Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lutego 2018 r.
15:14

Uczeń miał mieć indywidualne nauczanie, dyrektor szkoły go nie zorganizowała

Autor: Zdjęcie autora bar
8 13 A A
II LO w Chełmie
II LO w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera 19 lutego została zawieszona w swoich obowiązkach. Decyzję w tej sprawie podjął organ prowadzący szkołę, czyli Wydział Oświaty Urzędu Miasta Chełm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zawieszenie dyrektora wnioskował rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim. Okres zawieszenia ma być nie dłuższy niż sześć miesięcy. W tym czasie zawieszonemu w obowiązkach dyrektorowi nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe.

– W przypadku dyrektor II LO nie jest to decyzja uznaniowa – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. – Wynika ona z przepisów.

Kurczewicz wyjaśnia, że już 2 lutego chełmski magistrat otrzymał pismo od rzecznika dyscyplinarnego  informujące o przekazaniu do Komisji Dyscyplinarnej I instancji wniosku o wszczęcie przeciwko dyrektor II LO w Chełmie postępowania dyscyplinarnego. Postępowanie to zostało wdrożone w związku z zarzutem, że dyrektor jeszcze we wrześniu 2016 r., chociaż otrzymała orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania dla ucznia, takich zajęć mu nie zorganizowała.

Od decyzji o zawieszeniu w obowiązkach służbowych dyrektora szkoły służy odwołanie do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim. Po zawieszeniu Marty Klasury jej obowiązki będzie pełniła dotychczasowy zastępca Katarzyna Wróbel.

Ta sama Komisja Dyscyplinarna aktualnie rozpatruje także sprawę dwojga nauczycieli II LO. Niedawno podczas próby do studniówkowego poloneza mieli kierować pod adresem ucznia z innej szkoły o ciemniejszym kolorze skóry żarty, w których można dopatrywać się rasistowskich podtekstów. Matka chłopca złożyła w tej sprawie oficjalna skargę. Postępowanie w tej sprawie toczy się również w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

>>>

Kochasz? Jedź ostrożnie. Walentynki 2018

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karola S. / 22 lutego 2018 o 09:05
Czy faktycznie komisja jest ślepa i głucha na cierpienie młodego człowieka??? Dla nich edukacja była ważniejsza niż dar życia!!! PANI DYREKTOR JESTEŚMY Z PANIĄ!!!
Avatar
.... .. / 22 lutego 2018 o 07:44
undefined napisał:
Oby tylko dokopać. Jak kobieta pracuje to trzeba jej przeszkodzić bo za dobrze jej się wiedzie.
 Taka "czysta, bezinteresowna zawiść" :(
Avatar
iza.nowakowska9876 / 22 lutego 2018 o 07:04
"Gościu" fakty są niepodważalne chłopak był w izolatce nie można było do niego wejść każdy wirus mógł go zabić Jak już kogoś obrażasz i atakujesz to miej odwagę sie podpisać Internetowa HIENO
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 o 00:17
Do: izanowakowska9876 Przykro jest czytać komentarze od osób, które z wiekiem utraciły taką wartość jak bezinteresowność. Otóż wiedz, że są na tym świecie jeszcze osoby, które potrafią zrobić coś tak po prostu, nie oczekując żadnej nagrody. Szkoda mi Cie, bo zapewne smutne jest życie egoistki. A co do nauczania indywidualnego i "wpychania nauczycieli do izolatki" to sama się tam mogłabyś wepchnąć społeczna amebo pozbawiona człowieczeństwa
Avatar
iza.nowakowska9876 / 21 lutego 2018 o 23:46
To jakiś żart!!!!! Nauczyciele zamawiają uczniów do pisania w ich obronie Zaraz się dowiemy, że korzyści majątkowe, bardzo dobre oceny itp Czas podziekować tym nauczycielom za współpracę Wierzę, że dyrektor stanie na wysokości zadania
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 23:36
Gościu od tekstu: "Ta dwójka nauczycieli juz pracuje nad uczniami żeby pisali w ich obronie" jeżeli coś wiesz na ten temat to musisz to zgłosić na policję! To oznacza mataczenie w sprawie. Co z etyką zawodu nauczyciela? Takich nauczycieli powinno sie wywalać na bruk - pseudopedagodzy
Avatar
iza.nowakowska9876 / 21 lutego 2018 o 21:38
Chłopak walczył o życie a dyrektor miała wciskać nauczycieli do izolatki żeby wymęczonemu przez chemię chłopakowi pedagodzy wciskali wiedzę do matury. Ale..... edukacja najważniejsza. Gratuluję decyzji komisjo!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:37
Ta dwójka nauczycieli juz pracuje nad uczniami żeby pisali w ich obronie
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:33
A kiedyś była to fajna szkoła
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:09
Oby tylko dokopać. Jak kobieta pracuje to trzeba jej przeszkodzić bo za dobrze jej się wiedzie.
Avatar
Karola S. / 22 lutego 2018 o 09:05
Czy faktycznie komisja jest ślepa i głucha na cierpienie młodego człowieka??? Dla nich edukacja była ważniejsza niż dar życia!!! PANI DYREKTOR JESTEŚMY Z PANIĄ!!!
Avatar
.... .. / 22 lutego 2018 o 07:44
undefined napisał:
Oby tylko dokopać. Jak kobieta pracuje to trzeba jej przeszkodzić bo za dobrze jej się wiedzie.
 Taka "czysta, bezinteresowna zawiść" :(
Avatar
iza.nowakowska9876 / 22 lutego 2018 o 07:04
"Gościu" fakty są niepodważalne chłopak był w izolatce nie można było do niego wejść każdy wirus mógł go zabić Jak już kogoś obrażasz i atakujesz to miej odwagę sie podpisać Internetowa HIENO
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 o 00:17
Do: izanowakowska9876 Przykro jest czytać komentarze od osób, które z wiekiem utraciły taką wartość jak bezinteresowność. Otóż wiedz, że są na tym świecie jeszcze osoby, które potrafią zrobić coś tak po prostu, nie oczekując żadnej nagrody. Szkoda mi Cie, bo zapewne smutne jest życie egoistki. A co do nauczania indywidualnego i "wpychania nauczycieli do izolatki" to sama się tam mogłabyś wepchnąć społeczna amebo pozbawiona człowieczeństwa
Avatar
iza.nowakowska9876 / 21 lutego 2018 o 23:46
To jakiś żart!!!!! Nauczyciele zamawiają uczniów do pisania w ich obronie Zaraz się dowiemy, że korzyści majątkowe, bardzo dobre oceny itp Czas podziekować tym nauczycielom za współpracę Wierzę, że dyrektor stanie na wysokości zadania
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 23:36
Gościu od tekstu: "Ta dwójka nauczycieli juz pracuje nad uczniami żeby pisali w ich obronie" jeżeli coś wiesz na ten temat to musisz to zgłosić na policję! To oznacza mataczenie w sprawie. Co z etyką zawodu nauczyciela? Takich nauczycieli powinno sie wywalać na bruk - pseudopedagodzy
Avatar
iza.nowakowska9876 / 21 lutego 2018 o 21:38
Chłopak walczył o życie a dyrektor miała wciskać nauczycieli do izolatki żeby wymęczonemu przez chemię chłopakowi pedagodzy wciskali wiedzę do matury. Ale..... edukacja najważniejsza. Gratuluję decyzji komisjo!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:37
Ta dwójka nauczycieli juz pracuje nad uczniami żeby pisali w ich obronie
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:33
A kiedyś była to fajna szkoła
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 21:09
Oby tylko dokopać. Jak kobieta pracuje to trzeba jej przeszkodzić bo za dobrze jej się wiedzie.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 22 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 34 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 25 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!