poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Chełm

Ulica strachów w Rejowcu Fabrycznym

Dodano: 6 września 2001, 18:42
Autor: (szer)

Targową w Rejowcu Fabrycznym trudno nazwać ulicą. To polna dróżka prowadząca w lewo równolegle do torów kolejowych i ulicy Skłodowskiej, zaraz przy wjeździe do miasta.

Mieszkańcy nie mogą doprosić się ani chodników, ani ulicznego oświetlenia.

Kilka lat temu - jak twierdzą - drewniane słupy miały być zamienione na betonowe. Prace zostały rozpoczęte, słupy usunięte, ale w ich miejsce nikt nie postawił nowych. Taka sytuacja trwa już trzy lata.

Mieszkańcy żyją w strachu. Niespełna dwa lata temu bandyci zamordowali dwie mieszkające tam staruszki. Boją się. Tym bardziej że wśród mieszkańców ulicy przeważają osoby starsze i schorowane.

- Na Targowej zameldowanych jest 26 osób - powiedział Robert Szokaluk, sekretarz Urzędu Miasta. - Stoi tam 20 domów. W 1998 roku wybudowaliśmy wodociąg. Po zabójstwach, które miały tam miejsce zamontowaliśmy cztery lampy oświetleniowe, bo tylko tyle było słupów. Od tamtej pory nikt z mieszkańców, ani radnych nie wystąpił do nas z wnioskiem o umieszczenie remontu w planach miejskich przedsięwzięć. Jest to warunkiem zapisania w budżecie miasta konkretnych środków finansowych.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24