piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Towarzystwo w ruinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2007, 19:09

Rodzice dzieci związanych ze świetlicą Towarzystwa "Oświata” złożyli w Biurze Rady Miasta Chełm petycję

adresowaną do radnego Mariusza Kowalczuka. Proszą, by w ich imieniu upomniał się o remont tego obiektu. Z uwagi na stan techniczny
od miesięcy placówka, do której uczęszczało pół setki dzieci, jest nieczynna.

- Budynek przy ul. Kopernika, w którym znajduje się nasza świetlica, należy do miasta - mówi Anna Kuśmierczuk, prezes "Oświaty”. - Aby dzieci mogły do niego wrócić, należy wyremontować kominek, naprawić kanalizację, obniżyć sufit i wymienić podłogę. Towarzystwa na to nie stać.
Jedyną osobą, która od czasu do czasu do świetlicy zagląda, jest była pracownica "Oświaty” Aneta Oszwa. - Nie ma nic innego do roboty, jak podlać kwiaty - mówi Oszwa.
Kuśmierczuk chciała do czasu wyremontowania świetlicy umieścić swoich podopiecznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Z kierownictwem placówki ustaliła, że dzieci będą miały dostęp do szkolnej świetlicy, pracowni komputerowej oraz sali sportowej. Znaleźli się też nauczyciele, którzy w charakterze wolontariuszy zgodzili się zaopiekować dzieciakami. Pani Ani udało się nawet namówić szefa CLA, by miejski autobus dwa-trzy razy w tygodniu za darmo dowoził dzieci ze śródmieścia do "siódemki” na osiedlu Zachód. Zabrakło tylko jednego. Żaden z rodziców nie wyraził ochoty zaopiekowania się dziećmi w czasie tych dojazdów. W ten sposób pomysł upadł. Teraz cała nadzieja w sile przebicia radnego Kowalczuka.
- Kiedy przyniesiono petycję, akurat pełniłem w biurze rady dyżur - mówi Kowalczuk. - Dlatego miałem okazję od razu się z nią zapoznać. Obiecałem rodzicom, że będę pilotował tę sprawę.
Kopię petycji Kowalczuk zamierza przesłać na ręce Agaty Fisz, prezydent Chełma. Jako radny przygotowuje też stosowną interpelację. Z zawodowego doświadczenia wie, że dzieciom ze Śródmieścia świetlica w podwórku przy ul. Kopernika jest szczególnie potrzebna.
Zajmowany przez świetlicę budynek należy do miasta. W umowie dzierżawy towarzystwo zostało zwolnione z czynszu. W zamian, na własną rękę, miało o niego dbać. Co innego jednak wymienić gniazdko w ścianie, a co innego wyposażyć budynek w centralne ogrzewanie. Dlatego Kuśmierczuk zwróciła się o pomoc do Wydziału Infrastruktury Komunalnej UM. - Pracownicy obejrzeli już świetlicę i wiemy, co należy tam zrobić - powiedział nam wtedy Zdzisław Szwed, ówczesny dyrektor wydziału. - Mamy to już zapisane w przyszłorocznym (czytaj tegorocznym) planie remontów i myślę, że najpóźniej w kwietniu ze wszystkim się uporamy.
- Taki plan będę mogła sporządzić dopiero, kiedy zostanie uchwalony tegoroczny budżet miasta - mówi Anna Misiura, która zastąpiła Szweda na stanowisku dyrektora wydziału. Już wie jednak, że w prowizorium budżetowym na remonty przeznaczono zaledwie czwartą część pieniędzy, co w roku ubiegłym
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!