodzi o dokończenie projektu promocyjnego naszej gminy, na który otrzymaliśmy unijne dofinansowanie. Przewiduje on budowę nowych urządzeń turystycznych, w tym ścieżek rowerowych, oznakowanie tras turystycznych i najciekawszych miejsc na naszym terenie. Wszystko to pod nośnym hasłem "Urszulin – Po pracy, Polesie”.

Antoniuk będzie zabiegał tez o unijne środki na zagospodarowanie gminnego targowiska. To zadanie obliczone na 600 tys. zł. Tym bardziej warto, że jest to największe targowisko po naszej stronie Wisły. Zamierza również zracjonalizować funkcjonowanie gminnych instytucji. Ponadto przygotowuje się do trudnych rozmów z mieszkańcami na temat zmian w systemie zarządzania szkołami.

Tomasz Antoniuk zostanie zaprzysiężony jako wójt 23 kwietnia podczas sesji Rady Gminy. Ma 33 lata, jest członkiem PO. Ukończył biologię o specjalności ochrona środowiska na SGGW w Warszawie oraz podyplomowe studia w zakresie zarządzania funduszami społecznymi, a także legislacji w samorządzie.

W Urzędzie Gminy Urszulin pracę rozpoczął w 2007 r. Wyróżnił się sprawnością w przygotowywaniu projektów finansowanych z funduszy unijnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!