piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

W co zainwestuje Chełm: Poznaj projekt budżetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 września 2013, 19:01
Autor: Paweł Puzio

Ratusz w Chełmie przymierza się do przyszłorocznego budżetu. Kilka inwestycji to pewniaki. Kierowcy już mogą szykować się na korki.

Chociaż do przyjęcia budżetu zostało jeszcze trochę czasu znane są już najważniejsze inwestycje, jakie miasto chciałoby wykonać w przyszłym roku.

Niemal pewnym zadaniem będzie budowa kilku kilometrów nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Ceramicznej, Szpitalnej i Wojsławickiej. Powstaną one w ramach programu Trasy Rowerowe Polski Wschodniej. – Kolejną ważnym zadaniem ma być kontynuacja budowy Transgranicznego Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej czyli dokończenie Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

– W przyszłym roku rozpocznie się także budowa największej sportowo-rekreacyjnej inwestycji ostatnich dekad, czyli Centrum Sportów Wodnych przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej. Projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy już za kilka tygodni – dodaje Agata Fisz, prezydent miasta Chełm.

Nie powinno również zabraknąć prac drogowych. Najistotniejszą będzie przebudowa największego w Chełmie ronda im. Romana Dmowskiego na krzyżówkach lubelskich, a także budowa nowego ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Wojsławickiej i Al. I Armii Wojska Polskiego wraz z połączeniem z ulicą Partyzantów. Prawdopodobne drogowcy pojawią się na kolejnym odcinku tzw. korytarza staromiejskiego, a więc na skrzyżowaniu ul 1 Pułku Szwoleżerów oraz na ul. 11 Listopada.

– Obecnie trwają prace nad dokumentacją techniczną dla kilku skrzyżowań i ulic. Dopiero po ich zakończeniu wiadomo będzie jaka jest kosztorysowa wartość tych prac, co pozwoli na dokładne określenie zakresu remontów – dodaje Agata Fisz – Chciałabym aby pracami objąć także inne główne drogi Chełma, chociażby ulicę Kolejową, Wojsławicką. Metalową i kolejne odcinki S12. Bę-dzie to jednak zależało od możliwości finansowych – kończy prezydent.

Pewne jest natomiast, iż w inwestycyjnych planach miasta znajdzie się jeszcze wiele innych przedsięwzięć, w tym remontów mniejszych ulic i chodników.

- W przyszłorocznym budżecie znajdzie się zapewne kilkadziesiąt zadań inwestycyjnych. Oprócz dużych inwestycji dla wszystkich mieszańców, na pewno uwzględnione zostaną również mniejsze zadania w poszczególnych osiedlach – zapewnia Agata Fisz.

NASZE PIENIĄDZE

Projekt budżetu miasto przygotować musi do 15 listopada. Formalną oceną dokumentu zajmie się wówczas Regionalna Izba Obrachunkowa. Jeśli nie dopatrzy się tam nieprawidłowości, projekt stanie pod obrady na grudniowej sesji rady miasta. Na jego uchwalenie radni mają czas do końca tego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 października 2013 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

no jest jeszcze dużo roboty w mieście , dużo się zmieniło , już coraz bliżej celu ale jeszcze zostało parę zakładów pracy więc trochę to potrwa zanim będzie można mieszkańców całkowicie zadłużyć i przejąć wszystko za darmochę. Myślę , że trzeba by jeszcze kilka marketów otworzyć najlepiej z samymi kasami samoobsługowymi takimi jak w tesco , aby ograniczyć liczbę pracowników do minimum, trzeba inwestować w automatyzację - nawet unia wspiera projekty innowacyjnej gospodarki , więc trzeba zastąpić jak najwięcej ludzi maszynami, nie będzie pracy to albo się wyprowadzą za granicę albo zadłużą , oddadzą skromne majątki za darmo i pójda pod most a tam już szybko zachorują , nawet jak się zapiszą w kolejkę do lekarza to pewnie większość nie dotrwa. Tylko co wtedy miasto zrobi z takim dużym chełmskim "polem pustostanów" ? może zrównać z ziemią i postawić spalarnię śmieci - największą w europie, chociaż śmieci z europy jest już gdzie palić przecież jest "cementownia" , a tak na marginesie to za dużo ludzi tam pracuje, ale to kwestia czasu i rozwiążą ten problem, no to może skład azbestu albo odpadów radioaktywnych? ale póki co , póki jeszcze pałętają się ludzie to może zrobić kurort dla mysliwych z całej europy , a bezrobotni będą za miskę zupy całymi dniami z kołatkami na nagonce popitalać , a co bardziej zdesperowani za większą miskę to i zwierzaki mogą udawać. No coś będzie trzeba zrobić w tym Chełmie.

Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2013 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystko jedno wybory czy nie ważne żeby nam było lepiej jeździć! Ja tam jestem zadowolona z rządów Pani Fisz. Przynajmniej widać, że coś się w naszym mieście dzieje. Rodzina, która mnie po wielu latach odwiedziła nadziwić się nie mogła jak u  nas ładnie

to gdzie twoja rodzina mieszka? po polsce nie jeździ? zawieź ją do innych miast to im z wrażenia gacie z dupy spadną .Gówno się robi w Chełmie przy takich możliwościach finansowania ze środków UE można śmiało powiedzieć że nic nie jest zrobione - pomijając te wyprdukowane buble typu ścieżka rowerowa za ponad 5 mln. zł , a jak jesteś zadowolona to oznacza że albo pracujesz w budżetówce albo wyremontowali drogę pod twoją chałupę.

Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2013 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

najpierw zadbać o to aby mieszkańcy nie byli narażeni na utratę zdrowia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie a później rozrywki i komfort - jeżeli nie znajdą się w budżecie na 2014 rok inwestycje poprawiające standardy środowiska , jeżeli nie zostaną podjęte kroki w kierunku ochrony mieszkańców przed hałasem , spalinami itp. to gwarantuję obecnej władzy wizyty z prokuratury i nie będzie wymówki , że budżet miasta jest zbyt mały bo nikogo to nie interesuje - obowiązek jest obowiązkiem , mnie też się nikt nie pyta czy mam na podatek śmieciowy, podatek od nieruchomości etc. to że ja mam mały budżet nie usprawiedliwia mnie do łamania prawa, do nie wywiązywania się z obowiązków.

Rozwiń
Dzidek
Dzidek (26 września 2013 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A kolejowa to co????Ehhh Pani Prezydent...........

Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2013 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:ph34r: KIEDY W KOŃCU ZAMIAST nikomu nie potrzebnych ścieżek rowerowych szanowan pani prezbuduje ulicę LUBELAKSA, bo na DARMOCHE nie ma co liczyć. Pozdrawiam. :D 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!