czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Trubakowska równa jak stół. Koniec z kocimi łbami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2013, 17:06
Autor: Paweł Puzio

 (ZDM Chełm)
(ZDM Chełm)

Po ulicy Trubakowskiej w Chełmie lada dzień pomkną kierowcy. W weekend drogowcy kładą ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu. A we wrześniu ruchem w mieście zatrzęsie kolejny duży remont.

Remont kilometrowej Trubakowskiej, od skrzyżowania z ulicą Szpitalną do Złotej, kosztował prawie 2 miliony złotych. – Po rozłożeniu asfaltu musimy odczekać około dwóch tygodni, aby wymalować oznakowanie poziome – mówi Tadeusz Szwed, naczelnik w Zarządzie Dróg Miejskich.

– W końcu ta droga będzie równa. Przed remontem spod resztek asfaltu wyglądały kocie łby, pamiętające jeszcze cara Mikołaja I – dodaje Jarosław Kuźmiuk, kierowca z Chełma.

Drogowcy rozłożyli w sumie około 7450 mkw. nowej nawierzchni. – Popękane płytki betonowe, będące niegdyś chodnikami, zastąpiła kostka brukowa. Pojawiły się również nowe włazy do studzienek oraz barierki ochronne – dodaje Roland Kurczewicz z Urzędu Miasta Chełm.

Barierki ustawiono przy Zespole Wychowania i Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej oraz w pasie zieleni przy Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej – w sumie 88 metrów.

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Trubakowskiej i Złotej, w pobliżu dawnego browaru. Pierwszeństwo mają wjeżdżający z ul. Trubakowskiej w prowadzącą do przejazdu kolejowego ulicę Złotą.

Jeden remont się skończy, ale koleiny już stoi w blokach startowych. – W wrześniu ruszymy z remontem dużego skrzyżowania Rejowiecka – Szpitalna – dodaje Tadeusz Szwed. Jest to najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Chełmie, obciążone ruchem tranzytowym. Leży w ciągu międzynarodowej trasy Warszawa – Kijów, w kierunku do i z Dorohuska.

Już wiadomo, że kierowcy muszą się przygotować na duże korki. Bo przebudowie ulegnie całe skrzyżowanie oraz fragmenty przyległych ulic. Rozpoczęcie prac będzie równoznaczne z potężnymi korkami. Na przebudowanym skrzyżowaniu zastanie uruchomiona sygnalizacja wielofazowa, taka sama jaka funkcjonuje na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i I Armii Wojska Polskiego.

W ramach przebudowy powstanie również odcinek nowej ścieżki rowerowej, która w przyszłym roku połączy "Glinianki” z lasem Borek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
ŁM
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 września 2013 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tak teraz jak już kończą roboty to się okazało że kanalizacja pod ulicą wymaga napraw - wow ,ja bym kogoś za to powiesił za jajca albo waginę - co za ku*** samorząd....

Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2013 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie skąd w Was tyle jadu?... zamiast się cieszyć że miasto się rozbudowuje, remontuje... ehhh

z czego się tu cieszyć ,że kapitaliści i budżetówka będą jeździć po równych drogach? czy że bezrobotni będą chodzić do kina, biblioteki, aqaparku? czy deb***e z magistratu nie mogą utworzyć zakładów pracy? są pieniądze , jest ekonomia społeczna , ale oni w du*** mają zwykłych ludzi, aby im się żyło lepiej.... zachęcają do korzystania z dotacji na ekonomię społeczną a to właśnie sołtys powinien otworzyć w magistracie komórkę , która zajęłaby się korzystaniem z dóbr UE na cele tworzenia zakładów pracy , dla sołtysa to nie problem zatrudnić kilkanastu specjalistów z dziedziny ekonomii , prawa etc., którzy pogłówkowaliby co by tu otworzyć żeby dać ludziom pracę !!! a nie jakieś atrakcje turystyczne tworzyć , które będą pochłaniały co raz to uboższy budżet miasta.....

Rozwiń
ŁM
ŁM (19 sierpnia 2013 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie skąd w Was tyle jadu?... zamiast się cieszyć że miasto się rozbudowuje, remontuje... ehhh

Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2013 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:( No pewnie ścieżka rowerowa do zajazdu pilan sprawa tam codziennie na Setę tłumy rowerzystów jadą????a Lubelska nikt nie chodzi , chyba że do Biedronki i Dolce GRZEBANA, czytaj szmateks.

Rozwiń
Baśka
Baśka (10 sierpnia 2013 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

do zajazdu budowana jest scieżka rowerowa, pytanie tylko czy ścieżek rowerowych nie można wykonywac z asfaltu, przykład tej wybudowanej na żółtańce wskazuje, że kostka nie jest ani trwała ani wygodna.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!