poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Większość ulg, z których dotychczas korzystali podatnicy, zlikwidowano. Ale w ich miejsce pojawiły się nowe. Od początku tego roku można odliczyć od dochodu np. wydatki na działalność klubów sportowych.

– To doskonały pomysł, ale my raczej nie zrobimy na tym interesu – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego „Cement Gryf”. – Nasi zawodnicy nie płacą za udział w zajęciach, więc niczego odliczyć nie będą mogli. Jest to natomiast zachęta dla sponsorów, którzy wspomogą klub finansowo.
Gryf może liczyć na wsparcie, bo ma licencję sportową i osobowość prawną. Trenuje w nim około 250 zawodników, w tym większość juniorów.
Na sponsorów liczy też Chełmski Klub Sportowy. W treningach uczestniczy tu około 100 osób. One również nie ponoszą żadnych kosztów. – Naszą działalność w głównej mierze finansuje miasto – przyznaje Andrzej Wrona, pracownik klubu. – Ale bez wpłat z zewnątrz nie moglibyśmy normalnie funkcjonować.
Zawodnicy trenujący w Chełmskim Klubie Karate „Kyokushinkai” za zajęcia płacą 50 zł miesięcznie. – Tę dyscyplinę uprawia u nas 70 osób, przede wszystkim dzieci i młodzież – opowiada Paweł Pędziński, prezes klubu. – Pieniądze te idą na działalność klubu. Salę, którą wynajmujemy w MOSiR, opłacamy z dotacji miasta, zaś organizację zawodów finansujemy z datków pozyskanych od sponsorów. Pędziński nie ukrywa, że tych coraz trudniej pozyskać. – Mam nadzieję, że teraz, gdy można skorzystać z ulgi, grono osób wspomagających sport powiększy się – mówi.
Z odliczeń cieszą się rodzice dzieci, które uczęszczają na płatne zajęcia sportowe. – Dzięki tym przepisom zaoszczędzę kilkadziesiąt złotych – cieszy się pan Marian, którego syn trenuje karate.
Kluby liczą nie tylko na sponsorów, ale i kibiców, którzy dzięki wprowadzonej uldze być może chętniej będą kupować bilety na mecze. – Na pewno przekonam rodziców, by skorzystać z takiej szansy, bo jestem wiernym kibicem naszych koszykarek z Azotów-Meblotapu Chełm – mówi Adrian. – Mam nadzieję, że teraz nie będą mieli takich oporów i chętniej będą mi dawać pieniądze na bilet. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!