piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

W Chełmie trwa Giełda Szkół (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2012, 15:52
Autor: sad

Giełda zaprasza uczniów jeszcze jutro i w piątek w godz. 8.30-13.30 (Joanna Sadowska)
Giełda zaprasza uczniów jeszcze jutro i w piątek w godz. 8.30-13.30 (Joanna Sadowska)

Kilkuset uczniów odwiedza dziennie Giełdę Szkół zorganizowaną już po raz szesnasty przez Bibliotekę Pedagogiczną. Gimnazjaliści mają okazję zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z Chełma i powiatu chełmskiego. Giełda trwa od poniedziałku. Spóźnialscy mogą jeszcze na nią zajrzeć jutro lub w piątek.

Najwiekszą zaletą imprezy podkreślaną też przez samych odwiedzających jest to, że to uczniowie promują swoje szkoły i opowiadają o nim młodszym kolegom.

Aneta Kiwińska i Ania Szczepaniak przyszły na giełdę razem ze swoją klasą. Wśród wielu szkolnych stoisk im najbardziej spodobało się to, przygotowane przez Liceum Ogólnokształcące w Dubience. Dlaczego?

– W tej szkole mają klasy mundurowe, a taki profil wydaje się ciekawy – mówią gimnazjalistki. – Zachęciły nas jeszcze prezentowane tu zdjęcia. Widać, że w tej szkole naprawdę dużo się dzieje.

Obie dziewczyny mieszkają w Chełmie, ale mimo to uznały, ze warto zastanowić się nad ofertą szkoły z powiatu.

– Ale to przecież nie jest żaden problem – tłumaczy Michał Kryszczuk, z klasy o profilu służba graniczna dubienieckiego LO. – Mamy u nas internat. Ja też jestem z Chełma. Uczę się w Dubience i mieszkam w internacie. Jestem zadowolony z tego wyboru, szczególnie, że szkoła naprawdę spełniła moje oczekiwania. Dlatego szczerze mogę polecać ją innym.

Uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych prześcigali się w kuszeniu gimnazjalistów ofertami szkół, w których się uczą. Pierwszoklasistki Natalia Budzyńska i drugoklasiści Kasia Krasnowska i Dawid Stepaniuk promowali wczoraj na giełdzie IV LO w Chełmie.


– Najważniejsze, to wychodzić do uczniów, zachęcać do rozmowy, mówić prostym językiem, wtedy oni się ośmielają – mówi Kasia.

Ośmielają i zadają pytania. Jakie najczęściej? – O profile klas, punktację, atmosferę w szkole, nauczycieli – wyliczają Natalia i Justyna.

– Sama, jako gimnazjalistka byłam na takiej giełdzie i te same rzeczy mnie interesowały – dodaje Natalia.

A Dawid dorzuca: Tłumaczymy im wszystko, co tylko chcą wiedzieć. Po prostu mówimy, jak jest. A że mamy fajną szkołę, to obywa się bez koloryzowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!