piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Usypali mu hałdę śniegu pod samym nosem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2010, 14:23

Pan Grzegorz, właściciel sklepu przy ul. Księdza Popiełuszki nie może patrzeć, jak gospodarze targowiska składują pod jego bokiem hałdy śniegu. Oni z kolei uważają, że mają do tego prawo, bo to ich teren.

– Prędzej, czy później przyjdzie odwilż – mówi pan Grzegorz. – Woda z topniejącej hałdy zaleje całe otoczenie mojego sklepu. Już tak bywało.Właściciel interweniował w tej sprawie u prezesa spółki Targowiska Miejskie. Niczego nie wskórał.

– Powtarzam, że śnieg składujemy na naszym terenie – mówi Marian Pawluk, prezes spółki. – Skoro mamy taką możliwość, to z niej korzystamy. A jeśli chodzi o kupca, to przesadza, mówiąc o zagrożeniu. Między hałdą i ul. Księdza Popiełuszki jest studzienka, która zbierze wodę.

Pawluk podkreśla, że tegoroczna zima wszystkim zdążyła już dokuczyć. Wszyscy musimy też sobie jakoś z nią radzić, także godząc czasami nawet sprzeczne interesy.

Pan Grzegorz jest przeciwnego zdania. – Z doświadczenia wiem, że kiedy tylko śnieg zacznie topnieć, to studzienka natychmiast zostanie zamulona, a więc nie spełni swojej roli – mówi. – To każe mi obawiać się, że i tym razem nie uniknę kłopotów.

– Jeśli chodzi o zimowe utrzymanie dróg, to sytuacja staje się już niemal dramatyczna – mówi Marian Lipczuk, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – Do tej pory zdążyłem wykorzystać wszystkie przeznaczone na ten cel fundusze.

Teoretycznie pieniędzy miało wystarczyć mi do końca marca. Tymczasem musiałem zaciągnąć kredyt, aby mieć za co odśnieżać miasto. Mam nadzieję, że zostanie on nam zrefundowany. Podwładni Lipczuka między innymi usuwają śnieg z pl. Łuczkowskiego i deptaka na ul. Lwowskiej.

Składują go na terenie bazy MPRD. Problem w tym, że i tam zaczyna brakować już miejsca. – To nie jest tak, że śnieg można załadować na ciężarówki i wywieźć, gdzie popadło – mówi Lipczuk. – Z uwagi na to, że zawiera sól, nie można go zrzucić na terenach użytkowanych rolniczo. Trzeba też mieć na to zgodę właściciela, a kto chce mieć na swoim terenie górę śniegu, która prędzej, czy później musi stopnieć?

Śnieg obrzydza życie także mieszkańcom chełmskich osiedli, a szczególnie kierowcom. – Nie podejrzewam pracowników, którzy zajmują się odśnieżaniem osiedlowych alejek o złośliwość, ale uważam, że trochę brakuje im wyobraźni – mówi pan Karol.

– Spychają śnieg w taki sposób, że skutecznie zasypują wjazdy na przydomowe parkingi. W efekcie, aby móc wyjechać do pracy, najpierw w pocie czoła muszę wykpać w hałdzie śniegu wyłom na szerokość mojego samochodu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Janusz26b14
gs
Basetla
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Janusz26b14
Janusz26b14 (10 lutego 2010 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczególny brak wyobraźni właścicieli samochodów widać przy ul.11 Listopada w Chełmie.Samochody postawione przed opadami śniegu z dala od krawężnika obecnie zawęziły drogę ,że jest problem z przejazdem w tym miejscu.Ponadto obok samochodów są zwały śniegu.Stoją tam również inne samochody i wyglądają jakby były porzucone i obsypane śniegiem.Nie było takich problemów gdy w tym rejonie było ograniczenie parkowania na głównym ciągu komunikacyjnym.
Rozwiń
gs
gs (8 lutego 2010 o 06:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Basetla napisał:
Tylko głupole piszą takie rzeczy o zimie, już ci kasy zabrakło, wiesz na jakiej to ulicy a widzisz, że od kilkunastu dni na ulicach Chełma nic te zimowniki nie robią bo nie ma co a wiesz,że kaskę wezmą za nic. To napisz a nie politykujesz oszczerco jeden. Do kogo apelujesz do garski
wyborców co się na jednym traktorze zmieszczą. PRAWICA DO WŁADZY MASZERUJE. Umiecie opluwać ludzi jak Czech cos napisał to sie podpisał, zobacz co Kowalczuk teraz robi jest szefem największego zakładu w Chełmie. Ci dwaj mogą sprawić, że Chełm będzie miał normalną demokratycznie działająca władzę, władzę PRAWICY która się na 200% zjednoczy.

Lech Czech i Rus do bajek włóż!
Prawica czyli Kocham Chełm(cofam Chełm) na czele z Grabczukiem rządziła 4 lata temu. Po efektach ich poznaliśmy! Teraz uszczęśliwiają całe województwo co też widać!
Rozwiń
Basetla
Basetla (6 lutego 2010 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gs napisał:
Właśnie RM głosami PO i PiS zmniejszyła środki na utrzymanie (odsnieżanie) dróg.Na czele klubu PiS stoi dyrektor zarządu dróg . Pamiętajmy przy najbliżźszych wyborach żeby nie wybierać takich ludzi. Różnych Czechów(czy to Polak?), Kowalczuków i innych bajek!Tylko głupole piszą takie rzeczy o zimie, już ci kasy zabrakło, wiesz na jakiej to ulicy a widzisz, że od kilkunastu dni na ulicach Chełma nic te zimowniki nie robią bo nie ma co a wiesz,że kaskę wezmą za nic. To napisz a nie politykujesz oszczerco jeden. Do kogo apelujesz do garski
wyborców co się na jednym traktorze zmieszczą. PRAWICA DO WŁADZY MASZERUJE. Umiecie opluwać ludzi jak Czech cos napisał to sie podpisał, zobacz co Kowalczuk teraz robi jest szefem największego zakładu w Chełmie. Ci dwaj mogą sprawić, że Chełm będzie miał normalną demokratycznie działająca władzę, władzę PRAWICY która się na 200% zjednoczy.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2010 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~evo~ masz rację kierowca pługa jak przejedzie koło wjazdu powinien wyjść z auta i łopatą odkopać wyjazd by Pan Karol mógł spokojnie wyjechać (może zawsze parkować na ulicy wtedy pług nie zasypie mu wjazdu, lub poczekać aż ktoś inny odkopie i wine za spóźnienie zwalić na drogowców) a ~gs~ jest chyba jakiś stronniczy politycznie
Rozwiń
gs
gs (5 lutego 2010 o 06:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie RM głosami PO i PiS zmniejszyła środki na utrzymanie (odsnieżanie) dróg.Na czele klubu PiS stoi dyrektor zarządu dróg . Pamiętajmy przy najbliżźszych wyborach żeby nie wybierać takich ludzi. Różnych Czechów(czy to Polak?), Kowalczuków i innych bajek!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!