piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

W LWDI boją się o pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2010, 15:46

Prezydent Agata Fisz zyskała sojusznika, który podobnie jak ona domaga się od marszałka zmiany decyzji w sprawie likwidacji Lubelskiej Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji w Chełmie . To Zbigniew Matuszczak, poseł SLD i partyjny kolega prezydent Chełma.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w sporze o LWDI nie chodzi tylko o przepisy prawa i ochronę miejsc pracy, ale także politykę.

Marszałek Krzysztof Grabczuk choć zapewnia, że likwidacja jednostki jest konieczna, bo wymagają tego przepisy ustawy o finansach publicznych, wytyka jednocześnie prezydent Chełma, że broniąc LWDI dba jedynie o swoje miejsce pracy (Fisz jest formalnie ciągle tam zatrudniona).

Z kolei sama prezydent, choć występuje w obronie miejsc pracy, to jednocześnie atakuje kandydatkę PO na prezydenta (która głosu w sprawie nie zabierała), że miejsc pracy nie broni.

Pomiędzy tymi utarczkami i wymianą korespondencji na najwyższych szczeblach są sami pracownicy LWDI, którzy boją się o swoje miejsca pracy. Jak sami przyznają, część z nich już otrzymała wypowiedzenia.

– Nie czujemy się bezpieczni – piszą anonimowo w liście wysłanym m.in. do redakcji Dziennika. – Przez wiele lat tworzyliśmy tę jednostkę. Sumiennie i rzetelnie wypełnialiśmy wszystkie zalecone przez Zarząd Województwa Lubelskiego zadania. Ta praca, to jedyne nasze źródło utrzymania. Wiadomo przecież jak trudna jest sytuacja na rynku pracy, szczególnie w tak małej miejscowości, jaką jest Chełm.

W podobnym duchu wypowiada się poseł Matuszczak w liście skierowanym do marszałka. Wskazuje, że decyzja likwidacji jednostki w Chełmie i powołanie nowej w Lublinie jest szkodliwa. A jedynym efektem będzie zwiększenie bezrobocia na terenie Chełma i zapewnienie dodatkowych miejsc pracy w Lublinie. – Apeluję do pana, także jako do byłego radnego i prezydenta Chełma o ponowne rozważenie sprawy i zmianę decyzji – pisze Matuszczak w liście.

Tymczasem, jak tłumaczy Franciszek Pietruk, p.o. dyrektora LWDI likwidacji jednostki z siedzibą w Chełmie i gospodarstwa pomocniczego w Lublinie, uniknąć się nie da. Na ich miejsce, z nowym rokiem powstanie za to Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich. Ten jednak będzie się mieścił w Lublinie. Czy znajdą tam pracę wszyscy pracujący dziś w Chełmie, a jest to na chwilę obecną 16 osób? Nie wiadomo. Nowa jednostka bowiem będzie się zajmowała jedynie zarządzaniem. Inwestycjami już nie.

– Ale nikomu z naszych pracowników nie grozi bezrobocie – uspokaja Pietruk. – Każdy, powtarzam, każdy z nich dostanie propozycję nowej pracy, albo w ZNW, albo w innej jednostce organizacyjnej urzędu marszałkowskiego.

Jakie to będą propozycje, jeszcze nie wiadomo. Jak mówi dyrektor będzie to można określić dopiero po stworzeniu regulaminu organizacyjnego i schematu Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich. Jedno jest pewne. Ci, którzy do tej pory pracowali w Chełmie, będą musieli albo zgodzić się na zmianę miejsca zatrudnienia na Lublin, albo na szukanie pracy na własną rękę.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gośc.
Maksio
Filip
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gośc.
Gośc. (2 września 2010 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełmianie po tych wpisach,lubliniacy z Was się śmieją.Nie umiecie myśleć i pisać.
Rozwiń
Maksio
Maksio (2 września 2010 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W sumie to z chęcią pogoniłbym tych nierobów, ale z drugiej strony w Chełmie zlikwidują, a np. w Lublinie utworzą 16 stanowisk dla nierobów, to już niech lepiej siedzą tutaj.
Rozwiń
Filip
Filip (2 września 2010 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ta praca, to jedyne nasze źródło utrzymania. Wiadomo przecież jak trudna jest sytuacja na rynku pracy, szczególnie w tak małej miejscowości, jaką jest Chełm."

Oni martwią się o pracę??Zaraz jakiś "kolega po fachu" załatwi im inną ciepłą posadkę...Co mają powiedzieć biedne rodziny bez pracy, młodzież po szkole (bez doświadczenia) lub osoby po 50 r.ż.? Nie tylko dla tych urzędników jest trudna sytuacja na rynku pracy.
Rozwiń
KK
KK (2 września 2010 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POWINNO SIĘ ZWOLNIĆ Z 90% URZĘDNIKÓW ,I TAK NIC NE ROBIĄ CO WIDAĆ PO LUBLINIE I WOJEWÓDZTWIE .NA TAKIE OSIĄGNIĘCIA TYCH 10 % TO I TAK ZANADTO
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2010 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy znowu przed wyborami pójdą podwyżki dla Urzędasów i spółek miejskich z naszych podatków... SLD jest znane z przedwyboczej kiełbasy.. TYLKO NIE MOIM KOSZTEM!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!