niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Uczniowie chełmskich szkół będą w ramach zajęć korzystać ze stoku narciarskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2010, 14:53

Stok narciarski w Kumowej Dolinie jeszcze nie jest czynny. Ma ruszyć prawdopodobnie w drugim dniu Świat Bożego Narodzenia. Pojawił się pomysł, aby bezpłatnie korzystali z niego uczniowie. Wszystko w ramach zajęć szkolnych.

Dotąd uczniowie chełmskich szkół korzystali już z oferty pływalni, a w sezonie zimowym, także lodowiska. Władze miasta uznały, że dołączenie do tego zajęć na stoku narciarskim w Kumowej Dolinie będzie ciekawym urozmaiceniem zajęć sportowych.

Pomysł szybko przerodził się w czyn i gospodarze miasta już zawarli z inwestorem, czyli firmą Wotex, wstępne porozumienie w tej sprawie. Zakłada ono udostępnienie stoku dla chełmskiej młodzieży.

– Rozważamy uruchomienie specjalnego programu, który umożliwi młodym chełmianom bezpłatne korzystanie ze stoku – mówi prezydent Agata Fisz. – Ma to szczególne znacznie dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Część nauczycieli już w poprzednim roku pytała nas o możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że inwestor ze swojej strony zapewnił nas, iż każda grupa szkolna będzie miała do dyspozycji instruktora, a uczniowie w ramach zajęć na stoku dostaną coś ciepłego do picia lub nawet ciepły posiłek.

Dwunastoletnia Karolina o lekcjach na narciarskim stoku jeszcze nie słyszała, ale pomysł się jej spodobał. – Ja nie umiem jeździć na nartach, ale gdyby były lekcje, to może bym się nauczyła – mówi.

Jej mama Ewa, też do propozycji lekcji na nartach podchodzi z entuzjazmem. – Nie każdego stać na lekcje jazdy na nartach, czy korzystanie z wyciągów – mówi pani Ewa. – Dzieciaki spędzą aktywnie czas i będą się dobrze bawiły. To na pewno ciekawsze, niż kolejna lekcja na sali gimnastycznej.

Dla Wojciecha Gąski, szefa firmy Wotex, takie rozwiązanie, to sygnał, że miasto jest zainteresowane współpracą. Podkreśla, że wsparcie ze strony miasta, jest w przypadku takiej działalności bardzo potrzebne.

– Cieszę się, że udaje nam się porozumieć – mówi Gąska i dodaje, że wszyscy chętni z wyciągów w Kumowej Dolinie będą mogli korzystać już od świąt. Prawdopodobnie od 26 grudnia. Stok będzie czynny, dopóki pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Indywidualni narciarze nie powinni obawiać się, że wprowadzenie na stok szkolnych grup utrudni korzystanie z wyciągów. Zorganizowane grupy uczniów w Kumowej Dolinie pojawiać się będą jedynie przed południem. Przez pozostałą część dnia stok zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!