niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Uczniowie sami zrobili szkolną aplikację. Czarniecki mobile

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2014, 12:30

Patryk Gąsior i Jakub Rejent, uczniowie II klasy politechnicznej w I LO im. Stefana Czarnieckiego zaprezentowali swój autorski projekt, szkolną aplikację mobilną "Czarniecki Mobile. Do tej pory taką aplikacją mogą pochwalić się najwyżej cztery szkoły w kraju.

Dzięki nowej aplikacji w bardzo prosty sposób każdy uczeń i nauczyciel ma dostęp do planu lekcji, aktualnej listy zastępstw, mediów społecznościowych I LO oraz podstawowych danych kontaktowych.

- Pomysł na stworzenie szkolnej aplikacji przyszedł nam do głowy pod koniec czerwca - mówi Patryk, który poza informatycznymi zainteresowaniami znajduje też czas na obowiązki związane z funkcją przewodniczącego samorządu uczniowskiego. - Wtedy właśnie okazało się, że sprawdzanie planu lekcji przez telefon komórkowy z poziomu strony internetowej szkoły przestało być możliwe. Postanowiliśmy z Kubą, prezesem szkolnej telewizji internetowej ILO-TV zebrać jak najwięcej informacji potrzebnych do funkcjonowania w szkole w jednym miejscu, czyli aplikacji.

Uczniowie uzyskali przychylność dla swojej inicjatywy ze strony dyrekcji szkoły. - Przyznaję, że czasami nie nadążam za uczniami jeśli chodzi o techniki cyfrowe - mówi Teresa Kiwińska, dyrektor I LO. - Ale też cieszę się, że mamy tak zdolną młodzież. Czasami wystarczy im tylko nie przeszkadzać. Jestem zadowolona, że aplikacja Patryka i Jakuba już cieszy się w szkole ogromną popularnością.

Dyrektor zauważyła, że jeśli na korytarzu przed swoją klasą któryś uczniowie trzymają w rękach zeszyty to oznacza, że czeka ich sprawdzian. Wszyscy pozostali mają telefony, bez których najwyraźniej młodzież nie potrafi się obejść.

Jedyny koszt, jaki wiązał się z uruchomieniem aplikacji to wykupienie dostępu do konsoli developerskiej sklepu Gogle Play. Część pieniędzy uczniowie dostali ze szkolnego funduszu, a brakującą sumę dyrektor Kiwińska dołożyła im z własnego portfela.

Aby pobrać aplikację opracowaną przez Patryka i Kubę należy odwiedzić oficjalny sklep z aplikacjami Gogle Play, wpisać hasło "czarniecki” i zainstalować zgodnie z instrukcją, praktycznie za pomocą jednego kliknięcia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm szkoła edukacja internet
Narzew
A.
polesie9
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Narzew
Narzew (25 listopada 2014 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie jedyne tego typu aplikacje.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.narzew.timetable

Tutaj appka dla Biskupiaka, Zamoya, Staszica, Sempołowskiej, Podwala i Gimnazjów 5 i 7 z Lublina

Jako autor muszę przyznać, że w Biskupiaku wcale nie było lepiej. Dyrektor nie zgodził się zrobić mojej aplikacji oficjalną. Oberwałem też za nielegalną dystrybucję na terenie szkoły. Co do artykułu - to nie zależy tylko od uczniów, ale także w znaczącym stopniu od dyrekcji.

A jeśli chodzi o sprawę twórców z Zamoya to jest szczera prawda dyrekcji tej szkoły niestety :/

Rozwiń
A.
A. (3 października 2014 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Czasami wystarczy im tylko nie przeszkadzać." - zdanie do przemyślenia dla Dyrektora Kowala

Rozwiń
polesie9
polesie9 (2 października 2014 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I to się nazywa Dyrektor - zawsze za uczniami stanie. Pochwalam i szanuję! :)

Rozwiń
Ala
Ala (2 października 2014 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Za taką samą aplikację, którą 2 lata temu zrobili uczniowie II LO w Lublinie (Zamoya), dyrektor groził im wyrzuceniem ze szkoły! Oto jest przykład, jak to samo wydarzenie zamienić w sukces, albo porażkę. Gratuluję Pani Dyrektor z Chełma właściwego podejścia do uczniów i do tematu.

Rozwiń
winphoneuser
winphoneuser (26 września 2014 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Gogle to na głowę się nakłada..


haha bez kitu ...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!