środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Uczniowie trzęśli się z zimna. W klasach siedzieli w kurtkach

Autor: bar

Wczoraj w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Hannie uczniowie i nauczyciele siedzieli na lekcjach w kurtkach. Temperatura sięgała tam zaledwie 14 stopni Celsjusza.

– Po weekendzie szkoła się wyziębiła – mówi Małgorzata Jasińska, dyrektor SP w Hannie. – Uprawniony fachowiec miał uruchomić piec centralnego ogrzewania już w piątek, ale się nie stawił. Dotarł do nas dopiero w poniedziałek. Dlatego też tego dnia z uwagi na zimno poleciłam skrócić każdą lekcję o 15 minut. Po godzinie 13 w szkole uczniów już nie było.

Dyrektor Jasińska podkreśla, że sezon grzewczy miał się rozpocząć dopiero w połowie bieżącego miesiąca. Z uwagi na nagłe ochłodzenie za zgodą organu prowadzącego, czyli lubelskiej Fundacji Akademia Umiejętności, podjęła decyzję o uruchomieniu pieca.

We wszystkich szkołach na swoim terenie gmina zainstalowała wiosną nowoczesne piece opalane peletem. Nowy system ogrzewania w porównaniu z poprzednim ma przynieść kilkunastoprocentowe oszczędności. Problem w tym, że z uwagi na wymogi gwarancyjne uruchomić może go jedynie osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

Wczoraj w gminie z tego samego powodu marzli także uczniowie szkół w Dołhobrodach i Holeszowie.

– W szkołach ma być ciepło – mówi Marek Czernecki z Fundacji Akademia Umiejętności, która między innymi prowadzi szkoły w Hannie i Holeszowie. – Będziemy monitorować nowy system centralnego ogrzewania. Wierzę, że sytuacja, jaka miała miejsce w ostatni poniedziałek w żadnej z naszych placówek już się nie powtórzy.

Czytaj więcej o: szkoła Hanna
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 października 2015 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak się dzieje w wielu szkołach. Organy prowadzące nakazują oszczędzać i nie dają dyrektorom pozwolenia na włączanie ogrzewania. Dzieci i nauczyciele chorują , ale kogo to obchodzi.

Rozwiń
Gość
Gość (14 października 2015 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gratuluję jełopom którzy nie rozumieją co to jest gwarancja i na czym polega. Jeżeli producent uzależnia gwarancję od tego, żeby pierwszego rozruchu dokonał ktoś przez niego uprawniony, to jasne, że pan Zenek z kotłowni nie może pójść i sobie ot tak napalić w piecu. Bo jak instalację szlag trafi, to raczej z pana Zenka szkoła kasy nie ściągnie, a producent będzie miał pełne prawo się wypiąć. Ale najwyraźniej komentujący z nowoczesną technologią mają do czynienia w toalecie publicznej jak widzą spłuczkę i coś bardziej skomplikowanego ich przerasta.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dyrektorka z prowincji pyta gościa z Lublina, czy może odpalić piec, bo zimno? W jakim my kraju żyjemy?

w kraju stworzonym prze solidaruchów z lat 80, oszczędzamy  aby bolek miał co dać jeść swojej gromadzie dzieci, bo odkąd zaczął rządzić krajem nie wygrywa w totka

Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina przekazała wszystkie szkoły fundacji i za oszczędności ogrzewa budynek gminy.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2015 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hehe, taka sama sytuacja była W śWIDNIKU w IILO Baczńskiego, tylko tam zarządzono oszczędności
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!