wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Urząd wyszedł na ulicę

  Edytuj ten wpis

To był strzał w dziesiątkę. Przy namiocie ustawionym przez Powiatowy Urząd Pracy zebrały się tłumy. Każdy mógł sprawdzić oferty pracy w kraju i za granicą.

- Pracy szukam już sześć lat - mówi Irena Basaj z Chełma. - Takie akcje z pewnością ułatwiają znalezienie pracy, ale nie oszukujmy się. Kobieta po 40-stce ma nikłe szanse. Większość ofert jest skierowana do młodych. Jestem już tak zdeterminowana, że podjęłabym się każdego zajęcia.
- Targi pracy na ulicy zorganizowaliśmy po raz pierwszy - mówi Anna Mirzwa, kierownik referatu pośrednictwa pracy Powiatowego Urzędu Pracy. - Widać, że spotkały się one bardzo dobrym odbiorem mieszkańców. Poprzez wyjście z murów urzędu chcieliśmy pokazać, że nasze oferty są nie tylko dla wybranych. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy tylko przyjść i przejrzeć oferty.
A tych jest bardzo dużo. Do PUP miesięcznie trafia ich nawet 400. Niestety, nie wszyscy pracodawcy znajdują odpowiednich pracowników. Głównymi powodami są braki w kwalifikacjach zawodowych. - Widząc jednak jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy i w jakich dziedzinach brakuje pracowników, organizujemy szkolenia - dodaje Mirzwa. - Są one bezpłatne. Każdy bezrobotny może się doszkolić.
- Właśnie jestem na szkoleniu z metod poszukiwania pracy - mówi Alicja Wróblewska, tegoroczna absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. - Wiem, że teraz o wiele łatwiej pójdzie mi rozmowa kwalifikacyjna. Niestety, nie ma dla mnie odpowiednich ofert. Ale się nie poddaje i szukam dalej.
Mirzwa twierdzi, że o urzędzie pracy są dziwne opinie. - Ludzie myślą, że oferty są już dawno nieaktualne, że pracy nie ma - mówi. - To nie prawda. Pracy jest dużo, ale problem w tym, że brakuje niektórym kwalifikacji lub są one niedostosowane do potrzeb. Bardzo ciężko jest znaleźć chociażby główną księgową, spedytora ze znajomością angielskiego, czy farmaceutów.
Z dużym zainteresowaniem spotkały się także informacje o bezzwrotnych dotacjach na podjęcie działalności gospodarczej. - Każdy kto ma dobry pomysł na własną firmę, chciałby robić cos na własny rachunek ma teraz szanse - mówi Mirzwa. - Wszelkie informacje są udzielane bezpośrednio w PUP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!