piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Udało się zebrać ponad cztery tysiące złotych dla chorej Ninki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 listopada 2011, 13:18
Autor: sad

Bohaterka wieczoru postanowiła wziąć aktywny udział w koncercie i wdrapała się na scenę<br />
 (Joanna Sa
Bohaterka wieczoru postanowiła wziąć aktywny udział w koncercie i wdrapała się na scenę
(Joanna Sa

Choć artystów występujących podczas koncertu charytatywnego "Daj dziesiątkę przybij piątkę” było wielu, to największą gwiazdą wieczoru była dwuletnia Ninka. W pewnym momencie, spontanicznie wdrapała się na scenę, co publiczność przywitała gromkimi brawami.

Koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie oraz Chełmski Dom Kultury na rzecz Ninki był wyjątkowy od początku do samego końca. I to z wielu przyczyn.

Piękne było to, że dla dwulatki potrzebującej pieniędzy na rehabilitację, zgodziło się wystąpić tak wielu artystów. Niektórzy przemierzyli wiele kilometrów, aby zagrać i zaśpiewać dla dziewczynki oraz wrzucić pieniądze do puszek.

Wśród wykonawców byli m.in. Magdalena Czyżewska, Bogdan Depta, Krzysztof Jasiuk, Mariusz Matera, Adam Piotrowski, Grzegorz Rybczyński, Marlena Stangryciuk, Mateusz Szerement, Dariusz Tokarzewski, Jarosław Tulikowski, Chór "Pogranicze”, Kapela "Kataryna”, Zespół RICCO oraz Chór "Wojsławianie”.

Wyjątkowa była też publiczność, która licznie stawiła się na koncercie wrzucając do puszek dziesięciozłotową "cegiełkę” oraz chętnie odwiedzała towarzyszący koncertowi kiermasz. Tam za wrzucenie do puszki datku, można było m.in. popróbować smakołyków przygotowanych przez panie z Przewodowa, Rakołup i Siedliszcza koło Dubienki.

– To był jeden z takich wieczorów, kiedy można przekonać się o wrażliwości ludzi – mówi Marian Lackowski, Kawaler Orderu Uśmiechu i organizator koncertu. – Cieszę się, że jest tyle osób, które chcą pomagać.

Podczas koncertu udało się zebrać dokładnie 4120,37 zł. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację dziewczynki. Mała Ninka dostała też prezenty. Wśród nich: przytulną pościel od firmy Ramzes, smakowity tort od Marleny Stangryciuk i… specjalną piosenkę o bocianie od Mariusza Matery.

– To bardzo wzruszające chwile, kiedy przekonujemy się, jak wielkie mamy wsparcie – mówi Agnieszka Nizio, mama Ninki. – Bardzo dziękujemy wszystkim za to, że przyszli na koncert. Ale największe podziękowania należą się naszemu dobremu duchowi Marianowi Lackowskiemu.

Kto na koncercie nie był, a chciałby pomóc Nince, może to zrobić wpłacając pieniądze na jej konto: Bank Ochrony Środowiska 96 1540 1144 2016 6444 8886 0002 z dopiskiem "Dla Niny”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!