środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Uciekł więzień. Policja szuka przestępcy seksualnego w całym kraju

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2014, 11:04

Policjanci w całym kraju poszukują 43-letniego Waldemara Lembryka - więźnia odsiadującego wyrok w Zakładzie Karnym w Chełmie. W czwartek skazany oddalił się z terenu jednostki Straży Granicznej w Chełmie, gdzie pracował.

Do ucieczki doszło w czwartek, ok. godz.10. Tego dnia więzień pracował na terenie jednostki Straży Granicznej przy ul. Trubakowskiej w Chełmie. Mężczyzna nie powrócił do zakładu karnego.

W piątek Sąd Rejonowy w Chełmie wydał list gończy za więźniem. Wydano również zgodę na publikację jego danych osobowych i wizerunku.

Poszukiwany to 43-letni mieszkaniec Lublina - Waldemar Lembryk s. Jana. Mężczyzna ma 175 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne, krótkie włosy z widoczną łysiną. 43-latek ma pociągłą twarz. W chwili oddalenia się z miejsca pracy był ubrany w zielony uniform.

Lembryk został skazany za przestępstwa na tle seksualnym oraz przeciwko życiu i mieniu. Karę pozbawienia wolności miał odsiadywać do 2019 r.

- Z opinii psychologa wynika, że w ostatnim czasie nie był niebezpieczny, jednak nie wiadomo jak zachowa się w sytuacji kiedy zostanie przez kogoś rozpoznany - uprzedza mł. insp. Janusz Wójtowicz , rzecznik lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wójtowicz. - Dlatego osoba, która go rozpozna powinna jak najszybciej powiadomić policję, a nie zatrzymywać więźnia na własną rękę.

Do poszukiwań została powołana specjalna grupa w KWP w Lublinie, która koordynuje poszukiwania na terenie województwa i kraju.

- Cały czas sprawdzamy Lublin, skąd więzień pochodzi - informuje Wójtowicz. - Otrzymaliśmy też inne sygnały i je weryfikujemy.

Trwa też postępowanie dotyczące samej ucieczki. - Przesłuchujemy funkcjonariuszy Straży Granicznej i Zakładu Karnego w Chełmie - dodaje rzecznik lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Na informacje na temat jego pobytu policja czeka pod specjalnym nr policyjnej infolinii 801 801 997. Można dzwonić też pod numer alarmowy - 997.

Policja przewiduje możliwość zapłaty za trafne informacje, które przyczynią się do zatrzymania więźnia.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!