poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

W Chełmie uczniowie douczali się za "dziękuję”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2012, 15:33
Autor: sad

Przez wszystkie lata z bezpłatnych korepetycji w Civitas Christiana skorzystało już ponad tysiąc dzi
Przez wszystkie lata z bezpłatnych korepetycji w Civitas Christiana skorzystało już ponad tysiąc dzi

Ponad setka uczniów skorzystała w zakończonym właśnie roku szkolnym z bezpłatnych zajęć wyrównawczych. Korepetycje "za dziękuję”, zorganizował chełmski oddział Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, oddział w Chełmie bezpłatne korepetycje dla uczniów z ubogich rodzin organizuje od kilku lat. Ostatnia edycja trwała do końca czerwca. Zainteresowanie, jak co roku było ogromne. Z zajęć skorzystało ponad 100 dzieci i młodzieży ze wszystkich chełmskich szkół. To, jak mówią organizatorzy akcji, świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu pomoc.

– Zgłaszają się do nas rodzice, którzy pytają o dodatkowe lekcje i mając taką możliwość z radością zapisują na nie swoje dzieci – mówi Tadeusz Boniecki, Przewodniczący Chełmskiego Oddziału "Civitas Christiana”.

– Mamy także stałych uczniów, którzy korzystają z zajęć każdego roku. Dzięki temu wielu z nich znacząco poprawiło swoje stopnie. Wymagania wobec uczniów nieustannie rosną. Często dzieci nie dają sobie rady z opanowaniem całości materiału, a rodziców nie stać na prywatne lekcje. A nasze stowarzyszenie co roku pomaga w wyrównaniu szans edukacyjnych bezpłatnie, tylko za "dziękuję” .

W tegorocznej edycji największym zainteresowaniem cieszyły się korepetycje z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i chemii. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli-wolontariuszy.

W akcję stowarzyszenia włączyli się: Eulalia Misiura, Pelagia Leposińska, Magdalena Machowicz, Tomasz Włodarczyk, Andżelika Klimek, Krzysztof Brach, Daniel Kodeniec, Paweł Mroczek, Janusz Krzywicki, Krystyna Puacz i Alina Czarna.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że i tym razem nasi korepetytorzy, pomimo wielu własnych zajęć zgodzili się bezinteresownie i z dobrego serca pomagać potrzebującym uczniom – mówi Boniecki. – Ale dobro wyświadczone drugiej osobie wraca zawsze jak bumerang. Jak mówił Jan Paweł II, człowiek jest wielki nie przez to co ma, ale czym dzieli się z innymi.

Zajęcia wyrównawcze prowadzone były w małych grupkach, co chwalili i korepetytorzy i uczniowie. – Zajęcia były bezstresowe, pani wszystko dokładnie tłumaczyła – mówi jedna z uczennic, która korzystała z korepetycji z polskiego. – W małej grupie łatwiej się uczyć, zawsze można o wszystko spytać. Te zajęcia bardzo mi pomogły.

Zajęcia wyrównawcze, to nie jedyna forma pomocy oferowana przez stowarzyszenie.
– Rozumiejąc trudności, z jakimi w życiu codziennym spotykają się osoby jąkające, organizujemy też terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tym zakresie – mówi prezes.

– Bezpłatne zajęcia, także w ramach wolontariatu, prowadzi specjalista logopeda Małgorzata Marciniak. Dzięki jej cierpliwości, zaangażowaniu i zastosowaniu sprawdzonych w terapii metod, udało się pomóc wielu osobom mającym problem z wymową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 września 2015 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bardzo miły gest ze strony Stowarzyszenia Civitas Christiana i napewno dużo to pomogło dzieciom, które nie mogą sobie pozwolić na prywatne lekcje. Ciekawi mnie czy tego typu zajęcia Stowarzyszenie Preply http://preply.com/pl/lublin/korepetycje-z-chemia niechciało by zoorganizować z Korepetytorzy z chemii w Lublinie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!