wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

W szkołach ponadgimnazjalnych są jeszcze wolne miejsca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2008, 17:29

Ani jednego absolwenta nie przyjmie już II Liceum Ogólnokształcące. Powód? Brak wolnych miejsc.

Podobnie jest w III LO. Na chętnych czekają jeszcze I i IV LO, pod warunkiem,
że kandydaci będą mieli wymaganą liczbę punktów.

W tym roku największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się II i III LO. - Mamy siedem klas liceum i zero wolnych miejsc - mówi Edyta Chudoba, dyrektor ZSE i III LO. - Wszyscy, którzy spełnili kryteria punktowe dostali się. Ale ciągle odbieramy telefony od tych, którzy chcieliby się uczyć w naszej szkole, ale, niestety, nie mają wymaganej liczby punktów. Ustaliliśmy pułap na 80 punktów. Jeśli ktoś tyle ma, jest jeszcze kilka wolnych miejsc w Technikum Ekonomicznym.
W I LO, gdzie początkowo zamierzano utworzyć 10 klas, ostatecznie skończyło się na ośmiu. Tam pułap punktowy wynosił 125 i, niestety, nie wszyscy chętni mogli mu sprostać. - Nie chcieliśmy obniżać poprzeczki, osiem klas nam wystarczy - mówi Dariusz Kostecki, dyrektor I LO. - Mamy jeszcze osiem wolnych miejsc i serdecznie zapraszamy. Chcemy, aby nasza szkoła była otwarta dla wszystkich, którzy chcą się uczyć, nie tylko dla elit.

Wczoraj wśród osób, które przyszły do I LO sprawdzać wywieszone listy byli Ernest Kryszeniuk, Daria Karczmarczyk i Marcin Król. Cała trójka skończyła tę samą klasę w Gimnazjum nr 2. - Złożyliśmy dokumenty tylko do I LO do klasy ekonomicznej i wszyscy się dostaliśmy - mówi się Ernest. - Bardzo się cieszymy, że mamy to już za sobą. Fajne jest też to, że w nowej szkole, dalej będziemy się razem uczyć.

Wśród zainteresowanych nauką w IV LO, największą popularnością cieszyły się klasy o profilach: pedagogicznym, dziennikarskim i sportowo-turystycznym. Niestety, nie dla wszystkich starczyło w nich miejsc. - Możliwe, że osoby, które nie dostały się do wymarzonej klasy, zrezygnują. Ale obecnie sytuacja jest taka, że chcieliśmy utworzyć siedem klas i tyle mamy - mówi Marzena Koprukowniak, dyrektor szkoły. - Możemy przyjąć jeszcze tylko kilka osób.

Dla tych, którym nie powiodło się z liceum, pozostają jeszcze technika i szkoły zawodowe. Tam wolnych miejsc jest więcej.
(moj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Olusiowata
i
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 sierpnia 2008 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAJNA SZKOŁA z rodzinną atmosferą(BEZ TEŚCIOWEJ), cku
TO Dobra szkoła CKU ul.Podwale 3 LUBLIN
patrz lubelskie post Igair
Rozwiń
Olusiowata
Olusiowata (14 sierpnia 2008 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytanie.
Te 80pkt to na 200, czy 100 możliwych ? xD
Rozwiń
i
i (11 lipca 2008 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"W tym roku największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się II i III LO. - Mamy siedem klas liceum i zero wolnych miejsc - mówi Edyta Chudoba, dyrektor ZSE i III LO. - Wszyscy, którzy spełnili kryteria punktowe dostali się. Ale ciągle odbieramy telefony od tych, którzy chcieliby się uczyć w naszej szkole, ale, niestety, nie mają wymaganej liczby punktów. Ustaliliśmy pułap na 80 punktów. Jeśli ktoś tyle ma, jest jeszcze kilka wolnych miejsc w Technikum Ekonomicznym." - kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem??
Rozwiń
III LO
III LO (11 lipca 2008 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zXC napisał:
Kogo dziwi brak miejsc w III LO, skoro ustalono limit na 80 pkt, a jest jeszcze tylko kilka miejsc do I LO, gdzie limit wynosił 125 punktów?

chyba masz jakieś niewiarygodne źródło informacji albo nie umiesz czyta tekstu ze zrozumieniem. Do III LO próg min. wynosił 154 lub 127 z wależności od profilu klasy, a nie tak jak TY podajesz 80. Chyba szkoły Ci się pomyliły. <do IV LO trzeba było miec ok. 80 pkt.> Jeżeli masz jakieś informacje "z pod biurka dyrektora" to bardzo przepraszam, ale ja powołuję się na artykuł, któery ukazał się we wczorajszym wydaniu "dziennika Wschodniego".
Rozwiń
zXC
zXC (11 lipca 2008 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kogo dziwi brak miejsc w III LO, skoro ustalono limit na 80 pkt, a jest jeszcze tylko kilka miejsc do I LO, gdzie limit wynosił 125 punktów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!