niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Uczeń miał mieć indywidualne nauczanie, dyrektor szkoły go nie zorganizowała

Dodano: 21 lutego 2018, 15:14
Autor: bar

II LO w Chełmie
II LO w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera 19 lutego została zawieszona w swoich obowiązkach. Decyzję w tej sprawie podjął organ prowadzący szkołę, czyli Wydział Oświaty Urzędu Miasta Chełm.

O zawieszenie dyrektora wnioskował rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim. Okres zawieszenia ma być nie dłuższy niż sześć miesięcy. W tym czasie zawieszonemu w obowiązkach dyrektorowi nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe.

– W przypadku dyrektor II LO nie jest to decyzja uznaniowa – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. – Wynika ona z przepisów.

Kurczewicz wyjaśnia, że już 2 lutego chełmski magistrat otrzymał pismo od rzecznika dyscyplinarnego  informujące o przekazaniu do Komisji Dyscyplinarnej I instancji wniosku o wszczęcie przeciwko dyrektor II LO w Chełmie postępowania dyscyplinarnego. Postępowanie to zostało wdrożone w związku z zarzutem, że dyrektor jeszcze we wrześniu 2016 r., chociaż otrzymała orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania dla ucznia, takich zajęć mu nie zorganizowała.

Od decyzji o zawieszeniu w obowiązkach służbowych dyrektora szkoły służy odwołanie do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim. Po zawieszeniu Marty Klasury jej obowiązki będzie pełniła dotychczasowy zastępca Katarzyna Wróbel.

Ta sama Komisja Dyscyplinarna aktualnie rozpatruje także sprawę dwojga nauczycieli II LO. Niedawno podczas próby do studniówkowego poloneza mieli kierować pod adresem ucznia z innej szkoły o ciemniejszym kolorze skóry żarty, w których można dopatrywać się rasistowskich podtekstów. Matka chłopca złożyła w tej sprawie oficjalna skargę. Postępowanie w tej sprawie toczy się również w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

>>>

Kochasz? Jedź ostrożnie. Walentynki 2018

WIDEO

Karola S.
.... ..
iza.nowakowska9876
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karola S.
Karola S. (22 lutego 2018 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy faktycznie komisja jest ślepa i głucha na cierpienie młodego człowieka??? Dla nich edukacja była ważniejsza niż dar życia!!! PANI DYREKTOR JESTEŚMY Z PANIĄ!!!
Rozwiń
.... ..
.... .. (22 lutego 2018 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Oby tylko dokopać. Jak kobieta pracuje to trzeba jej przeszkodzić bo za dobrze jej się wiedzie.
 Taka "czysta, bezinteresowna zawiść" :(
Rozwiń
iza.nowakowska9876
iza.nowakowska9876 (22 lutego 2018 o 07:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gościu" fakty są niepodważalne chłopak był w izolatce nie można było do niego wejść każdy wirus mógł go zabić Jak już kogoś obrażasz i atakujesz to miej odwagę sie podpisać Internetowa HIENO
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2018 o 00:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do: izanowakowska9876 Przykro jest czytać komentarze od osób, które z wiekiem utraciły taką wartość jak bezinteresowność. Otóż wiedz, że są na tym świecie jeszcze osoby, które potrafią zrobić coś tak po prostu, nie oczekując żadnej nagrody. Szkoda mi Cie, bo zapewne smutne jest życie egoistki. A co do nauczania indywidualnego i "wpychania nauczycieli do izolatki" to sama się tam mogłabyś wepchnąć społeczna amebo pozbawiona człowieczeństwa
Rozwiń
iza.nowakowska9876
iza.nowakowska9876 (21 lutego 2018 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakiś żart!!!!! Nauczyciele zamawiają uczniów do pisania w ich obronie Zaraz się dowiemy, że korzyści majątkowe, bardzo dobre oceny itp Czas podziekować tym nauczycielom za współpracę Wierzę, że dyrektor stanie na wysokości zadania
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!