Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 stycznia 2011 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Uczeń przyniósł petardę do szkoły i wystrzelił na korytarzu

0 22 A A
Głupi żart mógł doprowadzić do tragedii (Jacek Świerczyński / archiwum)
Głupi żart mógł doprowadzić do tragedii (Jacek Świerczyński / archiwum)

Nasz Czytelnik przysłał do redakcji e-maila z informacją, że w poniedziałek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie, do którego uczęszcza jego syn, ktoś cisnął pod nogi dzieciom petardę. Jego zdaniem, jeden z uczniów ucierpiał w wyniku eksplozji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z relacji Czytelnika wynikło, że w związku z incydentem, w "ósemce” byli policjanci. Mieli zatrzymać dwie uczennice podejrzane o wniesienie do szkoły i użycie petardy. Twierdzi, że na własne uszy słyszał, jak te dziewczęta wulgarnie odnosiły się do funkcjonariuszy. Odpowiedzialnymi za ten incydent czyni dyrekcję i nauczycieli szkoły, którzy, jego zdaniem, niedostatecznie przyglądają się temu, co w ich szkole się dzieje.

– Rzeczywiście, taki pojedynczy przypadek miał u nas miejsce – przyznaje Alicja Wojcieszuk, dyrektor ZSO nr 8. – Byłam wtedy na korytarzu, ale, niestety, w tłumie nie byłam w stanie wypatrzyć sprawcy. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Chłopiec, któremu petarda miała wyrządzić krzywdę w chwilę po wybuchu skarżył się na ból uszu. Zajęła się nim szkolna pielęgniarka. Ze szkoły zabrał go dziadek, a na drugi dzień przyszła jego matka.

– Od rodzica dowiedziałam się, że chłopcu nic już nie dolega – dodaje Wojcieszuk. – Kobieta nie mała do nas żadnych pretensji. Z kolei my możemy je mieć w stosunku do autora e-maila. Żadnej policji w naszej szkole nie było. Wytypowaliśmy klasę, która mogła mieć coś wspólnego z użyciem petardy i jej wychowawca rozmawiał z uczniami o zagrożeniu, jakie sprowadzili na siebie i rówieśników. Mam nadzieję, że więcej nic podobnego się już nie powtórzy.

Dyrektorzy szkół pytani o ich doświadczenia z petardami, zazwyczaj uchylali się od odpowiedzi bądź stanowczo zapewniali, że jak dotąd z niczym podobnym nie mieli do czynienia. Tylko jedna dyrektor lubelskiego gimnazjum przyznała, że po świętach nauczyciel odebrał uczniowi przyniesioną do szkoły petardę. Mimo wszystko zdecydowanie odmówiła wymienienia nazwy jej placówki w artykule. W związku z pogłębiającym się niżem demograficznym szefowie placówek starają się dbać o to, by nic nie rzucało się na nie cieniem.

– Nie chcę wywoływać wilka z lasu, ale to co wydarzyło się w chełmskiej szkole, może stać się i u nas – mówi Adam Szymala, dyrektor Gimnazjum nr 15 w Lublinie. – Trudno przewidzieć, na jaki pomysł wpadną uczniowie. Nam trudno zaglądać im do plecaków, dlatego uważam, że powinni to robić rodzice.

Ewa Barszcz, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 16 w Lublinie, przyznaje, że jak dotąd nie przyszło jej nawet do głowy, że w szkołach może pojawić się problem petard. – Zastanawiam się, czy z uczniami o tym w ogóle rozmawiać – mówi Barszcz. – Przecież poza profilaktyką to także podpowiedzenie im nowych możliwości.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Oburzony / 6 stycznia 2011 o 20:01
A wszystko to gówno prawda strzelił jeden korsarz chyba ... i ot cala afera hehahehahehehahea
Avatar
rozalka olaboga / 5 stycznia 2011 o 17:10
[quote name='Redzii' timestamp='1294234148' post='417244']
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
[/quote]



to ze bajki to niekonicznie, ale ze zrobili z tego "halo" to faktycznie smieszne. nie takie rzeczy w szkolach sie dzialy i tu wymienione wczesniej posty

a tak, ale saletra z cukrem miala swoj urok wulkany w piaskownicy, dzis dzieciaki tego nie znaja...
[quote name='Redzii' timestamp='1294234148' post='417244']
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
[/quote]



to ze bajki to niekonicznie, ale ze zrobili z tego "halo" to faktycznie smieszne. nie takie rzeczy w szkolach sie dzialy i tu wymienione wczesniej posty

a tak, ale saletra z cukrem miala swoj urok wulka... rozwiń
Avatar
Redzii / 5 stycznia 2011 o 14:29
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
Avatar
LuKaSzeeeK / 5 stycznia 2011 o 14:22
Ładna rzeczy napisali których nie było w ZSO nr 8 ! ! !
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 o 13:19
ha , byli tacy co przynosili nóż, mało tego dżgnęli kolegę w wątrobę....dawne czasy.
Avatar
ol / 5 stycznia 2011 o 12:34
bez przesady... kto nie zaznal petard, nacierania dziewczyn, sniezek czy woreczkow z woda... nie wspomne o pierwszych papierosach w toalecie;) ehh niedluga za nieoddanie pozyczonego olowka do szkoly wkroczy prokurator...
Avatar
rydzio / 5 stycznia 2011 o 10:05
To mieli rozrywkę !
Jeszcze trochę będą dla rozrywki rzucać granaty !
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 5 stycznia 2011 o 08:14
[quote name='Gość' timestamp='1294206920' post='417035']
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
[/quote]

Widzę, ze niedawno kończyłeś szkołę (ten tok nauczania, czyli 6+3+3 mamy od niedawna). I jedno co należy tutaj powiedzieć - dzisiejsze dzieci/młodzież są coraz bardziej nieokrzesane, niewychowane i niereformowalne. Coraz więcej patologii, coraz więcej wybryków.
30 lat temu w szkole nie do pomyślenia było coś takiego, a jedyna rozrywka typu "petardy" miała miejsce na podwórkach (saletra, karbid itp)...
[quote name='Gość' timestamp='1294206920' post='417035']
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 o 06:55
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
Avatar
rozalka olaboga / 5 stycznia 2011 o 01:27
nie nasze - nie spoufalajmy sie
zdecydowanie na sen wolalabym jednak rammstein - "stripped" or closterkeller - "patrzac jak toniesz" ?
Avatar
Oburzony / 6 stycznia 2011 o 20:01
A wszystko to gówno prawda strzelił jeden korsarz chyba ... i ot cala afera hehahehahehehahea
Avatar
rozalka olaboga / 5 stycznia 2011 o 17:10
[quote name='Redzii' timestamp='1294234148' post='417244']
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
[/quote]



to ze bajki to niekonicznie, ale ze zrobili z tego "halo" to faktycznie smieszne. nie takie rzeczy w szkolach sie dzialy i tu wymienione wczesniej posty

a tak, ale saletra z cukrem miala swoj urok wulkany w piaskownicy, dzis dzieciaki tego nie znaja...
[quote name='Redzii' timestamp='1294234148' post='417244']
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
[/quote]



to ze bajki to niekonicznie, ale ze zrobili z tego "halo" to faktycznie smieszne. nie takie rzeczy w szkolach sie dzialy i tu wymienione wczesniej posty

a tak, ale saletra z cukrem miala swoj urok wulka... rozwiń
Avatar
Redzii / 5 stycznia 2011 o 14:29
Ale Bajke ktoś napisał z Tymi petardami ! !! nawet nie widza jak bylo a piszą dziecko powiedziało Matce/Ojcu odrazu bzury napisal i dal do gazety niech sie troche ogarna ludzie
Avatar
LuKaSzeeeK / 5 stycznia 2011 o 14:22
Ładna rzeczy napisali których nie było w ZSO nr 8 ! ! !
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 o 13:19
ha , byli tacy co przynosili nóż, mało tego dżgnęli kolegę w wątrobę....dawne czasy.
Avatar
ol / 5 stycznia 2011 o 12:34
bez przesady... kto nie zaznal petard, nacierania dziewczyn, sniezek czy woreczkow z woda... nie wspomne o pierwszych papierosach w toalecie;) ehh niedluga za nieoddanie pozyczonego olowka do szkoly wkroczy prokurator...
Avatar
rydzio / 5 stycznia 2011 o 10:05
To mieli rozrywkę !
Jeszcze trochę będą dla rozrywki rzucać granaty !
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 5 stycznia 2011 o 08:14
[quote name='Gość' timestamp='1294206920' post='417035']
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
[/quote]

Widzę, ze niedawno kończyłeś szkołę (ten tok nauczania, czyli 6+3+3 mamy od niedawna). I jedno co należy tutaj powiedzieć - dzisiejsze dzieci/młodzież są coraz bardziej nieokrzesane, niewychowane i niereformowalne. Coraz więcej patologii, coraz więcej wybryków.
30 lat temu w szkole nie do pomyślenia było coś takiego, a jedyna rozrywka typu "petardy" miała miejsce na podwórkach (saletra, karbid itp)...
[quote name='Gość' timestamp='1294206920' post='417035']
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 o 06:55
Lol Amerykę odkryli ja chodząc do szkoły, czy to podstawówka, gim i liceum, w każdym w okresie nowo roczonym ktoś przynosił petardy i puszczał, w gimnazjum był największy chaos, bo tradycją było, że ktoś wysadził muszę klozetową jedną najsilniejszych petard. w Liceum było to już nie winne rzucanie w szatni słabymi petardami w róg z informacją przez rzucającego żeby uważać bo tam zaraz wybuchnie petarda.
Także takie strzelanie się dzieje od lat.
Avatar
rozalka olaboga / 5 stycznia 2011 o 01:27
nie nasze - nie spoufalajmy sie
zdecydowanie na sen wolalabym jednak rammstein - "stripped" or closterkeller - "patrzac jak toniesz" ?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 5 3

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 3

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 109 3

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 37 2

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!