poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Uczeń prekursora jogi w Polsce poprowadzi zajęcia w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2003, 15:48

Zaczęło się od tego, że kilka chełmianek zaczęło pokazywać się w Lublinie na zajęciach w Szkole Jogi Tomasza Miszczuka. Do tego stopnia się zaangażowały, ze wybrały się z nim na obóz szkoleniowy. Teraz chcą, by ich nauczyciel przyjechał do nich i pomógł im rozpropagować jogę w Chełmie.

T. Miszczuk w Chełmie już był. Na sondażową sesję jego uczennice przyprowadziły znajomych. W sumie w pierwszych zajęciach wzięło udział ponad 35 osób, w większości kobiet, ale i mężczyzn. Sam nauczyciel był zbudowany zainteresowaniem chełmian jogą i ich zaangażowaniem w czasie zajęć praktycznych. Było też teoretyczne wprowadzenie do jogi oraz pokaz zaawansowanych ćwiczeń.
– Myślę, że to co pokazałem i zaproponowałem uczestnikom zajęć spodobało im się – mówi Miszczuk. – W reakcjach niektórych wyczuwałem wręcz entuzjazm. Myślę, że niedługo zwiążę się z chełmskim środowiskiem na dłużej.
Pan Tomasz na co dzień jest lekarzem radiologiem w jednym z chełmskich szpitali. Z jogą zetknął się po ukończeniu szkoły średniej na obozie zorganizowanym przez wydziały psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Warszawskiego. W programie miedzy innymi były zajęcia z jogi. Wziął w nich udział i jak dotąd utrzymuje, ćwiczenia pozostawiły w nim trwały ślad. Po tej inicjacji do jogi wrócił dopiero na trzecim roku studiów medycznych, kiedy to rozpoczął praktykę u założyciela Akademii Hatha-Jogi w Warszawie Sławomira Bubicza. Po kolejnych powrotach z Indii nauczyciel zapraszał swojego ucznia na obozy, podczas których dzielił się z nim doświadczeniami zdobytymi podczas kontaktów hinduskimi mistrzami i joginami. W końcu dojrzał do tego, by założyć w Lublinie własną szkołę, w której prowadzi zajęcia według metody B.K.S. Iyengara, hinduskiego mistrza S. Bubicza, który technikę wykonywania asan i pranajam, czyli ćwiczeń z ciałem doprowadził do doskonałości.
Do Chełma pan Tomasz chce wrócić w końcu sierpnia. Jego chełmskie uczennice Katarzyna Mielniczuk i Dorota Czerniakiewicz zobowiązały się przygotować spotkanie organizacyjne, po którym już we wrześniu mogłyby się odbywać cotygodniowe zajęcia. Obie panie służą też bardziej szczegółowymi informacjami, a kontaktować można się z nimi dzwoniąc pod numer stacjonarny kawiarni Zacisze: 565 22 58 lub komórkowy: 502334309. Zainteresowani znajdą też informacje na stronach internetowych: www. joga.lublin. pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!