niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Tragedia na granicy. Znaleźli martwego strażnika

Dodano: 12 marca 2018, 12:59
Autor: bar

W poniedziałek około godz. 3.20 w rejonie miejscowości Husynne podczas patrolowania granicy zastrzelił się pełniący tam służbę młody funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Mężczyzna patrolował granicę między Dorohuskiem i Dubienką kierując samochodem terenowym – mówi Leszek Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie. – Towarzyszyła mu funkcjonariuszka. W pewnej chwili zatrzymała auto, aby jak powiedział udać się w las za potrzebą. Zaniepokojona przedłużającą się jego nieobecnością funkcjonariuszka wezwała na pomoc jeszcze dwa patrole. Wkrótce znaleźli kolegę opartego o drzewo z przestrzeloną głową.

Obok nieżyjącego funkcjonariusza leżał jego pistolet. Znaleziono także łuskę wystrzelonego pocisku.

Tragiczna śmierć kolegi wstrząsnęła środowiskiem Nadbużańskiego Oddziału SG.

– Ten funkcjonariusz służył u nas zaledwie od kilku lat – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. – Mimo krótkiego stażu był wielokrotnie nagradzany za dobrze pełnioną służbę. Był też lubiany przez kolegów. W stosunku do niego nie było prowadzone żadne wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

Akurat dzisiaj w NOSG złożyła ślubowanie kolejna grupa nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy. Wobec tego co się wydarzyło zrezygnowano z uroczystej oprawy tego wydarzenia.

Zobacz także: 28-latek odpowie za włamanie do bankomatu

WIDEO

Czytaj więcej o: Straż Graniczna Dorohusk NOSG
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Acoty.
(238) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 dni temu o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takie płacze to na ***forumsg.pl
Rozwiń
Gość
Gość (2 dni temu o 07:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak popieram co to za związkowcy jak pewien problem zgłaszamy jest od przynajmniej dwóch lat A przewodniczący zdziwiony był u nas na placówce raz w tym roku i dziwi udaje że pierwszy raz słyszy nie wiem czy jest napięty czy nadany bo takie sprawia wrażenie albo nie rozumie co się do niego mówi. A ten zastępca nie lepszy słoma z butów wystaje .No cóż wygrali wybory bo postawili odpowiednim osobom .Pamiętam jak robili zamieszanie wokół pewnej osoby która niby miała być dla nich konkurencja.Ale ten człowiek pokazał że jest od nich dużo mądrzejszy. Panie przewodniczący daj spokój zostaw związki nie radzisz sobie.
Rozwiń
Acoty.
Acoty. (3 dni temu o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i to prawda, zwiazki w służbach mundurowych, ..ja znam ich z NOSG" to żeczywiście nieroby, niemoce , nie układające się z lub za funkcjonariuszy .. tylko z kierownistwem oddziału, tworzą sobie stanowiska, przyznają medale, znam takiego majora J. K , któremu związki dupę ciągle ratowały, a on był lebiegą przez całą służbę, wszystkie medale...za  zasługi dla SG, długoletnią słżbę itp. dostał  od związków ... urażony ambicją, iż nikkt nawet nie chciał go zrobić kierownikiem ...odszedł w ... zapomnienie..
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kondolencje dla rodziny
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..........
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (238)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!