poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Chełm

W poprzek narkotykowego szlaku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2001, 20:35
Autor: Bożena Czyż

Wczoraj w Chełmie uroczyście otwarto zamiejscową placówkę lubelskiego XV Wydziału Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. To zapora dla narkotykowego – wiodącego z Azji szlaku, szmuglu ludzi, broni, kradzionych samochodów, bezakcyzowej wódki i papierosów. Ma też zapobiegać działaniom terrorystów.
To pierwsza i jedyna na granicy wschodniej placówka „polskiego FBI”. Na granicy zachodniej jest ich więcej. Wschód to przyszła granica Unii Europejskiej, nieprzypadkowo więc w utworzenie i wyposażenie chełmskiej placówki 20 tys. funtów zainwestował rząd angielski.
– Doceniamy skuteczność polskich służb – mówi Tom Simmson, zastępca ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce. – Współdziałamy ze sobą od pewnego czasu i to nie bez powodzenia.
Placówka CBŚ w Chełmie, także przy udziale finansowym polskiego rządu, należy do najlepiej wyposażonych w kraju.
– Nastawiamy się na zwalczanie zorganizowanej przestępczości transgranicznej – mówi inspektor Adam Rapacki, zastępca komendanta głównego policji. – Dzięki naszym działaniom granica wschodnia powinna być lepiej chroniona i jeszcze bardziej szczelna.
Ostatnio zagrożenie przestępczością zorganizowaną na Wschodzie wzrasta. W statystykach lokalnych komend policji odnotowuje się znaczący wzrost przemytu bezakcyzowych towarów, kradzionych samochodów a Straż Graniczna przechwytuje coraz więcej nielegalnych imigrantów. Specjaliści z Warszawy mówią o wiodącym tą drogą bałkańskim, czy jedwabnym szlaku przemytu narkotyków z Afganistanu i byłych państw WNP na Zachód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!