Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

28 stycznia 2010 r.
14:52
Edytuj ten wpis

Trzynaste pensje - kto, ile dostanie

0 16 A A

Trzynasta pensja? Wielu może o takiej tylko pomarzyć. My sprawdziliśmy, kto ją dostanie i w jakiej wysokości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Janusz Kloc, starosta włodawski może liczyć na 7144,49 zł. Jemu trzynastą pensję musi zatwierdzić Rada Powiatu. Wszyscy jego podwładni "trzynastki” mają już zaklepane.

Inaczej jest w Urzędzie Miasta Chełm. – Na wypłatę"trzynastek” mamy jeszcze czas – mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prezydenta miasta.

Z tego samego powodu na trzynaste pensje muszą jeszcze poczekać chełmscy nauczyciele. – Nasza księgowa nie może się za nie zabrać, dopóki nie otrzyma z miasta dodatkowych uregulowań – mówi Dariusz Kostecki, dyrektor I LO. – Ponoć tym razem "trzynasta” ma być nieco wyższa niż w roku ubiegłym.

Pracownicy Muzeum Ziemi Chełmskiej, Chełmskiego Domu Kultury czy Chełmskiej Biblioteki Publicznej, w przeciwieństwie do urzędników, mogą sobie o dodatkowej pensji jedynie pomarzyć.

– O ile dobrze pamiętam, to ostatnią "trzynastkę” otrzymaliśmy osiem lat temu – wspomina Andrzej Bronicki, szef "Solidarności” w muzeum. – Musieliśmy o nią walczyć w sądzie. Ale zaraz potem pracodawca zmienił nam warunki umów o prace i raz na zawsze pozbawił "trzynastek”.

Pokrzywdzeni czują się także pracownicy biblioteki. – Nasza instytucja została potraktowana jak przedsiębiorstwo, a więc trzynasta pensja nam się nie należy – kwituje Anna Radosławska, dyrektor ChBP.

O dodatkowym wynagrodzeniu nie ma mowy także w miejskich spółkach. – Nie wypłacam "trzynastek” natomiast comiesięczne premie za dobrą pracę w wysokości od 200 do 400 zł – mówi Marian Lipczuk, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. – Myślę, że pracownicy zdecydowanie lepiej na tym wychodzą.

W chełmskim szpitalu też nie ma "trzynastek”. Przed kilkoma laty, z inicjatywy związków zawodowych, zostały one wliczone do comiesięcznych pensji.

TRZYNASTE PENSJE


To 8,5 proc. sumy rocznego wynagrodzenia otrzymanego przez pracownika w tym roku, za który ona przysługuje. Wypłaca się ją do 31 marca następnego roku. Trzynastki nie biora się znikąd, tylko z naszych podatków

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
magda / 30 listopada 2011 o 13:56
[quote name='Andziuś' timestamp='1264744501' post='225360']
a może sprawdźcie i napiszcie, ilu ludzi ciężko przepracowało cały rok a o 13-kach może tylko pomarzyć ?
[/quote]

moj mąż pracował przez cały rok nie brał wolnego ani nic ,miesiąc przed 13stka miał mały wypadk i dostał L4 na 3tygodnie niestety o trzynastce możemy pomarzyć..przez te L4 bo w jego firmie dostaja 13stki tylko pracownicy którzy nie byli na wolnym i nie miel L4 ...skandal!człowiek pracuje cały rok i guzik z tego ma oprócz marnej wypłaty...
Avatar
urzedas / 9 lutego 2010 o 15:08
Wam jest po prostu szkoda!! Ciekawe co wiekszosc z Was by mowila, gdyby pracowala w urzedzie??? Smiesza mnie takie komentarze, jakie prezenduje Zez, czy Lenin. Ale cos Wam powiem: z niecierpliwoscia czekam na swoja 13 pensje i nic Wam do tego!
Avatar
nikt / 30 stycznia 2010 o 18:04
Ciekawo dlaczego jeszcze nikt nie pisze o "15 pensji...... "nauczycieli tzw dodatku
Avatar
Lenin / 30 stycznia 2010 o 15:56
czy w jakim kolwiek cywilizowanym państwie są ``13`` ??? Śmiem twierdzic że nie . to jest wytwór komunistów którZy sobie wyplacali te 13.Trzeba zmienic te ustawy co to niby gwarantują wypłatę z naszych podatków.
Kto jest za ?
Avatar
wagabunda / 29 stycznia 2010 o 16:02
trzynastek sie zachciewa
KOMUNO WRACAJ!!!

Ludzie niby z wyzszym wyksztalceniem a poza Chelm nosa nie wysadzaja i nie wiedza jak sie placi pracownikom w cywilizowanym Swiecie
Avatar
gładki / 29 stycznia 2010 o 13:49
Szczęśliwa 13- tka napisał:
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psychologa, jemu zapłacisz i będzie git.
Szczęśliwa 13- tka

Wreszcie rozsądny głos w sprawie.

Wreszcie rozsądny głos w sprawie. rozwiń
Avatar
Szczęśliwa 13- tka / 29 stycznia 2010 o 11:16
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psychologa, jemu zapłacisz i będzie git.
Szczęśliwa 13- tka
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psych... rozwiń
Avatar
Pawulon / 29 stycznia 2010 o 10:18
Powinno zlikwidować się 13-stki w instytucjach non-profit. Co innego firmy produkcyjne przynoszące dochody mogą wypłacać 13-stki z zysku.
Avatar
Zez / 29 stycznia 2010 o 10:07
Już 46 procent ludzi aktywnych zawodowo
pracuje w urzędach,agendach itp.,nie wytwarzając
żadnych dóbr i do tego dostaje,tzw. trzynastki To najwięcej w Europie. No i jak
ta Polska ma ruszyć z miejsca?
Avatar
Wieśniak / 29 stycznia 2010 o 09:25
Ile razy można odgrzewać tego samego kotleta. Agora temat 13 opisuje po raz 3-ci.
Avatar
magda / 30 listopada 2011 o 13:56
[quote name='Andziuś' timestamp='1264744501' post='225360']
a może sprawdźcie i napiszcie, ilu ludzi ciężko przepracowało cały rok a o 13-kach może tylko pomarzyć ?
[/quote]

moj mąż pracował przez cały rok nie brał wolnego ani nic ,miesiąc przed 13stka miał mały wypadk i dostał L4 na 3tygodnie niestety o trzynastce możemy pomarzyć..przez te L4 bo w jego firmie dostaja 13stki tylko pracownicy którzy nie byli na wolnym i nie miel L4 ...skandal!człowiek pracuje cały rok i guzik z tego ma oprócz marnej wypłaty...
Avatar
urzedas / 9 lutego 2010 o 15:08
Wam jest po prostu szkoda!! Ciekawe co wiekszosc z Was by mowila, gdyby pracowala w urzedzie??? Smiesza mnie takie komentarze, jakie prezenduje Zez, czy Lenin. Ale cos Wam powiem: z niecierpliwoscia czekam na swoja 13 pensje i nic Wam do tego!
Avatar
nikt / 30 stycznia 2010 o 18:04
Ciekawo dlaczego jeszcze nikt nie pisze o "15 pensji...... "nauczycieli tzw dodatku
Avatar
Lenin / 30 stycznia 2010 o 15:56
czy w jakim kolwiek cywilizowanym państwie są ``13`` ??? Śmiem twierdzic że nie . to jest wytwór komunistów którZy sobie wyplacali te 13.Trzeba zmienic te ustawy co to niby gwarantują wypłatę z naszych podatków.
Kto jest za ?
Avatar
wagabunda / 29 stycznia 2010 o 16:02
trzynastek sie zachciewa
KOMUNO WRACAJ!!!

Ludzie niby z wyzszym wyksztalceniem a poza Chelm nosa nie wysadzaja i nie wiedza jak sie placi pracownikom w cywilizowanym Swiecie
Avatar
gładki / 29 stycznia 2010 o 13:49
Szczęśliwa 13- tka napisał:
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psychologa, jemu zapłacisz i będzie git.
Szczęśliwa 13- tka

Wreszcie rozsądny głos w sprawie.

Wreszcie rozsądny głos w sprawie. rozwiń
Avatar
Szczęśliwa 13- tka / 29 stycznia 2010 o 11:16
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psychologa, jemu zapłacisz i będzie git.
Szczęśliwa 13- tka
Drogi Zez,
podobnie jak 98% społeczeństwa polskiego- niedoinformowanego, niedouczonego, czytającego tylko Fakt, Galę i inne kolorowe szmatławce- otóż Zez nie masz o niczym pojęcia a zabierasz głos. Dodatkowa pensja zwana 13-tką nie jest darem od państwa, samorządów czy innych instytucji. Nie jest też darem od Ciebie, ponieważ przez całe 12 miesięcy pracownikom zgodnie z warunkami umowy co miesiąc potrąca się 8,5% przeznaczonych na ta 13-tkę. Czyli ci pracownicy sami wypracowują swoje pieniądze. To tyle Zez masz problem to idź do psych... rozwiń
Avatar
Pawulon / 29 stycznia 2010 o 10:18
Powinno zlikwidować się 13-stki w instytucjach non-profit. Co innego firmy produkcyjne przynoszące dochody mogą wypłacać 13-stki z zysku.
Avatar
Zez / 29 stycznia 2010 o 10:07
Już 46 procent ludzi aktywnych zawodowo
pracuje w urzędach,agendach itp.,nie wytwarzając
żadnych dóbr i do tego dostaje,tzw. trzynastki To najwięcej w Europie. No i jak
ta Polska ma ruszyć z miejsca?
Avatar
Wieśniak / 29 stycznia 2010 o 09:25
Ile razy można odgrzewać tego samego kotleta. Agora temat 13 opisuje po raz 3-ci.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!