piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

W szkołach zabrakło najmniejszych dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2009, 17:11

W tym roku szkolnym do chełmskich szkół trafiło zaledwie 13 sześciolatków. Tym sposobem, np. w "Dwójce” znalazł się… jeden, chociaż szkoła była przygotowana na stworzenie całej klasy.

W Szkole Podstawowej nr 2 sześciolatki miały się uczyć na parterze. Tam też została urządzona świetlica, a obok wygospodarowano pomieszczenie na pokój zabaw. Szkoła pomyślała także o dowozie posiłków dla maluchów. Słowem wszystko było zapewnione. Tylko dzieci zabrakło.

– Potrzeba czasu, aby rodzice przekonali się, że wcześniejsze rozpoczęcie nauki przez ich dzieci, będzie miało duże znaczenie dla ich rozwoju – mówi Dorota Mandzińska, dyrektor SP nr 2. – Wierzę, że już w przyszłym roku uda nam się skompletować zerową klasę. Jesteśmy na to przygotowani.

Po wakacyjnych remontach, wnętrze "Dwójki” wygląda jak nowe. Za około 200 tys. zł zostały w niej wymienione wszystkie okna i parapety. Zmodernizowano też obie łazienki i odświeżono korytarze. Poza gabinetem dyrektora, we wszystkich pozostałych pomieszczeniach są nowe meble, w tym specjalne ławki dla sześciolatków. Do tego należy dodać wyposażenie sali audiowizualnej z interaktywną tablicą, elektroniczny dziennik oraz monitoring wszystkich szkolnych pomieszczeń.

– Muszę przyznać, że miasto nie żałowało nam pieniędzy – mówi Mandzińska. – Dzięki temu w szkole mamy wszystko, co najlepsze. Ważne jest też i to, że cały wysiłek związany z poprawą warunków w naszej szkole docenili rodzice.

– Szkoła po remoncie wygląda świetnie – przyznaje Małgorzata Kozak, której dwaj synowie uczą się w "Dwójce”. – Dla dzieci to ważne, w jakich warunkach uczą się i spędzają czas.

Uznanie ze strony rodziców ma dla Mandzińskiej szczególne znaczenie. W końcu to być, albo nie być dla jej placówki. Obecnie uczy się tu 180 dzieci, tymczasem miejsca jest dla 250. Sześciolatki miały poprawić tę statystykę, ale, niestety, nie dopisały. Jedyny sześcioletni uczeń, który tutaj trafił, uczy się razem z pierwszakami. Podobne rozwiązanie zastosowano w innych szkołach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZOŁZA
Gość
tomcat
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZOŁZA
ZOŁZA (7 września 2009 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4][color="#0000FF"]WINNY i KULawy PEDAGOG czyli [color="#FF0000"]HABITOWI (HAB.) W AKCJI:
[/color]
Rozpoczął się nowy rok szKULny, nowe założenia programowe rozdmuchało Ministerstwo wprowadzając dzieciakom owoce - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie posiada się ze szczęścia, że [color="#FF0000"]Ministerstwo nie wprowadziło OWOCÓW PAPIESKICH - GRANATÓW. [/color]One z KULei smakują najlepiej podawane we właściwy sobie sposób - rzucane, a ten sposób opanował do perfekcji Papież Benek XVI już w 1939 r., a za nauczyciela miał tez nie byle kogo lecz samego Adolfa Hitlera - bądź, co bądź postać znana nawet z historii. Sam zaś KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje nawet Ministerstwu zwrócić baczna uwagę, aby nie przeoczyć momentu ogłoszenia Go ŚWIĘTYM! Może okazać się lepszym od JP 2!
To już KULejna lekcja, że dzieci nie można wykorzystywać do wszystkiego, bo część spraw zarezerwowana jest dla dorosłych - o tym zapomnieli Policjanci, co świadczy o braku przygotowania do prowadzenia tego typu zajęć. gdzie byli Psychologowie Policyjni?
Skoro już trafili w znanego dzieciom Pedagoga, który jak wynika był winny i po Godzinkach - czyli miał wolne - to teraz czas na zbawienną działalność kościoła.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SLOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY pozwoli sobie zauważyć, że kościół napier...niczał w organistów dorabiających w szkołach (lata 1990-te) i płacił tak niskie pensje, że rachunki za prąd były wyższe niż sama miesięczna pensja! teraz duchowieństwo władowało się wszędzie -od żłobków po hospicja... i księżą kapelani kontrolują wszystko.
Skoro tak sprawa się ma należy w obronie Pedagoga wykorzystać zbawczą moc kościoła i wytłumaczyć w Sądzie (jeszcze nie ostatecznym), że tak działa KREW PAŃSKA, sam zaś Pedagog Odprawiał Godzinki... i równocześnie był po Godzinkach!
Na świadków i jako dowody rzeczowe w sprawie należy powołać księży - jak Oni dmuchną w probierz to zabraknie pierdli, a na jezdniach będzie więcej wolnego miejsca - i tez przecież będą po sprawowanej liturgii Mszalnej!
A skoro już o Liturgii Mszalnej, która też jest winna, to:
1) Nie tak dawno (przełom IV/V.2009 r.) TVP podała, że kościół troszcząc się o diabetyków "stworzył" [color="#FF0000"]KOMUNIKANTY BEZGLUTENOWE,[/color] aby każdy mógł brać udział w Uczcie Kanibalizmu po wegetariańsku - nawet chore dzieci I-Komunijne.

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że:

[color="#FF0000"]2) Odp ponad 2000 lat nit w niebie nikt nie wpadł na pomysł "stworzenia" BEZALKOHOLOWEJ KRWI PAŃSKIEJ, a sami Policjanci (i nie tylko) wiedzą doskonale, iż na rynku spożywczym od dawna funkcjonują spirytualia BEZALKOHOLOWE! reklamowane dla kobiet, a nie dla duchowieństwa! Czyż to nie cudowne?
[/color]

Zostańcie z B(L)OGIEM...

Rekotorem ASC jest ****************** ************************, tel. +48 *** *** ***, www.****************************/***********.***,
e-mail*************@**************.***


(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color][/size]
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2009 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tomcat napisał:
Na razie głupotę minister Hall równoważy rozsądek rodziców. Urzedasom we łbach się poprzewracało. Ja moich dzieci nie poślę w wieku 6 lat do tzw. szkoły, gdzie roi się od młodocianych bandytów wypieszczonych liberalną ideologią "róbta co chceta my wam w d*** klapsa nie damy". Na szczęście można już uczyć dzieci w domu.


Współczuję dziecku, którego będą uczyli w domu rodzice o takich poglądach.
Rozwiń
tomcat
tomcat (6 września 2009 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na razie głupotę minister Hall równoważy rozsądek rodziców. Urzedasom we łbach się poprzewracało. Ja moich dzieci nie poślę w wieku 6 lat do tzw. szkoły, gdzie roi się od młodocianych bandytów wypieszczonych liberalną ideologią "róbta co chceta my wam w d*** klapsa nie damy". Na szczęście można już uczyć dzieci w domu.
Rozwiń
zXC
zXC (6 września 2009 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to jest artykuł na temat 6-latków w szkołach (tak wynika z tytułu), czy pean na cześć pani dyrektor?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!